Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кланови войни

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Sharana написа Виж мнение
    С анкета ще е най-лесно. Ще седи няколко дена, пък дано има към 50 гласували, за да е показателно.

    Анкетата

    Не мога да гласувам, понеже няма опция изключваща ЕСЛ. Първо по никакъв начин не говори за клана и второ за мен ендгейма на тази игра трябва да е максимално близък до военна симулация, а не до спортно събитие. Така, че спортните събития не говорят абсолютно нищо за нивото на един клан.
    Не мисля, че има смисъл да се прави класация, но ако въобще ще се прави такава, тя трябва да е въз основа основно на клановите войни. Макар че И там има прекалено силен спортен елемент. Така че не виждам как може да бъде класирано качеството на организацията, след като няма ясни числени параметри, които да корелират с това качество.

    Sharana написа Виж мнение
    Логика и аз не виждам, но в тези 7 влизат всички БГ_АДта, ако някой от ЕПИК го беше правил нямаше да ги сложи там
    Професионална деформация ми е като видя събрана табличка числа да се опитам да си извадя някакъв извод от тях. В случая извода може да е само за личните пристрастия на автора на класацията. Така, че няма особен смисъл да ги коментираме какви са.

    Comment


      Ultramarine написа Виж мнение
      OT

      Сайта на който е тази анкета позволява ли анкетата да е съставена от множество въпроси.Примерно 30 - аз не можах да намеря такава опция.
      Когато напишеше третото автоматично се появява поле за четвърто и тн.


      Angelmr написа Виж мнение
      Не мога да гласувам, понеже няма опция изключваща ЕСЛ. Първо по никакъв начин не говори за клана и второ за мен ендгейма на тази игра трябва да е максимално близък до военна симулация, а не до спортно събитие. Така, че спортните събития не говорят абсолютно нищо за нивото на един клан.
      Не мисля, че има смисъл да се прави класация, но ако въобще ще се прави такава, тя трябва да е въз основа основно на клановите войни. Макар че И там има прекалено силен спортен елемент. Така че не виждам как може да бъде класирано качеството на организацията, след като няма ясни числени параметри, които да корелират с това качество.



      Професионална деформация ми е като видя събрана табличка числа да се опитам да си извадя някакъв извод от тях. В случая извода може да е само за личните пристрастия на автора на класацията. Така, че няма особен смисъл да ги коментираме какви са.
      Никога не можеш да измериш качество и да направиш точна класация, но можеш да направиш нещо близко. Събираш факти, а всеки сам си ги преценява.
      КВ е най-субективното нещо поради липса на статистика с победите в клановите войни за всички кланове. Можеш да измериш само капацитет под формата на Т10ки. Дори и средната ефективност на играча не е за там, защото това рядко е показател в кланова битка.
      ЕСЛ не бих махнал, защото си е показател. Много хора участват в българския ЕСЛ и не съм останал с впечатлението, че са там за да загубят. Ако ти не участваш в ЕСЛ или нямаш желание това си е твое мнение, а не факт. ЕСЛ турнирите както и клановите битки са поле за изява, просто с малко по-различен мащаб.
      Организация не можеш да измериш, можеш само постиженията. Всичко останало е субективно.

      Comment


        Точно там е проблема, че към клановите войни се подхожда като към състезание със статистики и тнт. А войните не трябва да са състезания. По тази причина ЕСЛ е голяма простотия и единствената причина да съществува е тази, че раздават злато. Ако имах време и аз щях да участвам колкото и голяма простотия да е.
        Реално КВ тук са за момента са много рудиментарни и мисля, че не са на много правилен път. Но все пак там единствената използваема статистика не е свързана с броя на победите, а със времето през което са държани територии, умножено по броя задържани територии.

