Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съветски танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    StrEagle написа Виж мнение
    Т-43 e общо взето T-34-85 с малко повече кръв.
    Т-44 е много добра машина, само че трябва да се отвори цялата. Играй с последното 100мм.
    Т-54 е невероятния нагибатор.
    За мен разлика м/у 62 и 140 няма.
    Само ще допълня.
    Т-43 дава началото на "липсата на пробиване".С това оръдие челното пробиване става много трудно, но пък започваш да се научаваш да хитруваш, а това умение е основно при следващите машини.Нещо още по-важно - с тази кръв и липса на броня се научаваш да я "търгуваш" срещу позиция/убит враг/нанесено поражение и т.н.

    Т-44 също страда от липса на пробивност, даже и с ЛБ-1, но вече имаш доста повече скорост и маневреност, за да ти помагат.
    Т-54 е без коментар, там нещата са ясни.

    Между Т-62А и 140 разлика има и поне за мен си е значителна.
    Имам доста игри на Т-62А и доста добър екипаж, но след 100тина битки на 140 вече правех по-добри игри с него и като цяло усещането в него ми харесва повече.

    Т-62А е по-повратлив (както купол, така и корпус), по-маневрен и ускорява по-бързо, катери баирите по-добре.140 обаче има по-висока максимална скорост и си я стига редовно и разликата определeнo се усеща, имайки предвид, че с тези танкове обикновенно се гонят някакви предни стратегически позиции.В резултат на тези разлики дадени позиции, ако не недостижими са силно рискови за Т-62А и са напълно достъпни за 140, от друга страна при повече изкачвания Т-62А стига определени позиции по-бързо.
    Оръдията са еднакви, презареждат за едно и също време, но 140 прицелва по-бързо и е по-точен в движение.
    Т-62А има купол без слаби места отгоре - пробиват те или супер късметлииски удари в капандурата или добре премерени удари от Т10 ТД-та.
    140 има два купола отгоре и на близка и средна дистанция куполът му е уязвим.За това пък има по-добър наклон на оръдието от Т-62А.Отново това прави дадени стрелкови позиции неудобни за Т-62А, но пък добри за 140 както и други в които куполът на 140 го предава, а Т-62А няма проблем.
    Челното брониране на корпуса също е различно - 140 отразява доста повече попадения и при бой на клинч срещу друг медиум има леко предимство.Но пък Т-62А има предимствo при клинч с по-високи танкове, тъй като няма какво да му ударят по купола.

    При еднакви умения на екипажите 140 има много по-уязвим боекомплект!
    Nobody has three balls but some people have two very good ones!

    Comment


      Gaden Gogi написа Виж мнение
      M18 e obорудван с купола от М36 през 1945, и това е направено като ВОЙСКОВИ ремонт, освен подмяна на боеукладкат аи смяна ан куполата друго не е пипанео, идеята е била да се ползва за разрушаване ан укрепления при десанта в япония, онези обачи дали фира и подобно нещо не се наложило

      Няма да ем затрудниш, въпреки че ми е досадно. Сега това в играта дето го наричат М46 е комбинация от М46 и М47, М47 (чиято е втората купла) ползва 105 мм оръдие.
      Всъщност оборудвания с 90мм прототип на м18 при изстрел се е измествал с половин метър назад, а стрелбата в страни от курса е била изключително проблематична, като е възможно да доведе до обръщане на машината.
      А коментара ми за 105 мм оръдие беше с цел да напомня, че патъните въоеъжени с това оръдие са от период в който противниците им са т-64 и т-72, а не ранните т-54 и прототипа на т-62 въоръжен със 100 мм оръдие, както е в играта. Докато в същото време игровите 100 мм оръдия на късните руски танкове имат бронебойност от порядъка на историческото д10т и много по-слаба точност.

      Comment


        Gaden Gogi написа Виж мнение
        И само 15 години преди последният да става за нещо...



        Всъщност М103 не е късен дизайн, и не страда от множество дефекти, и недей да четеш руската википедия, има си нормални книги. Отделно танка служи за основана М48 тъй че е леко по-ренен, и е ползван доста дълго.
        Отделно дето от руските и толкова няма да се съберат реалистични ...на око Т-10 (наричан в играта ИС-8) и до някъде ИС-7.

        Колкото до това коя нация е надута- има си цифри за тази работа, които съвсем ясно показват чии танкове са надути....и то до ниво дори стоковият да не отговаря на реалните машини.
        До колкото съм чел прототипа на м103 е произведен през 53-та, но са били нужни няколко години за да става за нещо. Произвели си американците 300 танка преди да направят сериозни тестове, видели че от танка чеп за зеле не става и си ги прибрали по складовете за няколко години докаро измислят как танка да стане малко от малко използваем.Като цяло тежките танкове от онзи период се оказват неуспешни. М103 е поредното доказателство. Доработения м103 е от края на 50-те, но дори и доработен не е блестял и производството му не е подновено. В играта се бие срещу ранния т54 от края на 40-те...

