Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Supremacy 1914 - Ангелите играят на комар

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    С парите може да си на минус колкото ти е дохода на ход, тоест ако ти идват по 30 000 всеки ден можеш да докараш до -30 000 без проблем.
    <<..........>>

    Comment


      #77
      За ботовете - нещо май не винаги се получава
      А за икономическата система - някой опитвал ли се е да я смята? Аз си направих една екселска табличка и нещо криви излизат нещата, макар че може пък да не съм отчел влиянието на търговията ... но дори и така, не ми е ясно как се смятат минималните нужди за провинция на ден, защото явно написаното в ръководството не е вярно. Но както и да е, дори и икономическата част сама по себе си е забавна. По нещо ми напомня далечно на играта Imperialism I (ако някой не я е виждал, инфо има тук: http://www.gamespot.com/pc/strategy/...pdates;title;1 )
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #78
        Я да сложа тук един маркер, понеже ме интересува доколко добре "играят" ботовете. В новините гледам, че в една от бившите румънски провинции е станало въстание и в резултат тя се е присъединила към Австро-Унгария. Интересно ми е, след като приключи играта, да се разбере дали това е от естествени причини (въстание), действие на играч или австрийския бот е в дъното на цялата работа.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #79
          Провинции с юмруче (сиреч много нисък морал) имат някакъв статистически шанс да се разбунтуват и предполагам също случайно да обявят независимост или да се присъединят към съсед. Бот не може да направи такава врътка, за играч не съм сигурен обаче.
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #80
            Мисля, че до известна степен е на някакъв случаен принцип. Което е странно в Букурещ имах 5 полка, гледам че е станало въстание и са се отделили, но пише само за 1 000 души загуби... А петте полка ги няма. Моралът беше много нисък защото първо аз превзех провинцията, после румънците (което беше също някакво невъзможно), после пак си я върнах.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #81
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #82
                Съпримаси Оскари:

                1. Категория "Най-дългата война" - Безспорен победител е Испано-Мороканския конфликт. Първо имаше атака, след това контратака, сега довършваме контра-контра-атаката Мисля че този път последна врътка ха ха.

                2. Категория "Най-кървавата война" - Въпреки че Морокано-Испанската война отне доста жертви и от двете страни (общо: 370 000 жертви), безспорен лизер е френското фиаско на Италия и Германия, което от начело на класацията за най-силни армии ги прати в дъното ... В тази война общите загуби са 497 000 жертви, от които 339 са от страната на итало-германските съюзници.

                3. Категория "Най-очакваната война на годината" - Безспорен и абсолютен лидер в тази категория е Световната Война , която всички чакат с нетърпение. Нищо чудно в нея да прерасне войната между Турция и Оста (Германия-Италия), особено с оглед на последното изявление на Руското правителство.

                На печелившите - честито
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  #83
                  Бе, по втора точка, все пак, брой жертвите и на френската агресия срещу горката, малка Белгия, която храбро защитихме. Амън от пропаганда, ама ха

                  Comment


                    #84
                    Мда, новостите се оказаха кофти изненада, яко са бутнали рамо на защитата откак последно я играхме таз игричка
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      #85
                      Даниц Защитникът - първо спаси малката Белия, сега бърза на помощ на малката Италия, а преди това пращаше хуманитарни помощи на малкото Мороко (срещу горива естествено) ха ха ха

                      Както и да е - Аз съм АГРЕСОРЪТ Най-подло си нападнах Мороко, заради това че нямах горива , който иска да ме осъжда за това - нека си докара войската
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        #86
                        Ми нещо имаш да кажеш срещу нашата балансирана и човеколюбива политика ли? Защитаваме мира и баланса между силите. Това че някои грабят и безчинстват е само временна тяхна грешка, поправима с артилерия.

                        Comment


                          #87
                          Между другото, новата врътка ще е хубаво да сме попълнили всички големи сили Така ще има по-малко мегдан за нагли агресии в самото начало и ще има повече врътки с дипломацията.
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            #88
                            Не знам, на мен ми се вижда много интересно да ви слушам, така че ще се включа в нова врътка, ако ще и да не знам дали ще ме бива много с тази игра, а и дали ще намеря достатъчно време. Но звучи много забавно и интересно .

                            Comment


                              #89
                              Аз тази игра никога няма повече да я пипна! много ме дразни. Икономиката е настроена така че да се взила веднъж днъвно максимум, а като почне войната трябва да си онлайн през половин час
                              особено ако оперираш с няколко армии или очакваш да те нападнат от къса дистанция ... накрая излиза че трябва да си постояно онлайн дори за да виждаш че нищо не става.

                              Мне, мерсаж. Даже обмислям да се изключа като свърша с Мороко ... Но може и да се включа в Световната патаклама ха ха ха

                              Към миролюбивата помощ от страна на Германия можем също така да добавим Дания и Полша ... И как така не помогнаха на бедната малка Вебгия докато Италия и земаше Алпите хи хи хи След това ще ми говори за пропаганда ха ха - Аз поне не крия своите мотиви зад лъскави празни лозунги
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment


                                #90
                                Швейцария не е Белгия, Исландия не е Дания, а бот като Полша, просто не заслужава внимание. Между другото, все още сме единствената сила завладяла не-ботова столица с бой, без артилерия и това само е достойно за описание на три страници във форума.

                                Ама Крилов пак да си продължи, че леко вирнаха носове покрай Пилота. Не знам какво ще стане, но каквото е нужно, ще свършим, пак да мислите по-сериозно за отказване

                                Comment

                                Working...
                                X