Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts











    Comment


      Корабът на глупците струва ли?

      Иначе - Томас Ман си го взех вчера. Красив стил. Както казваше героят в една английска пиеса - да говориш за красотата на езика по един... уелски начин.

      П.С. Изданията на Taschen изглеждат много впечатляващо, а Грас (поне засега) не ме вълнува...

      Comment


        Иван Венедиков- "Българската интелигенция"- благодаря на pnp5q
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          Darkas написа
          Някой във форума заинтересуван ли е от книги на тема бойни изкуства? Опитвам се да открия книги на Гичин Фунакоши
          Имам някъде по библиотеката една книга на Фунакоши. Кажи да разровя, ако те интересува. Даже мога да ти я подаря, мен ми мина отдавна времето за Шотокан

          Comment


            [

            Книгата я четох още миналата година и сега я препрочитам. Много е добра.
            Last edited by Thorn; 21-10-2007, 19:14.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              "Сказание за хан Аспарух,княз Слав и жреца Терес " е много хубава
              ако някои знае дали има 4та част да ми каже защото аз маи някаде сам я виждал ама не сам сигурен
              IN VINO VERITAS !!!

              Comment


                kiosev написа
                "Сказание за хан Аспарух,княз Слав и жреца Терес " е много хубава
                ако някои знае дали има 4та част да ми каже защото аз маи някаде сам я виждал ама не сам сигурен
                Пиши на грамотен Български.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  сори, свикнал сам на латиница и не се усещам особено за "ъ"тата

                  ето пак написах "сам" по навик
                  Last edited by kiosev; 22-10-2007, 17:03. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                  IN VINO VERITAS !!!

                  Comment


                    Случаят "Джем" на Вера Мутафчиева- не мога да си обясня на какво се дължи ненавистта на тази жена към западното рицарство, а в случая- и към любимия ми орден :sm186: . Почти съм сигурен, че не е само заради "Студената война".
                    A strong toun Rodez hit is,
                    The Castell is strong and fair I wis...


                    блог за средновековна балканска история

                    Comment


                      Аз съм както винаги верен на себе си
                      John Beeler, Birth of the British capital ship 1870-1880, Annapolis, Maryland 2000
                      П.В.

                      Comment


                        "Мравките" и "Денят на Мравките" от Бернар Вербер - препрочитам за кой ли път.

                        Когато четеш, ти разбираш книгите. Когато ги препрочиташ - разбираш себе си. Между две четения си се развил като личност и книгата е като огледало, в което виждаш своята еволюция
                        Не 7, а 77 пъти по 7...

                        http://www.mathematicalanthropology.org/

                        Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                        Comment


                          Guy de Mont Ferrand написа
                          Случаят "Джем" на Вера Мутафчиева- не мога да си обясня на какво се дължи ненавистта на тази жена към западното рицарство, а в случая- и към любимия ми орден :sm186: . Почти съм сигурен, че не е само заради "Студената война".
                          Имаше някаква история с брат й, който е прообраз на "Джем". Емигрант, забранявали са му да се връща в България, Забравила съм подробности.
                          Между другото, ако ти попадне: "Прокълнатия двор" на Иво Андрич е по същия сюжет, т.е. част от него.

                          Comment


                            Хана написа
                            Имаше някаква история с брат й, който е прообраз на "Джем". Емигрант, забранявали са му да се връща в България, Забравила съм подробности.
                            Между другото, ако ти попадне: "Прокълнатия двор" на Иво Андрич е по същия сюжет, т.е. част от него.
                            Интересно . Ще гледам да я прочета и тази на Иво Андрич, че сега живо ме интересува този период. Романът иначе е добър, поне според мен, щом вече съм на третата част.
                            A strong toun Rodez hit is,
                            The Castell is strong and fair I wis...


                            блог за средновековна балканска история

                            Comment


                              Норман Мейлър умря днес.

                              Comment


                                Ентъни Леви "Кардинал Ришелье и становление Франции"
                                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                                请您死在地狱般的阵痛
                                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                                きさまはしんでくださいませんか
                                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                                Comment

                                Working...
                                X