Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общи приказки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Click image for larger version

Name:	map-steppes.jpg
Views:	1
Size:	228.1 КБ
ID:	537271
    Картата степи. Започва битката. Всеки идиот независимо от броня, маневреност или висок тиър който се нахака в червените зони става жертва на секундата. Поради това там не ходи никой и никога. По пътя между двете черени зони не ходи никой, освен светляк самоубиец.
    Остават всичко на всичко 2 (две) направления маркирани в синьо. В дясното ходят тежки железа. Крият се зад каманите, стрелят и се дърпат. В началото на боя е невъзможно да срещнеш по малко от 3-5 танка там, независимо от коя страна си. Ако там се навреш със среден, означава да се настрелваш с тежки и тд та (от по задна позиция).
    Поради тази причина средните ходят отляво. Вероятността да срещнеш по малко от 3-5 танка в началото на боя е около нулева. Всички се крият зад извивките, подават се, стрелят и се дърпат веднага.
    Ако минеш в гръб на някого, даваш си гърба на тия които са зад него (а такива винаги има) и си труп. Над пътя има един стратегически камък, от който се стреля флангово много добре, отделно става за кайтване и е задължително да се вземе. Да, ама по отзад стоят вражески танкове, и в момента в който го заобиколиш да убиеш криещия се отзад враг те разфасоват.

    Поради тези причини, и на двете направления следва сблъсък чело в чело като врагът ВИНАГИ има танкове отзад, които правят самоубийство опитите за задминаване на първите танкове.
    Никаква друга тактика освен статично надстрелване не е възможна в началото на боя.

    Comment


      Mitko написа Виж мнение
      [ATTACH=CONFIG]20946[/ATTACH]
      Картата степи. Започва битката. Всеки идиот независимо от броня, маневреност или висок тиър който се нахака в червените зони става жертва на секундата. Поради това там не ходи никой и никога. По пътя между двете черени зони не ходи никой, освен светляк самоубиец.
      Остават всичко на всичко 2 (две) направления маркирани в синьо. В дясното ходят тежки железа. Крият се зад каманите, стрелят и се дърпат. В началото на боя е невъзможно да срещнеш по малко от 3-5 танка там, независимо от коя страна си. Ако там се навреш със среден, означава да се настрелваш с тежки и тд та (от по задна позиция).
      Поради тази причина средните ходят отляво. Вероятността да срещнеш по малко от 3-5 танка в началото на боя е около нулева. Всички се крият зад извивките, подават се, стрелят и се дърпат веднага.
      Ако минеш в гръб на някого, даваш си гърба на тия които са зад него (а такива винаги има) и си труп. Над пътя има един стратегически камък, от който се стреля флангово много добре, отделно става за кайтване и е задължително да се вземе. Да, ама по отзад стоят вражески танкове, и в момента в който го заобиколиш да убиеш криещия се отзад враг те разфасоват.

      Поради тези причини, и на двете направления следва сблъсък чело в чело като врагът ВИНАГИ има танкове отзад, които правят самоубийство опитите за задминаване на първите танкове.
      Никаква друга тактика освен статично надстрелване не е възможна в началото на боя.
      Тука описваш детайлно и много точно стандартният сценарий за игра на Степите, който се разиграва в 98% от рандомите. Само че Степите е може би най-плодоносната карта за средни танкове, особено ако си във взвод-глутница. Има няколко кардинално различни сценария, които рядко ще видиш, но винаги водят до победа. Северната база като тайминг и позиции е по-добрата. Един добър план е: два медиума директно заемат снайперски позиции на ридчето С8, докато третият бързо атакува Е0. Подлагаш на кръстосан огън противника и ефективно му затваряш 9-та линия. Тактическо предимство реализирано от лекия сетъп. Или по-трудният начин. Изчаква се около минута на Е3(за да са поразпределят танковете), след което на скорост се отива към Н4. Там между хълмовете медиумите са в сравнителна безопасност, и са вклинени буквално между противниковите групи танкове. Естествено маневрата е рискова, може да са поеме известна щета(обичайно откъм Н7), но резултата винаги е разрушителен за противника. Пак води до тактическо предимство. От южната база по обратното направление също се затормозява сериозно противниковата логистика, като не е необходимо дори да се изчаква в началото. Но пък изисква много по-съсредоточена поддръжка(т.е. трябва да си наясно че повечето от сиемките от отбора ти ще се източат в леминг трейн към 1-ва линия, на моменти им проблясва да се опитват да стрелят по танкове, които са с гръб към тях ) Центърът е винаги отворена писта за по-търпеливите и броящите противниковите танкове, и при правилно отиграване води до смъртоносно бърз кап без възможност за реакция от противника. Има и други варианти, но те вече зависят от сетъпа на противниковия отбор.