        Comment


          Angelmr написа Виж мнение
          Точно там е проблема, че към клановите войни се подхожда като към състезание със статистики и тнт. А войните не трябва да са състезания. По тази причина ЕСЛ е голяма простотия и единствената причина да съществува е тази, че раздават злато. Ако имах време и аз щях да участвам колкото и голяма простотия да е.
          Реално КВ тук са за момента са много рудиментарни и мисля, че не са на много правилен път. Но все пак там единствената използваема статистика не е свързана с броя на победите, а със времето през което са държани територии, умножено по броя задържани територии.
          Ако клановите не са състезание, то какво са според теб? Това за територията не може да бъде показател.
          1) няма статистика кога си ги държал и колко
          2) има значение къде са - Русия, Африка или Европа
          3) има голямо значение в какъв период са държани. Например ние държахме 200+ дена Champagne, но тогава нямаше война във Франция и имахме 1-2 битки на ден. Когато започна войната за Франция не държахме територия над 15 дена. Вие също държахте територии във Франция по мирното време, но когато започна отново войната не сте държали земя повече от 10 дена.

          Както виждаш всичко е изключително субективно и непоказателно. Единствения реален показател е процента победи в кланови битки, но за съжаление не го показват...

          Comment


            Идеята на клановите войни е да са симулация на война, а не спортно състезание. Ако не разбираш разликата, прочети малко повече от темите в този форум. Тук е идеалното място, където да научиш повече по въпроса.

            1. Да, това е недостатък на статистиката на WG. Надявам се да го поправят.
            2. Да, това също има значение и трябва да се взима предвид в коефициентите.
            3. Ако има статистика лесно може да се филтрира времето когато клановите войни не са били активни.

            Така, че както виждаш тук няма нищо субективно и непоказателно. Единственото важно при войната е крайния ефект. Кой какви и колко битки е спечелил няма никакво значение. Значение има само завладяната територия.

            Comment


              ,,Ако не разбираш разликата, прочети малко повече от темите в този форум.''
              Ти сериозно ли претендираш за менторство по темата?
              Аз имам над 3000 кланови и единственното което правя е да давам скромно мнение тук....

              Comment


                Значи не мислиш ли, че си противоречиш? За теб процента победи не е показател, но държането на територии е. Може ли да попитам как ще ги вземаш тези територии и ще ги пазиш ако не си печелиш битките? Съюзниците ще те пазят и ще ти подаряват земи ли?

                Ако клан "А" е между доста съюзници и всеки ден получава ковъри в защита от нападащ клан "Б" и той не успява да го победи изцяло. От всички битки клан "А" е спечелил 50% от битките, които е водил, а клан "Б" е спечелил 55% от всичките си битки. По твоята логика клан "А" е по-добър, защото държи повече територии и по-дълго от клан "Б". Но за мен клан "Б" е в пъти по-добър. Тук не е някаква война, това е игра с битки 15vs15 и визуализация на резултата върху глобалната карта.

                Comment


                  fidelis написа Виж мнение
                  ,,Ако не разбираш разликата, прочети малко повече от темите в този форум.''
                  Ти сериозно ли претендираш за менторство по темата?
                  Аз имам над 3000 кланови и единственното което правя е да давам скромно мнение тук....

                  Тука стана забавно. Кажи ми колко кланови трябва да имаш, за да правиш разлика между спорт и война? Обърни внимание все пак в какъв форум си се регистрирал и пишеш.

                  Sharana написа Виж мнение
                  Значи не мислиш ли, че си противоречиш? За теб процента победи не е показател, но държането на територии е. Може ли да попитам как ще ги вземаш тези територии и ще ги пазиш ако не си печелиш битките? Съюзниците ще те пазят и ще ти подаряват земи ли?
                  Тук е въпрос на гледна точка. Ако разгледаш въпроса малко по-фундаментално, а не само в играта, ще видиш че война се печели не само с бойни действия, но и с дипломация. Територия може да бъде завладяна и задържана без да е водена и една битка за нея. Включително и в играта, колкото и рудиментарно да е изпълнението на военната симулация тук.

