Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хвалби

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Joan_Of_Arc написа Виж мнение
    Условието винаги е било за опит. Последният ми ас с Черен принц беше с 3 убийства, сравнително добри щети и сравнително добра танкировка (от типа на около 7к потенциален демидж).

    Ас на Хелката си заработих с 2 убийства даже - и с огромно количество спот.

    А както знаем за убити по-високи противници вземаш повече опит

    И формулата си е - повече опит от 99% за последните седем дни с този танк на сървъра. Няма завъртяни неща
    Доста завъртяно ми се вижда да даде АС само за 5 убийства и снайпер, а ден преди това да не го даде за 8 такива + желязна стена + братя + решителен принос + невъзмутим. Не съм сравнявал потенциален и чист дмж, нито опит между тези битки. Напоследък почти не обръщам внимание на статс и просто не ми е хрумнало. Но 8 убити със 5 отличия едва ли е по малко от 5 такива, само със едно. При това битката със камарата отличия е ден преди тази със АС-а. Тоест, както и да го погледнеш са в една седмица. Впечатление ми направи , едва като четох постовете в темата. Все пак човек като навърти към 130 АС-а, започва да не им отдава особено значение. Стават си просто рутина и част от играта.

    Comment


      Първо опитът който ти дава зависи от много неща. Налято 3к поражение не значи нищо - 3к в една ситуация носят един опит в друга друг.

      Има значение по какво е нанесено поражението, имаше таблица някъде в какви пропорции варират коефициентите, но беше нещо от рода - твоето ниво е х1, едно ниво отгоре х1.5, две нива х2 и т.н. съответно, ако наливаш върху по-малки противници коефициента намалява.Цифрите които давам са ориентировъчни и изобщо не изглеждаха така в таблицата, но показват каква е закономерността.
      Това е при поражение направено от снаряд пробиващ друг танк - когато поражението е от пожар, то се таксува с много малък коефициент, т.е. не е толкова ценно като нормалното поражение.
      Спотът пък е по-ценен от стандартното поражение. Когато има сплаш поражение, то пак носи различен опит спрямо нормалното.Същото важи и за поражението от блъскане.
      И не на последно място, потенциално поетото поражение също оказва влияние на опита в края на битката.

      Към всичко това обаче трябва да добавим и това как самият танк се оценява по таблиците - пресен пример от преди няколко дни.Колега от клана е налял 3к+ поражение с Чърчил 3, главно срещу Т5, Т4 и Т3 - получавайки 2300+ чист опит без премиум.Аз със Щуг 3 съм стигал и до 3.5к+ при това набит върху Т6-7, но никога не съм минавал бариерата от 1800чист опит.
      По принцип премиум танковете имат доста по-добър коефициент поражение към опит, но и останалите танкове се оценяват по различен начин.

      За Ас единственото което има значение е постигнатият чист опит, а той може да се постигне и с 0 убити.Като много убити и камара медали по никакъв начин не те доближават до Ас, ако не е направен достатъчен опит на база поражение.
      Ако не бъркам имам Ас с ВЗ-120 с 0 убити, над 6к спот, под 2к налят и много потенциално поражение.
      Nobody has three balls but some people have two very good ones!

      Comment


        Броя убити влияе пряко върху опита, заедно с декап, кап и една камара други шитни. Имах и формулката някъде, не не ми се търси сега. Всички казани по-горе неща са така. Но чисто субективно, не ми изглежда нормално една битка в която вяло съм съпортвал 2 тежки 9-ки със 7-мица, да носи повече опит от битка изнесена на 99% от платуна ми, когато сме в топа. При едната просто стоях в челото на атаката и от камъче на камъче, изчаквах светнатия от мен противник да се ангажира с топовите ни танкове после вкарвах в борд или гъз от близо всичките си изстрели - пълна скука. При другия вариант, организирано търчахме из цялата карта да капваме, декапваме, защитаваме артита и спираме пробиви. Много динамично, доста рисково и на кантар изнесохме практически целия бой сами ( не че 5-ците и 6-ците от отбора ни можеха да направят нещо съществено, или противниковите такива да ни спрат).

