Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Най после излезе и вторият епизод на Човека от Високият Замък. Силен е.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Beasts of No Nation / "Безродни Зверове" /



      Филмът е създаден по едноименния роман на Узодинма Иуала и разказва за малко момче, което след като в страната му избухва гражданска война е принудено да се присъедини към група наемници, предвождани от страховит полеви командир. Травмиран от смъртта на баща си, който е убит от милицията, Агу е уязвим за опасния, но бащински характер на новия си командир. С разгарянето на войната, Агу става все по-отчужден от живота, който е водил преди началото на конфликта – живот с приятели от училище, църковни служби и време прекарано със семейството. Въпреки че ясно си спомня тези времена, реалността му продължава да пропада в неописуема бруталност, употреба на наркотици, страх и загуба на идентичност. Връзката му с командира се задълбочава, но става и все по-мрачна, и приятелството с другите войници води до измамно усещане за нормален живот.....
      Last edited by Henry Sinclair; 19-11-2015, 19:46.
      Войната е лека за зрителите...

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        Най после излезе и вторият епизод на Човека от Високият Замък. Силен е.
        Хм, аз го гледах преди почти 2 седмици, но честно казано не помня откъде го дръпнах... Нямам търпение за следващия.

        Иначе сега почнах и книгата.

        Comment


          aiwara написа Виж мнение
          ... Нямам търпение за следващия.
          Готово. Сега погледнах в Амазона. Днес са излезли и 10-те епизода. Довечера май няма да се спи
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Готово. Сега погледнах в Амазона. Днес са излезли и 10-те епизода. Довечера май няма да се спи
            Изгледах го и много ми хареса. Обаче с една голяма уговорка - не съм чел книгата. Ще ми е интересно да прочета мнението на някой от феновете на книгата за филма. Особено за края - в книгата така ли приключват нещата?
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Не съм гледал филма, но в книгите на Филип К. Дик, краят никога не е окончателен.
              Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

              Comment


                Click image for larger version

Name:	Aferim05.jpg
Views:	1
Size:	57.0 КБ
ID:	548743
                http://www.imdb.com/title/tt4374460/
                Бих предпочел разрезът на животът във Влашко през 1835 г. да е фокусиран върху други аспекти, но и така е забележителен филм с българско участие.
                Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                Comment


                  Drei Unteroffiziere 1939 Трима подофицери.

                  Най-сетне този филм излиза с по-приемливо качество... Интерес за мен са маневрите пресъздадени във филма: отразяване на въздушна атака и танкова атака.

                  Comment is free, but facts are sacred.

                  Comment


                    http://www.imdb.com/title/tt1956017/?ref_=nv_sr_2 - Parade's End - Един страхотен английски минисериал. Особено съм потресен от нивото на актьорската игра и не само на Бенедикт... за него всички си знаем. Лошото е че няма български субтитри.
                    Last edited by boyankolev; 06-01-2016, 13:23.

                    Comment


                      Линка не се отваря. Кой е сериала?
                      "Далеч съм от мисълта си"

                      Comment


                        Spellbreaker написа Виж мнение
                        Линка не се отваря. Кой е сериала?
                        При мен се отваря. Сериала е Parade's End

                        Comment




                          Някой да го е гледал? Или поне да знае къде да се намери? (още не съм търсил, че не съм у нас).

                          Comment


                            Някой да го е гледал? Или поне да знае къде да се намери?
                            http://rutor.info/torrent/409898/var...2014-dvdrip-l1

                            Comment


                              The Dark Knight director Christopher Nolan's next film is reportedly a WWII action thriller based on the legendary Miracle of Dunkirk Nolan is set to

                              Comment


                                Филм за Кербала. Крамер като го гледа, би било добре да коментира.

                                Една от историите за българското участие в Ирак, която е свързана с най-много легенди, е от пролетта на 2004 г. Тогава група български военни са обсадени в кметството в ...






                                Филм с Христо Шопов разказва за обсадата на кметството в Кербала (ВИДЕО)



                                Една от историите за българското участие в Ирак, която е свързана с най-много легенди, е от пролетта на 2004 г. Тогава група български военни са обсадени в кметството в Кербала. Обсадата продължава няколко дни, но в крайна сметка терористите губят битката. Тази история е в основата българо-полската кинопродукция „Кербала“ с участието на Христо Шопов.
                                „Кербала“ разказва за 4-дневната операция през пролетта на 2004 г., в която полският военен контингент отблъсква атаките на ислямистите срещу кметството. В първата линия на отбрана под полско командване са българските бойци с бронетранспортьори.
                                „Намираме се в Ирак, по време на войната, денят е 3 април 2004 г. Започва въстание на шиитските екстремисти. Т.нар. армия на Махди удря едновременно по няколко града.
                                В центъра на Кербала, при кметството, е една от най-жестоките битки. Сградата на кметството се отбранява от 40 полски и 40 български бойци. Срещу тях - стотици бунтовници.
                                Екстремистите стрелят с автомати, гранатомети и оръдия, а най-големият страх на бойците от контингента е да не им свършат мунициите.
                                Сражението продължава цяла нощ, убити са между 80 и 100 бунтовници. Българи и поляци използват телата на мъртвите врагове за щитове. В цялата схватка леко ранен в лявото рамо е само един от нашите - редник Ненко Петков Котов.
                                В полската военна история се смята, че след края на Втората световна война, битката пред кметството в Кербала по време на войната в Ирак е една от най-труднитe схватки на бойците от Полша и България“, разказва в сайта си Христо Шопов. Той е в ролята на капитан Гетов.
                                “Филмът иде да покаже, че не само историята на Първата и Втората световна война имат своите герои. Много бойци, които сега живеят някъде сред нас, също заслужават това звание. Иде да покаже, че през 2004-та в Ирак с минимално въоръжение извършихме нещо, което много специалисти биха счели за невъзможно. Ние го извършихме с харизма, мъжество и решителност”.
                                Подп. Гжегож Каличак от 17-а Великополска механизирана бригада.
                                През 2004 ръководи отбраната на кметството в Кербала.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X