Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стратегии

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Аз снощи играх Александър и като баровец си пуснах с малко ресурси срещу силен комп.На 5 минута ме връхлетяха 200 300 скитски тежки конника и ме заличиха от картата докъто моите 20 пелтаста и няколко мечоносци шетаха из базата ми...Абе нещо концепцията на Казаците вече не ми се нрави като излезе беше страхотна но след това стана боза...3 части на Казаците 2 на Американ Конкуест сега и тази еее ще ме извиняват разработчиците но това не може да ме убедят че е нова игра а по скоро мод на Косакс която май е най-зарибяваща от заглвията на тази фирма...
    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

    Comment


      #77
      Да, концепцията е явно остаряла вече. Мелетата от по трицифрени количества войници не са нещо изключително именно заради техните досегашни игри. Които си бяха явление.
      Сега обаче е време да покажат нещо ново, а май това няма да стане скоро. Например, да въведат постоянни формации, а не отделни единици. Това вече го има в няколко успешни игри (Warhammer, Kohan) и би разрешило някои от детските проблеми на играта, срещащи се още от първите "Казаци".
      Икономическата част също са я развалили, понеже някой е решил да копира бездарно от "Rise of Nations", но е забравил да вземе и настройките на играта от там заедно с модела.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #78
        От главните ми забележки към играта е и противната мутра на Колин Феръл от потресаващо малоумния едноимен филм...А на "Казаците" не бързайте да се насищате защото от почти година и половина се разпработва втората част на играта.А сега ето един интересен линк за една игра която някога беше ИГРАТА http://www.gamespot.com/news/2005/01...s_6115619.html аз чакам(аз май само това правя последните няколко години )
        ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

        Comment


          #79
          Попаднах на една интересна връзка от едно сайтче. Става дума за малки стратегичски игри. Малки, но май нелоши, съдете сами:

          И пример, още не съм го пробвал, но го хвалеха в един сайт:


          Разбира се, не очаквайте графика и визия като на съвременните стратегии, но пък ако са смислени ... аз лично ще ги пробвам, пък да видим.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #80
            Тая игричка е пълна зарибявка, добре че е само демо щото иначе днес никаква работа нямаше да свърша...
            Ама играта лъже по много неприятен начин, което просто убива кефа - значи има едни горички които порастват от време на време на някои от хексовете, като по тоя начин прихода от хекса става нула. Е да ама тея горички растат само в мойте хексове, и то всеки ход по много, а на комповете си им стои чисто и накрая, колкото и добре да играя просто ме пребиват щото имат три пъти повече ресурси...
            Ама си е забавно де, Воланде ако я намериш цялата кажи, че тая няма и мултиплейър :cry:
            <<..........>>

            Comment


              #81
              ftp://ftp.efind.ru/pub/games/win/colo-win.exe

              Тук има ,,Колонизацията" за Windows. Графиката вече става за игране повече от 5 минути, иначе други промени няма. Много съм добър .
              По моя преценка съм обективен.

              Comment


                #82
                Абе, ако някой намери кракната версия на Slay ... играта хич не е лоша
                Намерих някакви опити да се кракне, но са за значително по-ранна версия и не стават. Игрицата е зарибяваща наистина, семпла стратегия, малко наподобяваща на нещо като шах - прости принципи, лек геймплей. Това Деймос, с дърветата, май следва един прост принцип - където са останали безконтролни територии се появяват или до други такива хексове.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #83
                  В датата май има някаква пълна версия, ама е около 100 MB и не мога да го дръпна от нас, утре ще го сваля от друго място и ще го пробвам, ето линка:
                  ATLANTIS REDUX PCC FULL.slay.inpocket.zip
                  Иначе игричката е много забавна, а и не е лесна та се изисква малко да се понапънеш на по високите трудности, препоръчвам я на всеки който обича походовите стратегии :tup:
                  <<..........>>

                  Comment


                    #84
                    Съмнявам се това да е правилното нещо. В емулето има нещо дето е 1-2мб, обаче има 1 източник само и не знам дали ще се изтегли скоро.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #85
                      Така и не намерих каквото ми трябваше, но попаднах на една малко по-читава версия, с още една тема (базираща се на "Цивилизация" 2).
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #86
                        Я аз да питам нещо.
                        По принцип съм голям фен на Тоталнта Война. Първо Шогун, после и Средновековната. Преди година обаче бяха пуснали едно трейларче и след това и демо на Рим Тотал Уор.
                        Но им изгубих следите нещо, Бие знаете ли нещо по въпроса?

                        Comment


                          #87
                          Какво да знаем играта излезе преди повече от 2 месеца...Стратегическата и част е в пъти по-добре от преди а битките графиката наистина е пипната но на мен лично не ми допаднаха главно заради някой доста простотии които на фона на толкова обявявания реализъм просто скапват удоволствието...
                          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                          Comment


                            #88
                            Да сте намирали нещо ново за Age 3?

                            Comment


                              #89
                              Ами виж линка който съм дал по-горе(ако не си го забелязал до сега разбира се).По ново няма за съжаление...
                              ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                              Comment


                                #90
                                Araslan написа
                                Какво да знаем играта излезе преди повече от 2 месеца...Стратегическата и част е в пъти по-добре от преди а битките графиката наистина е пипната но на мен лично не ми допаднаха главно заради някой доста простотии които на фона на толкова обявявания реализъм просто скапват удоволствието...
                                И на мен основно заради битките ми писна бързо. Първо, писна ми разни варвари да не се разбягват, ами да стоят и да се бият до последния човек при някакво потресаващо мое превъзходство. Второ, обсадите са толкова безумни, готино е да рушиш стените и да влизаш, обаче едно, че преди това врагът просто се разхожда покрай тях и можеш безнаказано да си го поливаш със стрели докато измре, и второ и най-дразнещо, дори един враг да има на централния площад, пак се смята за техен. Един път ми се случи да завзема площада и няколко пъти последователно разбити врази да хукват да бягат именно през него и съответно да ми се рестартира брояча, единия път беше точно един враг и умря на метър след като беше влязал на площада. Страхотно изнервящо.
                                Пък и ИИ не беше на изкл. високо ниво по принцип.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X