Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кланови войни

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Без да засягам никого , Бира за първи път съм съгласен с посочените от тебе похвати за стимулиране и насърчаване на играчите. Въпреки мнението ми че си " дървен философ "
    този път биха казал че идеализма ти върви в много правилна и добре оформена позиция ( явно подкрепена и от нужната практика ).
    С малки забележки, но те са по скоро козметични. Аз съм привърженик на НЕ демокрацията в клана , от много баби идва и хилавото бебе.За това 3 максимум играча поемат бремето и отговорността за благоденствието на останалите, ако не стане може да се сменят или хората си тръгват от клана. За момента проблема е по скоро, че няма голяма нужда от тези съпорт кланове при положение че има достатъчно силни кланове с които да играеш на картата.По скоро идеята за Епикс бе , да се обучават хора за големия клан а не да постигат те нещо на самата карта. Може би не толкова добра идея но сега , ще има малко време да я доразработим.

    Comment


      spiji написа Виж мнение
      За момента проблема е по скоро, че няма голяма нужда от тези съпорт кланове при положение че има достатъчно силни кланове с които да играеш на картата.
      На прима виста, основното предимство, което ми хрумва, е в бързата и ефективна комуникация. При 2 отделни клана с единно ръководство, споделящи общ ТС, бихте разполагали с бонус ресурс от чипове, и екип който да ги отстоява. Това би дало възможност за много прецизна реакция при поставяне на последните, собствени чипове, без да се губи време за доуточняване с алианс партньорите. Не е решително предимство, но определено би облекчило натоварването. Поне теоретично.

      Пряка необходимост от съпортен клан, може и да няма. Но това е ресурс с множество потенциални възможности. Най - малкото би съхранил резерв от обещаващи играчи, не намерили до момента място в основната схема. Нямайки възможността да бъдат приобщени, те попадат в доста осрана ситуация и потенциала им се унищожава из множеството псевдокланове, от доморасли лидери без визия за играта.

      Уф, увлякох се. Съжалявам. Не е моя работа. Успех и много забавления.
      Last edited by bigbeer; 14-07-2013, 22:02.

      Comment


        Не знам до колко си запознат с комуникацията в нашия алианс но аз съм постоянно в двата ТС и нашия и на алианса както и по един командир от всеки клан в алианса.
        Точно това им тежи на съпорт клановете еднинното ръководство , добре знаем че с яденето идва и апетитът, ако са достатъчно читави, ще кацнат на картата и няма да искат само трохи .Много по постижимо е да имаш съпорт клан с собствени цели който да се съобразява единствено с Не атакуване на клановоте с които играе главния клан.

        Comment


          spiji написа Виж мнение
          Не знам до колко си запознат с комуникацията в нашия алианс но аз съм постоянно в двата ТС и нашия и на алианса както и по един командир от всеки клан в алианса.
          Точно това им тежи на съпорт клановете еднинното ръководство , добре знаем че с яденето идва и апетитът, ако са достатъчно читави, ще кацнат на картата и няма да искат само трохи .Много по постижимо е да имаш съпорт клан с собствени цели който да се съобразява единствено с Не атакуване на клановоте с които играе главния клан.
          ... и един алианс от 4 силни клана е песен в сравнение с алианс с 10 плюс клана и подкланчетата им и приятелските им кланове и кръвните им врагове т.н.

          А при новия формат на клановите, достъп до "благата" имат 30 клана, плюс евентуално 5-6. Реално полза основния клан от съпорт клана има вече единствено за производство на играчи, и може би споардично за чистене и наказателни акции. За да могат обаче да се ползват за чистене и наказване тези съпорт кланове трябва да са съставени от доста силни играчи (а ако са силни те ще бъдат дръпнати в основния клан, и става омагьосан кръг), изключително алтруистично настроени да бутат основния клан и да са готови във всеки момент да се изтрият за да го захранят с VP. И единствена полза да им бъде някакъв спорадичен голд инком.

