Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стратегии

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    messire Woland написа
    Така и не намерих каквото ми трябваше, но попаднах на една малко по-читава версия, с още една тема (базираща се на "Цивилизация" 2).
    Aз изтеглих пълната Slay, който я иска да ми пише ЛС
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #92
      Ами има доста недоумения в тези битки.Мен най-много ме издразни ролята на конницата.Ами конница вреже ли се по фланга или в гръб може да забравите за воисковата единица.В старата част това имаше също голямо значение но тук са се поуляли.Пък и кога ще се сетят да сложат някоя друга формация.Претендират за реализъм пък...Ами съмнявам се ако група конници обходи фаланга и и се вреже в гръб фалангитете да се седят просто с гръб и да чакат да ги колнат.Ами така де защо да се обръщат и да наежат копията си като може и да не го правят...А това че римската конница е най-силната в играта и това че на кампания в началото може само с римските фракции да се играе няма какво да говорим.Ами поне да не можеше да се играе с други за да не те е яд.Варварските племена са направени брутално слаби никакъв баланс няма тази игричка но поне са се опитали да е направят достоверна(ми така де къде ти яка пехота у скитите).Но поне да бяха направили единиците малко по силни.Група стрелци може спокойно да разстреля две групи избрани секироносци(германските най-силни единици) а като направиш съпоставка с цената и може да ти прилошее...Трябва някакъв изродски пач или направо екстанжън(Hunnic invasion )
      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

      Comment


        #93
        Има си пач за реализъм, ама нямам нерви да го пробвам.


        А за конницата не си съвсем прав. Фалангата е една доста трудноподвиждна формация и особено такъв маньовър като организирано обръщане наобрано е на практика неосъществим. И още нещо, може би по-важно. Слагал ли си си шлем, който ти ограничава зрителното поле до някакви 10-15 градуса само напред? Ти нямаш никаква идея какво става, просто вършиш това, което си обучен да вършиш след съответната команда. За фаланги наистина влизането на кавалерия в гръб е равносилно на гибел. А за леката пехота е ясно. Тя много по-лесно може да се разбяга, но тогава какво остава от организацията й?
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #94
          Нямах в предвид да се обръща цялата фаланга ами по дадена команда да се построи в защитна формация и копията да стърчат навсякъде.Слагал съм шлем да няколко типа дажеУжасно неудобно е и наистина има драстично ограничаване на зрителното поле но определено то не е само 10 15 градуса.Съмнявам се и в древността да не е имало някой който да попоглежда назад именно защото фалангата например е уязвима срещу флангови и тилови удари.Повече от логично е щом аз се сещам за това и тези които цял живот са били фалангити да са правили точно така.А какъв е този пач?На сайта на играта не съм забелязал такова нещо а доста често го посещавам :sm186:
          Last edited by Araslan; 23-01-2005, 13:44.
          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

          Comment


            #95
            E, пача е неофициален, трябва да се разровиш из форумите за модване...
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #96
              Оу забравихДруго което ме дразни максимално е камерата и това че доста бързо се развива действието.На старите части паузата никога не съм е използвал а сега просто без нея настава безпорядък...To си заприличва на походова стратегия :evil: през 20 секунди прас пауза много ми убива кефа.А в мултиплей пауза няма...Друга забележка е че наистина единиците се бият до последния човек кажи речи и адски бързо се избиват докъто стане контакта и едните вече са побегнали а от другите са останали 20тина куци войника...На Медиивъл съм водил битки по 1 час а тук сбият ли се повече от две минути не продължава битката :tdown и това ако е реализъм :o
              Last edited by Araslan; 23-01-2005, 15:03.
              ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

              Comment


                #97
                А другата игричка от линка на Воланд - "Conquest" - дали няма да може да се намери някъде в пълната си версия? :nworthy::nworthy:
                Dulce et decorum est pro patria mori

                ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                Comment


                  #98
                  а

                  Мисля, че я изтеглих.

                  Ъ. Всъщност е някаква игрица за ДОС....
                  Last edited by Imperial; 25-01-2005, 18:36.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #99
                    Ей какво беше туй ДОС бе? :nut:
                    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                    Comment


                      Я да видим дали някой е играл някога на една средновековна игрица, също от разработчик-ентусиаст, малко подобна на Europa Universalis, макар и доста по-отдавна излязла. Нарича се Rise of the West и съм я качил тук: http://www.geocities.com/id_dapeev/RISEWEST.ZIP
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        messire Woland написа
                        Я да видим дали някой е играл някога на една средновековна игрица, също от разработчик-ентусиаст, малко подобна на Europa Universalis, макар и доста по-отдавна излязла. Нарича се Rise of the West и съм я качил тук: http://www.geocities.com/id_dapeev/RISEWEST.ZIP
                        Аз, аз
                        Честно даже още я имам на Флаша - върви навсякъде
                        We don't see things as they are, we see them as we are
                        ---Anais Nin----

                        Comment


                          А, виж ти, приятна изненада, а как ти се струва като трудност и интерестност? За мен лично е много добра, почти все едно походова Europa Universalis, наистина, с много мижава графика, но това не е особено съществено при този тип стратегии.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            messire Woland написа
                            А, виж ти, приятна изненада, а как ти се струва като трудност и интерестност? За мен лично е много добра, почти все едно походова Europa Universalis, наистина, с много мижава графика, но това не е особено съществено при този тип стратегии.
                            Е, не е с размаха и качествата на Europa Universalis II, но изпълнението е много добро, като се има предвид размера и. Навремето си я носех на дискета :nod:
                            Освен това и периодът е различен - Средновековието
                            Last edited by dibo; 27-01-2005, 14:07.
                            We don't see things as they are, we see them as we are
                            ---Anais Nin----

                            Comment


                              Някой да знае дали е хубава играта Europa 1400,мисля че беше някаква средновековна стратегия :shrug:

                              Comment


                                RAPTOR написа
                                Някой да знае дали е хубава играта Europa 1400,мисля че беше някаква средновековна стратегия :shrug:
                                Не бих казал, че е стратегия, ако е тази игра за която се сещам. По-скоро е средновековна разновидност на The Sims
                                We don't see things as they are, we see them as we are
                                ---Anais Nin----

                                Comment

                                Working...
                                X