Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Supremacy 1914 - Ангелите играят на комар

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    messire Woland написа Виж мнение
    Ами не, никът ми е Kael, играта е 3282. Явно са различни игри, което е ... забавно
    Странното е, че са се развили по абсолютно идентичен начин - картинката, която показа, беше точно като в играта, която играя аз...

    Comment


      Gendarme написа Виж мнение
      Странното е, че са се развили по абсолютно идентичен начин - картинката, която показа, беше точно като в играта, която играя аз...
      Ами то при тия геополитически реалности ... във всеки случай при война между Испания и Мароко, най-важна е провинция Танжер - заради пристанището, а е и най-близка до испанска територия. А оттам има и близък достъп до столицата на мароканците. Имаше и друг вариант - да ударя на две места, като прережа страната им на две, но предвид правилата на играта, това щеше да е неудачно решение. И щеше да изисква от мен да държа и някаква по-голяма войска в самата Испания, за отбрана. А сега аз държа само на Канарските острови по-голям гарнизон (5-8 полка) и в граничната провинция, в която се събират подкрепленията за реконкистата.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Е, при мен нещата продължиха (след разгрома на Мароко) без кой знае какъв мирен период. Източните африкански провинции бяха превзети от турски сили - явно това е бил другият марокански съюзник. След което турците струпаха там огромна армия, в град Бон. Аз съответно започнах да трупам армия от моята страна на гранциата - в град Константин. Започнаха и разни странни саботажи, в крайна сметка се оказа, че към турците са се присъединили и австрийците и започна здрава шпионска война. Вчера турците най-накрая се решиха и започнаха военни действия, макар и доста странно. До това време аз бях успял да построя крепост трето ниво в Констатин и те явно не виждаха каква армия има там. От тяхна страна в битката участваха 129 000 души и два артилерийски полка, а от моя - 133 000 души, 3 атилерийски полка и 1 танков полк. Турците пратиха тия 129 000 души в директна атака към Константин и отделиха двата артлиерийски полка в отделна група, която да стреля по моята крепост. След кратка престрелка испанските канонири се оказа значително по-добри и турската артилерия беше унищожена. След това започна битката за самия град, приключила със 31 000 души загуби от моя страна и 129 000 - от турска. Съвсем добро съотношение
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Ето и продължението на Африканската ми кампания. След разгрома на турската армия под Константин, моите войски (около 100 000 души, 1 танков и 2 артилерийски полка) продължиха към най-близката крепост - град Бон. След кратък артилерийски обстрел градът падна - там бяха останали само 2 полка, даже нямаше сериозно сражение. На следващия ден на хоризонта се зададе следващата турска армия, явно пратена да попълни гарнизона на град Бон. Изчаках я там, сражението трая около два часа. Междувременно дойдоха още мои подкрепления - 30 000 души и още 2 артилерийски полка. С тях превзех и последните две турски провинции - Тунис и Кайруан. Командващия на турската армия е може би ученик на сталиновата тактика през ВСВ и продължава да праща по-малки отряди, които да се опитват да си върнат провинциите - последният, който е все още в десантните си кораби, е от 61 000 души. Дотук загубите на моя африкански корпус са 48 000 души, а загубите на турците - 250 000 души и два артилерийски полка.
          Странно е, че някой би се опитвал да продължава да води война през толкова голямо разстояние, при положение, че дори и да постигне успех някъде, времето за подвоз на подкрепления е минимум 30 часа, срещу около 14-16 часа за моите войски. Освен това, най-накрая пуснах на вода първият си дреднаут и ще ми е интересно той как ще се справя с неохраняваните десанти. След около ден и нещо излиза и втори, та това би трябвало да разреши проблемите с десантите.
          Има разбира се и такъв вариант - турчинът да е разчитал аз да отслабя фронта си, който е в Европа, срещу неговият австрийски съюзник, само че след като австро-унгарците видяха, че на този фронт аз разполагам с още повече войска, танкове и артилерия, а особено, след веста за пускането на вода на първият ми дреднаут, изведнъж заговориха за мир и дружба
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Някой навит ли е за нов рунд?
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              messire Woland написа Виж мнение
              Някой навит ли е за нов рунд?
              Да, казвайте кога и как се казва.

              Между другото в една от игрите съм с Русия и съм на първо място по точки, но Мароко натрупа ячка армия и тръгна на джихад. Сега ще видиме кой-кого и дали "съзниците" наистина са такива...

              Comment


                Мароко ми се вижда много особено за игра. Ако е прегазило Испания - предполагам, че ще става, но инак ... ми се вижда доста трудно. Главно заради тоталната липса на ресурси като желязо и дърво. Вярно, в ендшпила ще имат предимства, ама дотогава ...

                Сега тъкмо се възползвам от края на втората игра, в която участвам, за да изпробвам флота. Струва си ресурсите, нещо, за което не бях сигурен. Дори и само като плашило - противника моментално очисти моретата около Испания, но и като разрушителна сила - краткият обстрел на провинциите, даже и без влизане на войска, нанесе материални щети, за отстраняване на които си трябват дни. В единия случай един мой дреднаут обстреля Рим и докато моите войски стигнат до там, гарнизонът беше спаднал под 500 човека (от 10 000), инфраструктурата беше унищожена, а моралът на отбраняващите се беше спаднал до едноцифрено число . В другия след 2-3 часа обстрел Неапол загуби цялата си инфраструктура, а гарнизонът остана с под 500 души и 25% морал.

                П.С. Дотук за игра сме:
                1. Gendarme
                2. messire Woland
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  ъъъ какви 500 души? в тая игра всичко е на полкова - и всеки полк е 1000 души до момента в който умрат всичките наведнъж
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    Само че това не се отнася за гарнизоните - те могат да останат и под 1000 души, особено след артилерийски обстрел На картата пише "1", но ако погледнеш данните за морал и численост се вижда колко са в действителност.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      хъмн явно съм пропуснал нещо - не съм виждал данни за численоста...
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        Aз също съм навит за ново рундче, ама ако я караме по-спокойно, още повече, че засега мога да ползвам нет само от работата
                        Иначе аз точно довършвам една игра с Мароко, от 6 играча само двама останаха активни, ама и те си стоят с началните територии та няма смисъл, иначе Мароко е лесно за игра, ако примерно намериш с кой да търгуваш петрол за дърва и руда, иначе като вземеш Испания ставаш напълно автономен. Единствения проблем е отначало, просто нямаш достатъчно желязо за да направиш крепости за защита и могат да те пребият в първите ходове, ако не си внимателен.
                        <<..........>>

                        Comment


                          на линия съм

                          Comment


                            Бройте ме и мен, макар че май няма да съм особено активен тоя път. Особено през деня (нещо не мога да влизам от работа).

                            Comment


                              Значи дотук сме:
                              Sir Gray
                              Deepblue
                              Deimos
                              von Danitz
                              Gendarme
                              messire Woland
                              Ще почакам още малко, след това ще създам игра за 10 души, останалите позиции ще ги оставя свободни.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                Аз също съм на линия
                                XV mile the sea brode is
                                From Turkey to the Ile of Rodez...

                                Comment

                                Working...
                                X