          @bigbeer Дори да допуснем, че се съберат някак си един отбор силни играчи, колко месеца според теб ще минат преди да почне мрънкането и историите "ама те ме експлоатират"? Играли сме го туй хоро вече

          При българския манталитет всеки да е най-велик, за нас като клан, по-ефективния вариант за отглеждане на играчи се оказа ситуацията, при която съществуват още няколко сравнително способни и мотивирани български кланове. В тях винаги попадат и има играчи, които израстват и тъй като ЕПИК е винаги отворен за кандидатстване при наличие на желание и покриване на стандартните изисквания могат да идват при нас. При тази схема "собствениците" на въпросните кланове вдигат врява до небесата и по-нагоре, че им се "крадат" най-добрите играчи - така беше с HWBG примерно, сигурно 20 човека от ЕПИК в момента сме (аз също) "откраднати" още преди година и половина-две от HWBG. И се почва и пропагандата по-всички възможни канали за да си пазят играчите - "ЕПИК казарма, там няма общност", "Спижи тиранин", "Фиделис само виси в басейна (и живее от клановото злато :Р )" и т.н.

          За мен обаче това е отворен "пазар" - всеки е свободен да си прецени дали нашия клан може да предложи по-добра организация, повече престиж, повече директни блага за вложеното време, и (като минимум) не по-лоша общност. Затова аз лично все повече си мисля, че би било по-ефективно наличната енергия вместо за помощен клан да я хвърлим в една ясна програма за идентифициране, привличане и "адаптация" за да им помогне по-бързо да се интегрират в ЕПИК на почти готови играчи или цели групи играчи от други кланове (Академията беше едно такова мероприятие).
          Last edited by Raste; 15-07-2013, 11:11.
          Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
          Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
          ESL BG WoT Master League Admin

          Comment


            Само да отбележа, че за Фиделис и басейна е 100% вярно! Има частица истина във всеки слух
            С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

            Comment


              Само да отбележа, че всяка визия за под-клан трябва да има солидна обосновка И реален ресурс. EPICS не е дееспособен поради 2 прости причини. Не е замислен като разширение на EPIC, а като резерв. И няма лидери готови да се захванат с времеемкото занимание да предават отборни знания на хора, играли до момента само индивидуално в рандоми. По-големият проблем всъщност е ресурса. Просто за клан, който има желанието да е фактор на Глобалната карта, са необходими хора с желание, амбиция и най-вече възможност да подкрепят начинанието. fidelis бегло нахвърли какви умения трябва да са придобият, за да си ценен играч за CW. Повтарям се, но българските играчи, които покриват необходимите качества са твърде малко и практически вече са си намерили място в основните български кланове. bigbeer обоснова добре една постановка за изграждане на под-клан, но тя е валидна само ако разполагаш с голяма база от играчи. A не търсиш да събереш best of the best в един клан. Примерите са полските и чешките кланове. 1SBP и BIA могат да си позволят силни и солидни под-кланове просто като са махнали примамката, че "ако станеш много добър, ще те поканим в топ клана". Те просто знаят, че играят под шапката на 1SBP или BIA, но реално са независима структура. А всичко което се говори и тук за българските кланове, е свързано с това, как да се захапе парче от баницата на Глобалната карта и каква роля ще има под-клана в яденето. И нещата са ясни. Почти всички имат желанието да са в центъра на събитията(от тези коите се интересуват от CW естествено, за останалите не коментираме), и естествено не всеки може да преглътне идеята да е помощно колело в надпреварата. И като финална отметка за bigbeer, аз не видях в нито един момент BG2AD и BG3AD да надскочат нивото на EPICS, въпреки добрия замисъл.

              Comment


                На 31.05.2013 година публикувах класация на българските кланове (поне на голяма част от тях).Сега съм направил нова , като клановете са подредени по същия показател като предната класация , новото което съм добавил е , че в последната графа червените цифри означават с колко позиции е паднал на долу клана от предното класиране , а зелените с колко се е изкачил :


                Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	1
Size:	224.3 КБ
ID:	536745

                Намерих още един клан който съм добавил : BOTEV , ако съм пропуснал някой моля да ме допълните и в следващата класация (след около месец) ще добавя пропуснатите.
                Този, който не е готов да отдаде живота си , той не е достоен да го притежава.