        По въпроса за цифрите явно четем различни цифри. Не знам за двигателите, още не съм ги проверявал но конкретно за оръжията руските танкови оръдия са бледа сянка на това което са били в реалността. Пак да напомня че точността на д10 и д25 е била с една идея по-висока от тази на немските 88мм, а по въпроса за бронебойността достатъчно говорят снимките на тестови кралски тигри с дупки от д25 във фронталната част на купола. Както и изтърбушените куполи на същите тези кралски тигри след пряко попадение на 152мм снаряд. Виждал съм снимка на купол с двустранна дупка, входна и изходна. Така че в реалността гаубиците на зверобоите са имали ефективността на измислената в играта бл10, която така и не е била успешно монтирана.
        Last edited by Angelmr; 20-03-2014, 23:00.

        Comment


          Измества се половин метър назад когато е без дулен спирач, с дулен спирач си е наред.
          Иначе 105 мм поне е реално, 100 мм на Т-54 никога не е монтиран на този танк...по простата причина че не се събира. Бронята ан купола отделно е 153 мм в най-дебелата част, което има малко общо с 200 колкото е в играта, после танкът със 120 мм челен лист е тежал 39 тона а не 6 както е виграта, за фантасмагоричният двигател да не говорим..стоков 100 коня повече от реалният.
          М103-първият е направен през юни 1951, последният през 1954. И отделно- почти всички танкове от нея епоха страдат от различни проблеми...пък руските и от по-късна.
          А да Т-54 от края на 40 не е точно това дето виждаш в играта...отделно е с двигател от края на 80-те.

          Така следващата забавна част, с напоманите руски танкове- пректически ан всеки скорострелноста са я надули, като ливащият достига особенно размери при Т-62 с неговите 9 и/м ...про реално 3-4..и то ако е стационарен...изобщо навсякъде се наблудава 2-3 КРАТНО напомпване ан скорострелност...в същото време при американските е голо доре историческо

          Comment



            eto towa е авторът за американска броня...за руска е малко тегаво, отделно там много рядко се среща обективно писане...или дори да е обективно в описателната част в сравнителната става манджа с грозде

            Comment


              Gaden Gogi написа Виж мнение
              Измества се половин метър назад когато е без дулен спирач, с дулен спирач си е наред.
              Иначе 105 мм поне е реално, 100 мм на Т-54 никога не е монтиран на този танк...по простата причина че не се събира. Бронята ан купола отделно е 153 мм в най-дебелата част, което има малко общо с 200 колкото е в играта, после танкът със 120 мм челен лист е тежал 39 тона а не 6 както е виграта, за фантасмагоричният двигател да не говорим..стоков 100 коня повече от реалният.
              М103-първият е направен през юни 1951, последният през 1954. И отделно- почти всички танкове от нея епоха страдат от различни проблеми...пък руските и от по-късна.
              А да Т-54 от края на 40 не е точно това дето виждаш в играта...отделно е с двигател от края на 80-те.

              Така следващата забавна част, с напоманите руски танкове- пректически ан всеки скорострелноста са я надули, като ливащият достига особенно размери при Т-62 с неговите 9 и/м ...про реално 3-4..и то ако е стационарен...изобщо навсякъде се наблудава 2-3 КРАТНО напомпване ан скорострелност...в същото време при американските е голо доре историческо
              Кое 100мм не е монтирано на т-54??? При използване на идентични критерии д10т има бронебойност равна на 88л71 и около 2 изстрела в минута по-ниска скорострелност. Да не говорим че и точността му е същата. Къде ги изфантазира тези 3 изстреела в минута не знам. Хайде някойнслужил на тези танкове да ни опресни паметта. Не е като да нямаме такива във форума.

