Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Supremacy 1914 - Ангелите играят на комар

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    на мен просто тая игра ми гълта необосновано много време. Ако нямах друга работа щях по цял ден да седя и да зяпам - ама имам много друга работа. 3 дена пристанище, 2 дена завод, 4 дена артилерия !!!!
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      #92
      Следващия път може да се опита като се въведе правило да кажем 2 седмици никой да не атакува никого, като поразвием икономиката и тогава започнем войната с някакви хубави единици. Тъкмо и разните алианси и ембаргота ще имат значение и ще са обосновани на реални интереси.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        #93
        Няма смисъл от 2 седмици - ако всички страни са заети противоречивите интереси спрямо малките хапки сами ще се блокират (или в най-лошия случай ботовете бързо ще го отнесат и ще се закучи работата пак ). сега липсваха няколко големи противотежести - Австрия за теб ( което директно ти бутна в ръцете всичките ония малчоци на Балканите), Англия за Дийп и тн. Завзимането на Англия от Дийп автоматично подпали голямата война, принуждавайки ни да го атакуваме, и напълно развърза твоите ръце да реализираш поначало фаворитската си позиция.
        Но игричката е яка, стига да не се прекалява с нея. Чак такова висене няма пък нужда. За следваща врътка аз съм за
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #94
          ...а и е тъпо развитието ти да не се определя от международната "конюнктура"...

          Но какви "врътки", тече игра, айде, не се отказвайте, няма ново начало, има тук и сега

          Comment


            #95
            Вие само по една игра едновременно ли играете? Аз в момента имам 3...

            И като почвате новата, кажете, че ми е интересно да играя с българи.

            Comment


              #96
              Gendarme написа Виж мнение
              Вие само по една игра едновременно ли играете? Аз в момента имам 3...

              И като почвате новата, кажете, че ми е интересно да играя с българи.
              да интересно е - как всеки се надцаква с друг Аде почна се Първата Световна Остава само Негово Велчество Руския Цар да се изкаже по въпроса - Турция или Германия ха ха
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                #97
                Aз за още един рунд не знам дали ще имам сила, особено ако до мен пак има някой като Крилов, който не спи, не яде и е онлайн по 23 часа в денонощието
                Таз война си беше ебати мъката, изляза аз някъде да пийна бира, айдее две армии пресрещнати и унищожени, ида събота и неделя някъде на планина - айде 3-4 провинции назад, просто при война си трябва постоянно наблюдение, пък аз някакси си имам и по-приятни работи за вършене в извънработно време
                <<..........>>

                Comment


                  #98
                  Това казвам и аз - войната иска да си онлай почти непрекъснато - тази игра ми губа страшно много време - прозореца стои отворен постояна на работа и вкъщи и се рефршва на 10 минути (което е мъка на работа с слабичкия комп там). От друга страна няма как иначе , защото винаги може да се появи друг крилов, който да те изрине без да си разбрал. Затова следваща врътка без мен. Просто тази игра е прекалено голяма инвестиция на време за мен (а аз съм параноик стане ли дума за войни и затова все очаквам най-лошото). Иначе , Деймос, беше чест да се воюва с теб - дори не толкова активен ми създаде доста главоболия (и още създаваш)
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    #99
                    Еее, защо да си постоянно онлайн? Това е прекалено. Може да си отвреме-навреме, а загубите от това, че не си постоянно там да ръководиш са нещо съвсем нормално. Не бива да се абсолютизират нещата.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Не знам, аз не мога да съм постоянно онлайн, т.е. със сигурност ще губя войните. Ама няма чак такова значение . Така като гледам, това не е чисто военна игра.

                      Comment


                        чисто военна е за да я играеш чисто икономически ти трябват 7-8 дена до първия завод - който има едно предназначение - да бълва по-технологична войска
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          Е, има и икономически и военен елемент. Но си мисля, че ако всички сме по-скоро на принципа на Деймос и да не виснем постоянно онлайн, нещата ще се регулират.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            ами надявам се моето неспящо присъствие този път като го няма - нещата ще са по-спокойни
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              Не, просто не бива човек да отделя толкова време за игри в края на краищата, то си е за забавление, нали така ...
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                Така като гледам, със строежа на жп линии средното разстояние между градовете в Империята пада. Според написаното в упътването към играта, би трябвало продукцията на провинциите, които са по-далеч да пада. При мен не съм забелязал (досега) такова нещо. Вярно, че най-далечното разтояние преди 1 ход беше 0.7 дни дистанция до столицата, а средното за империята ми падна от 0.41 (ден 9) на 0.30 (ден 14). Промени в производството на ресурси обаче не съм видял. Предполагам, че те ще се появят ако дистанцията стане повече от единица (1 ден).
                                Доколкото аз видях, нормалната продукция в една провинция е 3150 (при морал 100%) или 6300 за провинциите, които имат повишена характеристика.
                                Друго, което забелязах, е че при война пада моралът на провинциите, които са в непосредствено съседство с държавата, срещу която тази война е обявена (моралът пада с 2%-5%), а останалите провинции са незасегнати.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X