                Comment


                  Coruin написа Виж мнение
                  И като финална отметка за bigbeer, аз не видях в нито един момент BG2AD и BG3AD да надскочат нивото на EPICS, въпреки добрия замисъл.
                  Докато бях там, БГ2 успя три пъти да стъпи на картата, като последния се задържа около седмица въртейки 2 територии и ландингите им. При това без алианс съпорт, на напълно изолирани европейски територии. Имахме сили да се цопнем в Африка за много по-дълго, но предпочетохме битки в Европа, отколкото африканско злато. За целия ми престой в ЕПИКС, никога не успяхме дори да ланднем. Не знам, какво е било нивото на ЕПИКС преди да вляза там и не бих могъл да сравня.

                  Отделно сравнението би било малко некоректно, защото рамките бяха различни. БГ2 беше безпрецедентен опит за демокрация. Място в което всяка идея се изслушваше, и на всеки се даваше възможността да се убеди, доколко греши. Клана започна практически от 0-та, без откроен лидер и никакво познаване на материята. Само 4 акаунта от основоположниците бяха издрапали до 1-ва, 10-ка и то необорудвана. Още ме боли за колектива и това, което им причиниха.

                  Както се вижда от горната таблица, след напускането на лидерите му, клана е паднал 8 места при БГ-тата и над 1500 в глобалната листа, за по-малко от месец. Тъжно.
                  Last edited by bigbeer; 17-07-2013, 14:49.

                  Comment


                    Еми бира ЕПИКС е държал няколко земи както и ландинг за мисля 2 седмици като победи и пиратите докато защитаваше ландинга. Това беше докато Coruin беше там и се занимаваше усилено.После с демокрацията което въведоха следващите командири успехите сам ги видя.

                    Comment


                      spiji написа Виж мнение
                      Еми бира ЕПИКС е държал няколко земи както и ландинг за мисля 2 седмици като победи и пиратите докато защитаваше ландинга. Това беше докато Coruin беше там и се занимаваше усилено.После с демокрацията което въведоха следващите командири успехите сам ги видя.
                      Не съм уцелил момента значи. Приеха ме след , като си беше тръгнал и още битуваха легенди, а напускането... всички го помним.
                      Оставам с впечатление за огромното значение на лидера/лидерите в една такава организация, независимо от начина му/им на работа. При ясна визия, познаване на материята и правилно поставена рамка + малко дипломатически усет....

                      Comment


                        Coruin написа Виж мнение
                        А всичко което се говори и тук за българските кланове, е свързано с това, как да се захапе парче от баницата на Глобалната карта и каква роля ще има под-клана в яденето.
                        Понеже така и така стана въпрос, можеш ли да споделиш за какви суми става въпрос и на какъв принцип си ги разпределята. Чиста проба празно любопитство.
                        Все пак подозирам че за доста играчи в БГ (предвид икономическата обстановка) това е основен фактор да искат да са в клан.

                        Comment


                          PepeII написа Виж мнение
                          На 31.05.2013 година публикувах класация на българските кланове (поне на голяма част от тях).Сега съм направил нова , като клановете са подредени по същия показател като предната класация , новото което съм добавил е , че в последната графа червените цифри означават с колко позиции е паднал на долу клана от предното класиране , а зелените с колко се е изкачил :


                          [ATTACH=CONFIG]20360[/ATTACH]

                          Намерих още един клан който съм добавил : BOTEV , ако съм пропуснал някой моля да ме допълните и в следващата класация (след около месец) ще добавя пропуснатите.
                          Много интересно, ако не те затруднява би могъл да добавиш също динамика за всички показатели не само за позицията, и колко средно Т10 машини се падат на човек (за клановете с не пълен състав)