      @bigbeer: Да, това което описваш е точно интуитивния и правилен начин да се играе с бърз танк, печеливш, при положение че съотборниците подкрепят усилието. Това което аз казвам, е че в момента повечето играчи държат на сигурното(затова и играят с ТД), което значи пасивното. Така че в голям процент от случаите щъкането толкова агресивно води (рано или късно) до димящи отломки, без да е дало съществен резултат точно поради безразличието на повечето ти съотборници. Това е факт, както е факт че все пак си влязъл в играта да постреляш по противника, или да виждаш как твоето разузнаване води до взривени цели. На мода в момента е "ефективният" начин на игра и все пак WoT е отборна игра. Така че всичко се свежда до правилна преценка на отбора, с който играеш, и съотношението на силите в битката. Някои ползват XVM мода, но лично мен той ме депресира Така че за да не хабя нерви, предпочитам да имам план къде и колко агресивно да играя, а ако преценя че отбора ми е пълен със заблудени елени, поне да мога а пострелям по противника или да опитам нещо нестандартно. Не ме е срам да кажа че съм един от най-слабите по "ефективност" играчи в PTS. Но пък намирам точно тези "високоефективни" играчи за лесни за предвиждане и съответно елиминиране. Но тука не говорим за индивидуална ефективност, а за тактическата стойност на бързите танкове. И според мен в момента те са силно осакатени.

      Comment


        Mitko написа Виж мнение
        [ATTACH=CONFIG]20946[/ATTACH]
        Картата степи. Започва битката. Всеки идиот независимо от броня, маневреност или висок тиър който се нахака в червените зони става жертва на секундата. Поради това там не ходи никой и никога. По пътя между двете черени зони не ходи никой, освен светляк самоубиец.
        Остават всичко на всичко 2 (две) направления маркирани в синьо. В дясното ходят тежки железа. Крият се зад каманите, стрелят и се дърпат. В началото на боя е невъзможно да срещнеш по малко от 3-5 танка там, независимо от коя страна си. Ако там се навреш със среден, означава да се настрелваш с тежки и тд та (от по задна позиция).
        Поради тази причина средните ходят отляво. Вероятността да срещнеш по малко от 3-5 танка в началото на боя е около нулева. Всички се крият зад извивките, подават се, стрелят и се дърпат веднага.
        Ако минеш в гръб на някого, даваш си гърба на тия които са зад него (а такива винаги има) и си труп. Над пътя има един стратегически камък, от който се стреля флангово много добре, отделно става за кайтване и е задължително да се вземе. Да, ама по отзад стоят вражески танкове, и в момента в който го заобиколиш да убиеш криещия се отзад враг те разфасоват.

        Поради тези причини, и на двете направления следва сблъсък чело в чело като врагът ВИНАГИ има танкове отзад, които правят самоубийство опитите за задминаване на първите танкове.
        Никаква друга тактика освен статично надстрелване не е възможна в началото на боя.
        Всъщност точно в червените зони има хубави позиции за леки и силно въоръжени танкове. Не мога да коментирам тактическата страна на въпроса, понеже сега ги разучавам, но забелязвам, че гънките в терена позволяват интересни маневри.

        Comment


          Angelmr написа Виж мнение
          Всъщност точно в червените зони има хубави позиции за леки и силно въоръжени танкове. Не мога да коментирам тактическата страна на въпроса, понеже сега ги разучавам, но забелязвам, че гънките в терена позволяват интересни маневри.
          Има но е много рисковано ако си сам, защото ако те види някой игломет може да ти ковне няколко критични и да овиснеш в безтегловност там
          Аз лично в лявата синя зона почти никога не ходя, понеже предимно играя със редни а там е твърде статично и губя всичките ис предимства. Докатов дясната може да се танцува около хребета който е в средата, британските и американски медиуми са особенно подходящи за подобни неща. а ако дойде и тежко желязо има възможност да го съпортвма от дистанция.

          Comment


            Mitko написа Виж мнение
            [ATTACH=CONFIG]20946[/ATTACH]
            Картата степи. Започва битката. ....
            Ето това е отношението и формата, правещи всяка дискусия градивна. Благодаря за което.

            П.П. Още ли рзацъкваш на руския ?



            Coruin написа Виж мнение
            ...На мода в момента е "ефективният" начин на игра и все пак WoT е отборна игра. Така че всичко се свежда до правилна преценка на отбора, с който играеш, и съотношението на силите в битката. ....
            Този поглед към играта и начин на изказа ни липсват много силно в BOTEV. Събрали сме силна група ентусиасти, имат нужните машини, минахме етапа на пишкомеренето и себедоказването. Сега момчетата искат да се учат, имат и амбицията да успяват крачка по крачка. Но липсва тактическо познание у командирите. Иначе добри командири, градят авторитет с коректно отношение и имат усет към промяна на ситуацията в битките. Само, че трупат познанията си по трудния начин. Опитваме пътя си на сляпо, без достатъчно разбиране. На принципа проба-грешка-анализ пак проба. Четат от тук-там по нещо, опитват , интерпретират. Стискат зъби и го правят, но забелязвам наченки на униние и отпускане. Стигнахме нивото в което бием наред по ландинги случайните отбори, но отивайки на финал или земя, първия рутиниран тим ни размазва съкрушително.

