Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Док Холидей написа
    Книгата е много по-добра в сравнение с филма, но е по дълга отколкото трябва. може би с около 100 страници. Има я издадена от поредицата на Труд. Вероятно има и предишно издание защото те издаваха само издавани вече неща без да плащат хонорари на преводачите.
    Изчети Далията. Аз си намерих всичко издавано на Елрой на български без "Белият джаз" и още една. Доста съм доволен. И уморен. Лека нощ. )
    Чудесно, ще потърся книгата )

    Иначе си прочетох биографията на Нуреев (супер бързо) и почнах един сборник на Софийския Играта през Средновековието, текстовете са от конференция през 2005 в Гьолечица (произнасям го трудно). И всичко останало...

    + съзерцания в новото издание на Комедията.

    + Милан Кундера - Изкуството на романа, очарователна книга. Приятни са заглавията напоследък: любовите на Луи XIV, биография на Луи XVI, томче на Макин и (най-сетне след години) Йонеско, книга на Лем и книги на Вербер (неизвестен ми е, май е автор за мравки или мравтрополог, или ентомолог с поле антропологията) [от тях си позволих само Йонеско].
    Last edited by Kaiser; 02-06-2007, 23:57. Причина: Кундера

    Comment


      Тая месец, трябва да се похваля, беше особено благодатен към мене откъм книжки. От Гърция си взех следното:

      1. Mystras: The Medieval City and the Castle: A Complete Guide to the Churches, Palaces, and the Castle (Paperback)
      by Manolis Chatzidakis (Author)



      2. Nauplion-Palamidi. A guide to the history and archeology. Hesperos Editions. - Elsie Spathari - не мога да намеря картинка.

      3. Theodora: Empress of Byzantium (Hardcover)
      by Paolo Cesaretti





      А сега от Панира на книгата, какво си напазарувах онзи ден:

      1. Макгахан
      Автор: Дейл Уокър
      Издадена: 2001
      Брой страници: 375
      Националност: американска





      2. Мохамед Автор: Владимир Соловьов
      Издадена: 2002
      Брой страници: 128
      Националност: първо издание





      3. История на кръстоносните походи
      Автор: Жан Ришар
      Издадена: 2005
      Брой страници: 560





      4. Страхът в западния свят (XIV - XVIII век)
      Автор: Жан Делюмо
      Издадена: 2002
      Брой страници: 678
      Националност: Френска






      И накрая една, която ми подариха:

      Кратка и забележителна история на Ню Йорк
      с илюстрации от музея на град Ню Йорк
      Автор: Джейн Мушабак, Анджела Уиган
      Издадена: 2007
      Брой страници: 192





      Та някои от тези вече са прочетени и заемат гордо място на рафта, но други тепърва ще бъдат изядени

      THE LABARUM


      sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
      ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
      ,sevogorob eht erew ysmim llA
      .ebargtuo shtar emom eht dnA

      Бе сгладне и честлинните комбурси
      тарляха се и сврецваха във плите;
      съвсем окласни бяха тук щурпите
      и отма равапсатваха прасурси.

      Comment


        мисля да спра да обявявам какво чета и купувам. поради очевидната си мания и работи за вършене си купувам книги всеки ден. чета непрекъснато. не мога да занимавам форума. хайде сега, преместете си го в другия.

        Comment


          Леле, как ви завиждам за времето, което можете да отделите за тез прекрасни нещица - книжките...

          Comment


            Док Холидей написа
            мисля да спра да обявявам какво чета и купувам. поради очевидната си мания и работи за вършене си купувам книги всеки ден. чета непрекъснато. не мога да занимавам форума. хайде сега, преместете си го в другия.
            Byzantiner, страхотни книги, лично имам удоволствието да притежавам последните три )))

            Поради очевидната ми мания и работи за вършене си купувам книги всеки ден. Чета непрекъснато. Позволете ми да продължа да занимавам форума и занапред.

            *тук имаше гневен абзац, движещ се от пасторални мисли до такива за литературната амеба, чиято изборна пропускливост е въпрос важен за развитието на науката...

            Понякога се изразяваш влудяващо странно.

            Comment


              [QUOTE=byzantiner]Тая месец, трябва да се похваля, беше особено благодатен към мене откъм книжки. От Гърция си взех следното:

              1. Mystras: The Medieval City and the Castle: A Complete Guide to the Churches, Palaces, and the Castle (Paperback)
              by Manolis Chatzidakis (Author)



              Записвам се в списъка на желаещи за книжката. Или най малко за всички картинки с воини.


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                Ето какво ми подариха вчера - http://helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=126779 :tup: супер е! Има и за ВСВ, но нея не знам кога ще я имам.
                Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                Comment


                  Браво, браво, има ли български снимки, и изобщо от нашите фронтове?

                  Comment


                    Книгата я разгледах. предимно американско-японски проблемации.
                    Първоначално ми се стори добра, но май няма да я взимам.

                    Comment


                      "Мистра" си я имам на френски. Добро туристическо пътеводителче. Днес за два кинта с купих "Пътепис" на Шилтбергер.
                      Луд на шарено се радва - цивилен блог

                      Comment


                        В момента чета"Лилково - богове,камъни и руни" на Ангел Личков.Приятно четиво за хора които не се интересуват само от свръхмегаособено важните проблеми на гъгриците в кенефа зад булонският лес.На кратко е описано появяването на селището и неговото развитие от тракийско време до към наши дни.Много е интересно за хора които се интересуват от това кои сме ние и от къде сме дошли.Тъжното е,че автора е почти готов с другата си книга - мащабно изследване за прабългарите,но не разполага явно с достатъчно ресурс за да я издаде.

                        Comment


                          Kaiser написа
                          Поради очевидната ми мания и работи за вършене си купувам книги всеки ден. Чета непрекъснато. Позволете ми да продължа да занимавам форума и занапред.
                          Не само позволяваме, но и дълбоко приветстваме
                          Аз лично нямам навика да споделям прочетените книги в тази тема, но често се обаждам по повод на прочетени от други. Въпрос на предпочитание: към писането или мета-писането; към четенето или мета-четенето; въпрос на склонност към ексхибиционизъм или интровертност; въпрос на липса или наличие на комплекси, време, желание и още кой знае какво.

                          Comment


                            "Възмездието" на Иван Пауновски
                            A strong toun Rodez hit is,
                            The Castell is strong and fair I wis...


                            блог за средновековна балканска история

                            Comment


                              Хана написа
                              Не само позволяваме, но и дълбоко приветстваме
                              Супер мило, благодаря )))

                              Жан Бодрияр, Илюзията за края или Стачката на събитията (нямах време да разгледам книгата обстойно, това предстои тепърва) и другото, което си взех е Андрей Макин, Жената, която обичаше, ако някой е успял да прочете Френското завещание или Музиката на един живот ще е приятно да се прочете мнение за автор и роман. Подържах известно време Сабазий, после дори прочетох интервю с авторката (под чието перо е излезля и многозначителната Таро: вратите навътре). Книга за един мит в поредицата за митовете, от която не съм прочел нито един текст. Предпочитам си Елиаде и Камбъл.

                              Comment


                                Макин гостува в БГ. проучи въпроса.

                                Comment

                                Working...
                                X