Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Може да е интересен филма, ама 100 убити бунтовници срещу 1 леко ранен - айде нЕма нужда от легенди за българо-полското Аламо.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Ами хайде да изчакаме Крамер да се изкаже.


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        Texas Rising (Възходът на Тексас)



        5 епизода по час и половина, които могат да се съберат, според мен в 3 часа.

        Става за убиване на времето в някоя ленива неделя, дори повече, особено за почитателите на ранни (във времево-исторически смисъл, а не по дата на производство) уестърни?! Револверът още не е измислен

        1836 г. Войната за независимост на Тексас и откъсването му от Мексико. Конници, оръдия, рейнджъри, индианци, армии, заселници, психопати.... И, естествено, някои политкоректни глупости, като например, как един бял мъж през 30-те години на 19 век в Тексас, се обръща с почтителното „мем“ към една мулатка?! Или пък мексиканците в тексаската армия, които вярват повече на „англоса“ генерал, отколкото на Президента си…
        В сериала има гарантирано „лоши“ герои и „добри“ такива, така че може да се гледа спокойно . Естествено Санта Ана е представен почти като еманация на Злото.

        Филмът не е съвсем черно-бял,но чувството за хумор съвсем липсва или се губи в патетични словоизлияния, които дразнят на моменти, но пък кой знае, как са се приемали хората подобни патетики тогава? Даже се сещам за индивиди, за които това е съвсем нормален изказ и днес

        Бе, с една дума филмът си заслужава да се гледа, стига да успеете да се абстрахирате от леко наивистичното му излъчване. Аз го изгледах почти. Още половин серия ми остава…

        http://mamkamu.blog.bg/
        http://gledam.blogspot.bg/

        Comment


          Dinain написа Виж мнение
          Може да е интересен филма, ама 100 убити бунтовници срещу 1 леко ранен - айде нЕма нужда от легенди за българо-полското Аламо.
          Е не е Аламо, щото американците не са устояли аламото. Що се касае до това дали са 100 убитите нападатели - никой не ги е броил. А точно на самия Сити-хол действително имаше само един леко ранен.

          Comment


            "Loin des hommes"/"Far from men": добър филм. Накратко: действието се развива по време на гражданската война в Алжир (средата на 50-те години, т.е. събитията се развиват, но още са далеч от развръзката си), Виго Мортенсен играе "черноног" (от испански произход), селски учител (нормално за времето и мястото - бивш майор от ВСВ), на когото се налага да отведе обвинен в убийство местен. Пътешествието им се развива на фона на задълбочаващия се конфликт и това е едната линия във филма (бих казал, че може би малко опростява нещата, но не изпада в плакатност, което е плюс и не налага (много) някоя от гледните точки). Другата е по линията местните традиции ("кръвнината" и всички други древни обичаи за разрешаване на подобни случаи (убийство)) и френско правосъдие. Самата история е проста и директна. Виго (както винаги, според мен) създава убедителен образ, останалите също са на висота (може би това е главният плюс на филма).

            Comment


              Мел Гибсън ще режисира у нас филм за цар Калоян
              Гари Олдман и Райън Рейнолдс, Джерард Бътлър, Джейсън Стейтъм и Джесика Алба това лято пак снимат в София Два исторически филма - за цар Калоян и за цар Борис Трети, ще бъдат заснети у нас от американската продуцентска компания “Милениум филмс” до края на 2017 г. Режисьор на лентата за Калоян най-вероятно ще бъде световноизвестният Мел Гибсън,


              Споменава се, че освен за цар Калоян, ще се снима филм и за Борис III, като специално за това щяло да има среща и със Симеон, за който се надявали също да приеме да участва във филма под някаква форма. Съпродуцент на филма щяла да бъде Дарина Павлова - жената на Илия Павлов. И двата филма би трябвало да са готови до края на следващата година. Ще бъдат заснети от "Millennium Films" и ще бъдат на английски (логично).

              Тази новина обаче не я намирам в нито един англоезичен сайт. Ще видим какво ще се случи.
              Last edited by Гиго; 27-01-2016, 15:40.

              Comment


                Ще ползват декорите от "Конан Варваринът"
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Засега още никой не е уведомил Гибсън че ще режисира за Ню Бояна
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Ами не ви ли е интересно кой ще играе Калоян? Ето, например за Борис ²²² са предлагали на Бандерас - как си го представяте?
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Бандерас би бил супер, но аз си го представям по-скоро като Калоян. За Борис III Том Крус със същият грим който беше в "Tropic Thunder"

                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Калоян - Джейсън Мамоа

                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Dinain написа Виж мнение
                          Калоян - Джейсън Мамоа
                          И как ще разберат що му викали "Хубавия"?! Аз викам - направо Ди Каприо, тоз да остане за тъста-печенег.
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Калоян е имал смесица от европейски и азиатски черти. Ди Каприо не става.

                            Иначе е бил хубавец, вярно е:

                            Click image for larger version

Name:	20080328_0165.jpg
Views:	1
Size:	93.2 КБ
ID:	549065

                            Бандерас викам аз:

                            Click image for larger version

Name:	Men___Male_Celebrity_Beloved_Antonio_Banderas_058056_.jpg
Views:	1
Size:	232.6 КБ
ID:	549066
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Какво ще кажете Матю Макконъхи да е Калоян, а Колин Фърт - Борис III? Специално Колин Фърт вече е играл (и то успешно) ролята на монарх, така че няма да му е за първи път. Признавам си, че не съм гледал филма, но всички го хвалят, значи явно се е справил добре.

                              Comment


                                Абе Макконъхи да играе съвременен викинг в "Царството на огъня" много ставаше. Обаче като владетел на една от най-мощните държави в източна и централна Европа през 12-ти век, хич е го виждам.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X