                  Ако клан "А" е между доста съюзници и всеки ден получава ковъри в защита от нападащ клан "Б" и той не успява да го победи изцяло. От всички битки клан "А" е спечелил 50% от битките, които е водил, а клан "Б" е спечелил 55% от всичките си битки. По твоята логика клан "А" е по-добър, защото държи повече територии и по-дълго от клан "Б". Но за мен клан "Б" е в пъти по-добър. Тук не е някаква война, това е игра с битки 15vs15 и визуализация на резултата върху глобалната карта.
                  Ето точно тук мненията ни се разминават. Ти виждаш WOT като някаква спортна игра. Това че има вътре танкове и се стрелят е само за кефа, важно е състезанието, спорта, победата между равни отбори.
                  Аз пък виждам във WOT зачатък на военна симулация, макар и не много добър. От тук на татък спорта и състезанието отиват на последно място. Хич не ми дреме кой ще се бие в гърдите че има еди каква си статистика. Във военната симулация е важен крайния ефект. Тук той е реализиран като задържане на територии.

                  Comment


                    Angelmr написа Виж мнение
                    Тук е въпрос на гледна точка. Ако разгледаш въпроса малко по-фундаментално, а не само в играта, ще видиш че война се печели не само с бойни действия, но и с дипломация. Територия може да бъде завладяна и задържана без да е водена и една битка за нея. Включително и в играта, колкото и рудиментарно да е изпълнението на военната симулация тук.
                    Четох, четох, не мога да разбера точно за какво спорите. Ангеле, ако толкова ти се играе на война, стани войник за да ти се отиграе. Всеки е свободен да възприема ИГРАТА, както си иска. Тъй като електронния спорт също е част от нея, както и клановите, както и стрелбата, както и демиджа, както и процента победи, както и общността и т.н. според мен не можеш да елиминираш нито един елемент от нея - освен ако не си обявил, че си специализиран клан, който се занимава само с това и това.

                    А не виждам смисъл отново (освен да понаправим още малко реклама на BGnAD, като им дадем възможност публично да се повъзмутят от арогантността на ЕПИК) да се превръщат нещата в спор относно това на кой клан къде му е мястото в света - място има за всеки.
                    Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
                    Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
                    ESL BG WoT Master League Admin

                    Comment


                      Raste написа Виж мнение
                      Четох, четох, не мога да разбера точно за какво спорите. Ангеле, ако толкова ти се играе на война, стани войник за да ти се отиграе. Всеки е свободен да възприема ИГРАТА, както си иска. Тъй като електронния спорт също е част от нея, както и клановите, както и стрелбата, както и демиджа, както и процента победи, както и общността и т.н. според мен не можеш да елиминираш нито един елемент от нея - освен ако не си обявил, че си специализиран клан, който се занимава само с това и това.

                      А не виждам смисъл отново (освен да понаправим още малко реклама на BGnAD, като им дадем възможност публично да се повъзмутят от арогантността на ЕПИК) да се превръщат нещата в спор относно това на кой клан къде му е мястото в света - място има за всеки.
                      Ами наистина не е лесно да се разбере за какво спорим. Особено след като някой пита какво е мнението на другите, а след това спори, че мнението на събеседника не е правилното. Ами ако не искаш да чуеш различни от твоето мнения, не питай хората какво е тяхното мнение, да не би евентуално да се окаже, че се различава от твоето.

                      Ангеле, ако толкова ти се играе на война, стани войник за да ти се отиграе.
                      И теб ще те питам. Разбрал ли си какво му е особеното на този форум? Тук хората не са се събрали да пишат за спорт, за компютри или за постиженията на някоя група в някаква компютърна игра. Това тук е форум специализиран в задълбочените анализи на военната история. Тук са се събрали хора с военни интереси. И на компютърните игри обикновено тук се гледа именно от гледна точка на използваемостта им във различни типове военни симулации. Не знам дали си видял, но тук има цял значими части от форума отделени на форумни игри симулиращи някакъв вид война.

                      Едит:
                      Мисля, че с това:
                      Angelmr написа Виж мнение
                      Ето точно тук мненията ни се разминават. Ти виждаш WOT като някаква спортна игра. Това че има вътре танкове и се стрелят е само за кефа, важно е състезанието, спорта, победата между равни отбори.
                      Аз пък виждам във WOT зачатък на военна симулация, макар и не много добър. От тук на татък спорта и състезанието отиват на последно място. Хич не ми дреме кой ще се бие в гърдите че има еди каква си статистика. Във военната симулация е важен крайния ефект. Тук той е реализиран като задържане на територии.
                      Се разбрахме, че е въпрос на различни гледни точки, а не опит някой да наложи неговото мнение на другия.
                      Last edited by Angelmr; 04-05-2013, 12:12.