            Каквото мога от себе си, им дадох. За съжаление не мога сам да надскоча нивото си. Съзнавам си възможностите и от известно време умишлено се дистанцирам, поне да не ги обърквам с идиотски хрумвания. Ако имаше начин някоя вечер да наминеш през ТС на тима 84.54.163.7 би било страхотно. Двадесетина минути разговор с този тон и това отношение биха ги мотивирали поне за месец.

            Comment


              bigbeer написа Виж мнение
              Доколкото Coruin е полулегендарен тактик, и би ми отнело над половин час, само да изредя постиженията му в играта за които аз знам, а не знам и половината. То неговото мнение е смазващо и усилието да му опонирам огромно. Отделно поста му е ясно структуриран и аргументите - лесни за възприемане. Като бонус поддържа коректен тон на изказа, видимо се въздържа да нарече мнението ми " явна глупост" и опитва да бъде полезен дори при това положение.
              ... Забрави да споменеш, че като влезе в дискотеката, минимум две мадами (а по-често по 7-8) поемат дълбоко въздух и припадат; а "Ферари" специално подрязоха волана на неговата "Американа" за да може да се събира спокойно мъжествеността му докато шофира, и докато играе танкове с едната ръка, с другата подписва с Путин и Обама споразумение за мирен изход за Сирия!

              Това са важни неща, които трябва да се казват!
              Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
              Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
              ESL BG WoT Master League Admin

              Comment


                Харесвам иронията. Когато е уместна предизвиква спонтанна усмивка. В случая просто ми даде идеята да направим нова тема. Нещо от рода на " БГ - WoT легенди " Място където да се отбелязват уникални и върхови постижения в играта. На лично, кланово и турнирно ниво. Нека ползващите раздела да има от къде да се ориентират кой, кой е. Кой и кога е стоял на върха в играта, евентуално как го е постигнал.Кой е подобрил постижението му, евентуално колко време му е отнело. Защо мнението на определени организатори, командири или изтъкнати играчи има тежест при обсъждане на въпроси от тяхната "специалност". Това би поразредило и дрязгите при пишкомерене. Не малка част от четящите не са наясно със простички неща, като примерно мястото на дипломацията в играта. Кое прави един координатор успешен? Такива неща. Струва си да се пообмисли.

                Comment


                  Click image for larger version

Name:	shot_002.jpg
Views:	1
Size:	309.3 КБ
ID:	537276
                  Не се сдържах да се похваля малко не е за танкове ама все пак ....

                  Comment


                    Хъ, форума на HWBG го хакнаха
                    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                    Comment


                      feersum написа Виж мнение
                      Хъ, форума на HWBG го хакнаха
                      Това очаква всеки, който си позволява да ни трие безогледно умотворенията.
                      Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
                      Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
                      ESL BG WoT Master League Admin

                      Comment


                        feersum написа Виж мнение
                        Хъ, форума на HWBG го хакнаха
                        HWBG кланът ли? Аз едно време бях там,но много западнаха нещата гледам ги сега 13 човека са останали...

                        Comment


                          falcon_bg написа Виж мнение
                          HWBG кланът ли? Аз едно време бях там,но много западнаха нещата гледам ги сега 13 човека са останали...
                          Не, форумът на HardwareBG

                          HWBG кланът тръгнахме навремето точно от там - събрахме се от дискусионната тема във форума. Даже бяхме едни от първите кланове - имахме клан таг още преди да свърши бетата

                          За форума просто споделям, не че му е тук мястото де...
                          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                          Comment


                            Raste написа Виж мнение
                            Това очаква всеки, който си позволява да ни трие безогледно умотворенията.
                            Хъхъ, кажи го на ей тия:

                            Click image for larger version

Name:	hwbg_hacked.JPG
Views:	1
Size:	74.6 КБ
ID:	537279
                            "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                            Comment


                              BG-TR
                              Само тези са го направили като реклама на клана си

                              Comment



                                Четете и се смейте! ЕУ общността показва един голям среден пръст на WG и амбициите им за втори "Златен джойстик".
                                Аз лично гласувах във всички други категории,но не и в тая за онлайн игри искам да ги видя в какво точно ще се изрази благодарността им за моя вот Капиш?

                                Comment

                                Working...
                                X