              Comment


                Скорострелноста е за Т-62 съвсем ясно е написано, и не ми се налага да фанатзирам, има си дебели книги...просто послучайност издадени от завода който го е строил танка, отделно ръкововдство по експлоатаци, . за Т-54 имах предвид Д-54

                Comment


                  Gaden Gogi написа Виж мнение
                  Скорострелноста е за Т-62 съвсем ясно е написано, и не ми се налага да фанатзирам, има си дебели книги...просто послучайност издадени от завода който го е строил танка, отделно ръкововдство по експлоатаци, . за Т-54 имах предвид Д-54
                  Сега не ми се рови в старите теми, но ти ли твърдеше че по дебелите книги пишело че скоорстрелността на Т-34 е 1-2 изстрела в минута?
                  За Т-62 сигурно някой тук може да си спомни колко е стрелял в реалността. Със 115мм гладкоцевно оръдие. В играта обаче имаме прототип със 100мм оръдие, който няма как да и ма по-ниска скорострелност от предшественика си... За който пък колеги служили на наего споделяха че стреля с 8-10 изстрела в минута, ако не ме лъже паметта.
                  А Д-54 в играта е само една цифричка. В реалността Д10 има, в сравнителна към другите оръдия скала, качества близки до игровото Д-10т2с (по-доброто оръдие на Т-54 в играта) бронебойност и скорострелност.

                  Comment


                    Angelmr написа Виж мнение
                    Сега не ми се рови в старите теми, но ти ли твърдеше че по дебелите книги пишело че скоорстрелността на Т-34 е 1-2 изстрела в минута?
                    Такива дивотии не съм писал, но потърси щом ти е забавно

                    Angelmr написа Виж мнение
                    За Т-62 сигурно някой тук може да си спомни колко е стрелял в реалността. Със 115мм гладкоцевно оръдие. В играта обаче имаме прототип със 100мм оръдие, който няма как да и ма по-ниска скорострелност от предшественика си... .
                    "Няма как"...айде без пожелателности, а пътем може да се поинтересуваш каква е разликата между 100 мм оръдие на Т-62А и 115 на Т-62....забавното (за мен) е как съвсем наскоро с фиделис точно а това спорихме че дори и бас възахме (познай кой спечели).

                    И докато проверяваш може да видиш в какво се сътои разликата между Ф-54 и Д-10...което обяснява и драстично по-ниската скорострелност и защо е трябвало да се разработва Т-62 вместо просто да го монтирта на Т-54.

                    Comment


                      Ти сериозно ли твърдиш че д10 има скорострелност от 4 изстрела в минута??? Мислех че просто си тролиш, но това вече не го схващам. Ами че четири изстрела в минута прави Д25 монтирано на късните ис-2 след известни доработки. Което е с разделно пълнене... Сигурно по устав пълнача трябва да премита пода след всеки изстел иначе не виждам как ще направи такава скорострелност. Ако си спомням правилно точно фиделис ти обясняваше как си правели 8-10 изстрела, само не помня за т-62 или за т-55 ти обясняваше...
                      Last edited by Angelmr; 21-03-2014, 23:14.

                      Comment


                        Може ли да ми дадете някакво обективно мнение за КВ-1С(че сега е на промоция и направо да го взимам) и продължението на цялото дърво.

                        Comment


                          Worcho написа Виж мнение
                          Може ли да ми дадете някакво обективно мнение за КВ-1С(че сега е на промоция и направо да го взимам) и продължението на цялото дърво.
                          Взимай го приятелю!Танка е един от най добрите в нивото си!С добре обучен екипаж можеш да правиш чудеса.Оръдието малко бавно свива и зарежда но затова пък дава огромна щета която има и възпиращ ефект у повечето играчи!Танка е отличен-сложи му добър екипаж и напред!

                          Comment


                            Мен ме притеснява, че не вкарвам пари в играта и не съм с премиум акаунт и бая бавно ще стане развиването на екипажа и модулите. Та за това се замислям дали да не си взема КВ-2 С голямото оръдие защото предполагам че с него се правят бая пари, но ще ми трябват ли елитните муниции за него за да го ползвам пълноценно?
                            Last edited by Worcho; 04-05-2014, 14:42.

                            Comment


                              Не, нормалните експлозивни са достатъчни.

                              С КВ-1 се вадят повече пари. А най-добре неговия екипаж в Churchill 3.
                              War, war never changes..

                              Comment


                                Worcho написа Виж мнение
                                Мен ме притеснява, че не вкарвам пари в играта и не съм с премиум акаунт и бая бавно ще стане развиването на екипажа и модулите. Та за това се замислям дали да не си взема КВ-2 С голямото оръдие защото предполагам че с него се правят бая пари, но ще ми трябват ли елитните муниции за него за да го ползвам пълноценно?
                                КВ-1С не прави много пари снарядите за 122мм са по 1000 парчето,а и стоковият гринд не е от най-приятните,грида за КВ-2 е лек а и трол фактора от 152мм е на макс с ОФ снаряди(понякога гърмиш КВ-1С на пълен живот с 1 изстрел а понякога правиш по 200-300).
                                Но от КВ-2 не се отключва нищо съществено(само 1 арти ако вече имаш отворен Т-150) а от КВ-1С се отваря ИС линията която е много добра.

                                Comment

                                Working...
                                X