                      Comment


                        Angelmr написа Виж мнение
                        И теб ще те питам. Разбрал ли си какво му е особеното на този форум? Тук хората не са се събрали да пишат за спорт, за компютри или за постиженията на някоя група в някаква компютърна игра. Това тук е форум специализиран в задълбочените анализи на военната история. Тук са се събрали хора с военни интереси. И на компютърните игри обикновено тук се гледа именно от гледна точка на използваемостта им във различни типове военни симулации.
                        ОК, ОК, за този форум разбрах. Само че на WG изобщо не им пука за този форум, за твоите или моите конкретни виждания, когато си правят дизайна на играта, ЗА КОЯТО ВСЪЩНОСТ ПИШЕШ. Така че, няма как да кажеш "ESL е голяма простотия" или електронния спорт в WoT е голяма простотия и да очакваш всички да замрат в благоговение. След като WG хвърлиха милиони в това да го развият и има значителeн интерес и цели кланове, които се занимават само с това, след като цели кланове се местят от RU на EU за да играят ESL - е, очевидно далеч не всички го възприемат за толкова голяма простотия, или поне не по-голяма от това да бръмчиш с триизмерен модел на танк, да местиш чипове по картата и да си представяш, че това е война.
                        Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
                        Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
                        ESL BG WoT Master League Admin

                        Comment


                          Виждам, че с теб говорим на различни езици. За това те оставям да си спориш със себеси, ако чак толкова много желаеш. Продължаването на дискусията с аргументи, като тези които написа, е безсмислено.

                          Comment


                            Angelmr написа Виж мнение
                            Виждам, че с теб говорим на различни езици. За това те оставям да си спориш със себеси, ако чак толкова много желаеш. Продължаването на дискусията с аргументи, като тези които написа, е безсмислено.
                            Eee, не бъди краен. Той работи за ЕСЛ и основателно защитава интересите им. Вярвам и че е емоционално обвързан, което фиксира гледната му точка. Не намирам нищо лошо в това. Единствения недостатък е, че ЕСЛ не е структуриран на кланов принцип. По скоро е вид алтернатива на клановите битки, oграничаваща военния аспект и засилваща спортния.

                            Във формулата сравняваща постиженията на кланово ниво, основателно не присъства. Нека изчакаме неминуемата промяна в системата на клановите войни, загатната от WG. До тогава спора е неоснователен.

                            Все едно единия посочва една пушка и казва " виж само как стреля", другия му опонира със "стреля щото е железна". После заформят спор дали е важно как стреля или от какво е изработена. Ами, въпрос на гледни точки, мисля. Всеки гледа от неговата си камбанария. Дайте да се радваме на това, което имаме, такова каквото е, и да постигаме това към което се стремим, както умеем.

                            Comment


                              Спора беше какво представляват Клановите Войни. Знам какво представлява този форум, но все пак сме в раздел ИГРИ и говорим за WoT. Това не е някаква военна стратегия замислена да симулира война, а ММО с танкчета. Ендгейма има някакви мотиви на стратегия в него, но както се вижда и от промяната, която чакаме със сезоните WG не са го замислили по този начин. Картата е просто визуализация на успехите на клана, а не платформа за стратегически войни. С тази система 15 срещу 15 просто неможеш да симулираш война, защото войната винаги е с ресурси. Все едно в последната война от 2008 Грузия да беше казала на Русия имате право да пратите еди колко си хора и еди колко си танка и ако ги победим печелим )). Има си игри където клановете се бият в пълен състав и там можем да говорим за ресурс и следователно за война. Помня в последната игра преди да започна WoT за една битка срещу друг клан се бяхме събрали 86 от 100 в клана (като попринцип войните с алианса ги водехме в общ състав не повече от 150-200 едновременнo, а това са много кланове). Тук в WoT ако клан "А" има 20 човека онлайн, а клан "Б" има 80, но в самата битка клан "А" спечели за какъв ресурс и симулация на война може да става въпрос?
                              Както казах WoT особено с предстоящите сезони е замислен като спорт, а не като симулация на война. Ако някой я вижда по друг начин и се опитва да играе така, то да не пише така все едно е факт.
                              А самия ЕСЛ е просто средството за реклама на WoT на световната Е-Спорт арена.