        Comment


          Медал Леклерк-1ва степен не се получава всеки ден!Click image for larger version

Name:	shot_027.jpg
Views:	1
Size:	352.0 КБ
ID:	537980

          Comment


            Леките танкове не са умрели все още - това китайче много го бива, поне на хубава карта като Редшир.


            Comment


              veso_t написа Виж мнение
              Леките танкове не са умрели все още - това китайче много го бива, поне на хубава карта като Редшир.


              http://prikachi.com/images.php?images/590/6775590l.jpg
              Моля не споменавай "хубава карта" и "Редшир" в едно изречение

              Comment


                ViktorKitov написа Виж мнение
                Моля не споменавай "хубава карта" и "Редшир" в едно изречение
                Ами за леки според мен си е добре - има позиции и за активно, и за пасивно светкане.

                Comment


                  veso_t написа Виж мнение
                  Ами за леки според мен си е добре - има позиции и за активно, и за пасивно светкане.
                  За леки става определено, но всичко друго се мъчи.

                  Comment


                    Достойна загуба и "ХАЛОНЕН"

                    Загуба
                    Битка: Северозапад 21.11.2013 г. 22:34:32 ч.
                    Танк: T40
                    Опит: 1*812
                    кредита: 32*011
                    Постижения в битка: Медал Халонен

                    Click image for larger version

Name:	shot_016.jpg
Views:	1
Size:	532.6 КБ
ID:	537984Click image for larger version

Name:	shot_017.jpg
Views:	1
Size:	502.8 КБ
ID:	537985Click image for larger version

Name:	shot_018.jpg
Views:	1
Size:	478.8 КБ
ID:	537986
                    http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                    Comment


                      Victory!
                      Battle: Mines 23.11.2013 г. 10:05:59 ч.
                      Vehicle: T1 Cunningham
                      Experience received: 4*449 (x3 for the first victory each day)
                      Credits received: 19*127
                      Battle Achievements: Top Gun

                      The ultimate pedobear - 13 кожи
                      Attached Files
                      Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                      Comment


                        Ultramarine написа Виж мнение
                        Victory!
                        Battle: Mines 23.11.2013 г. 10:05:59 ч.
                        Vehicle: T1 Cunningham
                        Experience received: 4*449 (x3 for the first victory each day)
                        Credits received: 19*127
                        Battle Achievements: Top Gun

                        The ultimate pedobear - 13 кожи
                        Извратено...

                        Comment


                          Малко ми остана да си подобря рекордa по демидж (10 800 с FV 183)

                          Click image for larger version

Name:	shot_095.jpg
Views:	1
Size:	347.0 КБ
ID:	537996 Click image for larger version

Name:	shot_096.jpg
Views:	1
Size:	372.3 КБ
ID:	537997 Click image for larger version

Name:	shot_097.jpg
Views:	1
Size:	300.1 КБ
ID:	537998

                          Replay

                          Comment


                            Ultramarine написа Виж мнение
                            Victory!
                            Battle: Mines 23.11.2013 г. 10:05:59 ч.
                            Vehicle: T1 Cunningham
                            Experience received: 4*449 (x3 for the first victory each day)
                            Credits received: 19*127
                            Battle Achievements: Top Gun

                            The ultimate pedobear - 13 кожи
                            Страхотно!
                            Да пробвам да позная - втора база - камъка до града по 8-ца - после зад къщите, от там бой по центъра и накрая в базата?

                            Comment


                              uzi71 написа Виж мнение
                              Страхотно!
                              Да пробвам да позная - втора база - камъка до града по 8-ца - после зад къщите, от там бой по центъра и накрая в базата?
                              В последно време доста често ми се случва да ме контрират неприятно точно там.Опитен играч в другия отбор подминава камъка и отива на къщата, а стадото го следва, което автоматично ме поставя в неизгодно положение.
                              За това този път се качих на хълма и от там събрах първите 7, след което просто слязох на камъка и от там продължих по старата схема.
                              Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                              Comment


                                Ха и мен няколко пъти ме прекараха по този начин и сега често действам по абсолютно същия начин като теб, но слизам малко по в дясно зад втората скаличка срещу къщите. Най рискованото е при слизането, ако не съм открил някой кемпер в базата им /въпреки рогатката/.

                                Comment

                                Working...
                                X