                          Comment


                            Gaden Gogi написа Виж мнение
                            Понеже така и така стана въпрос, можеш ли да споделиш за какви суми става въпрос и на какъв принцип си ги разпределята. Чиста проба празно любопитство.
                            Все пак подозирам че за доста играчи в БГ (предвид икономическата обстановка) това е основен фактор да искат да са в клан.
                            От глобалната карта е много динамично, но засега сумите доколкото виждам са по-малки от кампанията.
                            От кампанията досега точките победа ще се конвертират в злато. (златото от престоя на картата отделно).
                            EPIC - 881 386
                            BG_AD - 55 452
                            BRAVE - 31 132

                            Comment


                              Принципно солиден клан от ранга на EPIC не пада под 150 000 злато месечен приход от CW. В добри периоди е от порядъка на 250 000, но това е веднъж-два пъти в годината. Разпределянето...има богата история Като се почне от злато за всяка битка(100-250, но имай предвид че средно EPIC има над 40 битки месечно), мине се през 2 500 злато месечно на поискване и се стигне до разпределяне на наличното злато между хората налични за кланова битка през месеца(нещо подобно на DKP точки). В клана, където играя в момента, командирите получават фиксиран бонус от 2 500 - 5 000 злато за "заслуги" примерно, отделно от всичко друго. Но в EPIC командирите никога не са взимали какъвто и да е бонус, противно на слуховете.

                              Comment


                                Coruin написа Виж мнение
                                Принципно солиден клан от ранга на EPIC не пада под 150 000 злато месечен приход от CW. В добри периоди е от порядъка на 250 000, но това е веднъж-два пъти в годината. Разпределянето...има богата история Като се почне от злато за всяка битка(100-250, но имай предвид че средно EPIC има над 40 битки месечно), мине се през 2 500 злато месечно на поискване и се стигне до разпределяне на наличното злато между хората налични за кланова битка през месеца(нещо подобно на DKP точки). В клана, където играя в момента, командирите получават фиксиран бонус от 2 500 - 5 000 злато за "заслуги" примерно, отделно от всичко друго. Но в EPIC командирите никога не са взимали какъвто и да е бонус, противно на слуховете.
                                В ЕПИК от началото на този месец вече има точкова система, като за принос към клановия живот се раздават точки. Най-елементарния принос е участие (или желание за участие) в битки, но има и за административна дейност, и за рекрут, и за лидерите базови точки и за инцидентни приноси. Стимулират се и специализираните артилеристи в момента, щото бяха понамалели. Накрая на месеца се дели сумата голд, която ще се раздава на сумата на точките, получава се "цена" на точка и оттам всеки си получава събраните точки в голд. Всичко това се поддържа на живо от трима "счетоводители" в една Гугъл таблица. Общо взето е много по-ясно и чисто, целия клан има поглед върху касата, а и всеки може лесно да си брои битките за фазата и за кампанията, да не би да изпусне танка накрая . А и основното, за което го направихме се получи - имаме по 3 пълни битки и 4-5 човека резерва по едно и също време и хората наистина почнаха да се замислят с какво да допринесат за развитието и добруването на клана и общността

                                За последните 30 дена по мои сметки сме изкарали към 300000 голд, а този месец вероятно ще разпределим 200к-250к и ще останат към 50к резерв, плюс неизвестен брой от конверсията на виктори точките накрая. Като цяло кампанията според мен е почти два пъти по-доходоносна за клан като нашия от стария вариант на клановите. Освен това дори и малки кланове ще получат накрая голдец (макар и малко), заради това , че са участвали.


                                Шаране, би трябвало да завършим с около 1,2 млн точки, защото в момента сдадохме малко територии, да лапа и алианса голдец. Много ни се искаше да сме в топ 10 на кампанията, но по-скоро няма да стане и общо взето ние сме си виновни за това, защото отиграхме ходовете далеч от оптималното. Нищо - следващия път
                                Last edited by Raste; 17-07-2013, 19:55.
                                Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
                                Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
                                ESL BG WoT Master League Admin

                                Comment

                                Working...
                                X