                              bigbeer написа Виж мнение
                              Във формулата сравняваща постиженията на кланово ниво, основателно не присъства.
                              Съгласен съм, ЕСЛ не може да бъде част от сравняване на клановете на сърварно ниво, защото много малка част го играят и не могат да се проследят резултатите от толкова различни турнири. В БГ можеше да се включи, защото си е само наш и почти всички кланове го играят заради златото. Тук разбира се ме убедиха с един много просто аргумент - много от печелившите отбори са на смесен принцип и следователно не можеш да ги причислиш към клан.
                              Затова за подреждането на клановете нямаме нужда от ЕСЛ, пък и от КВ под формата на 10ки. Формулата на WOTCS като я загледах си е много наглядна, защото гледа само топ танковете с които трябва да си добър, за да печелите в КВ и роти, а не с нисък тиер ОП машинки, с които някои си правят статистиките.

                              Ето го и списъка на клановете по тази формула за топ-танковете.
                              Last edited by Sharana; 04-05-2013, 16:06.

                              Comment


                                @ bigbeer

                                Да, това го разбрах. Въпроса е, че ЕСЛ е чисто състезание между малки компактни отбори. И като такова, то е предмет на съвсем отделни дискусии, независими от дискусията за клановете и клановите войни.
                                На мен принципно ми се иска да стоим в страни от дискусии за класации на клановете. От една страна колкото човека, толкова различни мнения за различна стойност на различните критерии ще има. А от друга страна рано или късно би се стигнало до "пишкомерене".

                                Все едно единия посочва една пушка и казва " виж само как стреля", другия му опонира със "стреля щото е железна". После заформят спор дали е важно как стреля или от какво е изработена. Ами, въпрос на гледни точки, мисля. Всеки гледа от неговата си камбанария. Дайте да се радваме на това, което имаме, такова каквото е, и да постигаме това към което се стремим, както умеем.
                                Съгласен съм с горното.

                                Sharana написа Виж мнение
                                Спора беше какво представляват Клановите Войни. Знам какво представлява този форум, но все пак сме в раздел ИГРИ и говорим за WoT. Това не е някаква военна стратегия замислена да симулира война, а ММО с танкчета. Ендгейма има някакви мотиви на стратегия в него, но както се вижда и от промяната, която чакаме със сезоните WG не са го замислили по този начин. Картата е просто визуализация на успехите на клана, а не платформа за стратегически войни. С тази система 15 срещу 15 просто неможеш да симулираш война, защото войната винаги е с ресурси. Все едно в последната война от 2008 Грузия да беше казала на Русия имате право да пратите еди колко си хора и еди колко си танка и ако ги победим печелим )). Има си игри където клановете се бият в пълен състав и там можем да говорим за ресурс и следователно за война. Помня в последната игра преди да започна WoT за една битка срещу друг клан се бяхме събрали 86 от 100 в клана (като попринцип войните с алианса ги водехме в общ състав не повече от 150-200 едновременни, а това са много кланове). Тук в WoT ако клан "А" има 20 човека онлайн, а клан "Б" има 80, но в самата битка клан "А" спечели за какъв ресурс и симулация на война може да става въпрос?
                                Както казах WoT особено с предстоящите сезони е замислен като спорт, а не като симулация на война. Ако някой я вижда по друг начин и се опитва да играе така, то да не пише така все едно е факт.
                                Естествено, че има правила. Това е ММО, така че малко или много правила трябва да има. А дали играта ще се развива към състезания, или към военна симулация, е един друг въпрос, който ще е по-добре да оставим за след въвеждането на следващите промени в КВ.
                                Last edited by Angelmr; 04-05-2013, 16:00.

                                Comment

                                Working...
                                X