Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стратегии

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    В CIV3 имаше едно нещо което ме подразни доста - след като няколко напълно безумни(в смисъл аз със самурай а компа с ранен арчер) битки бяха спечелени от компютъра, аз като по-хитър реших да си лоуд-на аутосейва. След което битката протече по абсолютно идентичен начин, до най-малката подробност. Повторих процедурата ама нищо не се промени и много се замислих как точно решават кой ще победи защото явно не хвърлят зарче. Иначе на мене най голямото постижение ми е аз нападам с чисто нов панцер един неокопан warrior(1/1) на едно кръв и той най-спокойно си ме закла...
    <<..........>>

    Comment


      #17
      Дамм ... Точно сега обаче се заражда изцяло нов жанр игри &amp;gt; on-line
      стратегиите ! Те са точно :
      1)
      Да почти всички СА походови . Обикновенно 1 ход е = 1 час а в някои има и варианти с ходове от 4 часа . Обикновенно едня "арена" или "карта" протича за 1 - 2 месеца .. а ако е с ход от 4 часа &amp;gt; 2 - 4 месеца.
      2)
      99 % от игрите във www.mpogd.com имащо над 75 гласа СА със " няколко сфери от които да зависи ... " (има игри с хиляди подобравяния в общо 15 - 30 сфери .. това дава много повече от "няколко пътя за развитие"
      и те са твърде различни и определено са почти непридвидими
      3)
      Дипломацията .. нея не само я има, но и това е един от най-интерсните аспекти в този вид игри
      4)
      О ДА това изцяло срещу рални противници !!! Най-малката карата на коя да е игра която съм играл в ИНТ е била срещу 200 човека ! В момента играя в игра с 800 човека в една галактика (достъп имат само ветерани завършили в топ10
      5)
      В моемта въс http://wsa.level7.ro съм в най-сложната война от как играя на стратегии (15 години са това и съм принуден да ходя с калкулатор и тефтер почти непрекъснато ...(играя VS 1вия за всички времена на тази игра и неговите съузници ... а от 10 часа се сформира колиция със обща сила " 1/3 от всички играчи в галактиката" срещу мен ) като заседна пред PCto 1 час за ход не ми е стигал (той хода е толкова .. Все пак управлявам не една или 2 единици или "2 копчета хидри"
      а около 20 000 -30 000 боини кораба (това е космическа стратегия) !

      Този пример мисля показва дали е нужно мислене този вид стратегии ...

      А относно вашата игра - мися че задължително трябва да се въведе "морал" на армиите и на завладените територии ... все пак знаете колко е първостепенен този показател във всички сфери на ...
      той "гейм мастера" предполагам го отчита не би трябвало и играчите да се съобразват с някой формули !!
      Podlo Teror

      Comment


        #18
        Ами да - и в игра 1 (малко по-условен, ама бъразхме да започнем ) и в игра 2 (там вече ще е по-определен има категория "морал".
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #19
          Daaaa!Онлай стратегитие са готини само да си във ваканция! Щото иначе не можеш да влизаш на всеки 12 часа!
          Канцлер на хазната

          Comment


            #20
            Именно. Няма как, аз не всеки ден мога да отделя време, камо ли на всеки няколко часа ... работа и т.н. - няма как!
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #21
              Така си е! Но мисля, че тази ще е достатъччно добра за да не става така! Айде и Велика Италия ще победи! Мирно!
              Канцлер на хазната

              Comment


                #22
                messire Woland каза:
                [B]Именно. Няма как, аз не всеки ден мога да отделя време, камо ли на всеки няколко часа ... работа и т.н. - няма как!
                ужас е от 2-3 години играя Imperialconflict
                в някои рундове така се вманиачавам особено напоследък че съм там някои дни по 16 часа,
                дипломация, икономика, войни... всичко срещу реални хора... дори сега докато пиша сме се емнали 15 човека алианса и правим планове за войни, разузнаваме агентите доставят информация военните лидери умуват изчисляват ресурси, армии, разстояния... това е игра която може да се играе само от хора които имат свободно време или имат интернет на работа и са много добри в прикриването на това какво всъщност правят


                Dark Galaxy ---> GoodKnight

                Comment


                  #23
                  Site:
                  Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
                  Page 97
                  "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
                  Page 241
                  "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
                  Page 262
                  Ender's Game

                  Comment


                    #24
                    Хм, много голямо губи време са тези игри, и изискват НЕПРЕКЪСНАТО висене в нета. Аз се пробвах на Оркфия, предварително бях изчислил пътя към победта, изчаках да почне новта ера и газ газ газ, отвявах повечето народ, понеже изглеждах много апетитна и лесна хапка (амасамо изглеждах),ми се налиоваха масово (и безуспешно) докато един нещастен уйкенд не се събраха 5 алианса и възползувайки се от това че ми бяха паднали магииите (най-много за 28 часа могат да се хвътрлят) ми изтребиха хаселението, а в понеделник ми излиза съобщение че съм гъцнат едно войниче не бях загубил, нито един акър земя не ми бяха тафнали обаче с магии и отрова ми бяха изтребили населението. А и по доста дървен начин са се опитали (създателите) да балансират играта, минаваш 1000 акра и изведнъж магиите стават 2 пъти по скъпи и ме приравняват по магически умения с някакъв мухъл с 500 акра, бях страшно възмутен

                    Comment


                      #25
                      Еее Гоги играеш ли още ORKFiA-та, напоследък знаеш ли какви сме задобрели миналата седмица бяхме шести в класацията. Иначе си е доста добра игрицата, баланса го оправиха и сега си е идеална, само дето нещо нямах нет за около седмица и ме гътнаха и мене та сега чакам новия age. Ако на някой му се занимава адреса е www.orkfia.net чете там Manual-a и ако му хареса в нашия отбор(Mystic) има още едно-две места.
                      <<..........>>

                      Comment


                        #26
                        Не , нямам време да я играя, пък и не ми се набутва през почивните дни за нет. Сега коя ера е?Аз си бях разработил изцяло мирна стратегия, с много наука и много бързо си се движеш, ама понеже нямах нападателни войски и имах общо малко сила, пък бая земя ми се намираше се силеха да ми скачат, безуспешно, докато не се събраха онези 5 мизерника. Общо взето ако имаш възможност да висиш из нета с мирни похвати можеш да ги отвееш другите, още в началото почваш яко да трупаш fame, като мяташ разузнавателни магии, после почваш с отрови и други гадости, Аз бях с безсмъртните елфи, и голоям кеф.Идеалният отбор е гарга и Викинг. гаргата прави войници по 10 пари и ги слага на пазара, викингът вместо да прави неговите (дето бяха много скъпи) си купува тези на гаргата и мачка наред

                        Comment


                          #27
                          Imperial Friedrich написа
                          в CIV III все пак се смята че нещата с боя са подобрени...обаче все още се случва едни пушкажии да се закопаят в някой град и няма мърдане!!! карай

                          все пак не може всичко
                          В такъв случай се процедира по следния начин:
                          докарват се 30-50 броя оръдия и градът систематично се изличава. то и без това не си струва в по-напреднал етап да се завладяват градове, всичко трябва да им строиш отново, пък и бая гарнизон искат.
                          Голям кеф са съобщенията при дипломация: Аз му викам на един зулу" дай да минавам през твоята територия бе" оя ми отговаря" Неее Гаден Гоги, ние помним как ти се възползува от това право и прегази нещастните руснаци". Иначе прави впечатление как компа строи градове без всякаква логика. И как се дърви когато е безкрайно по-слаб.

                          Comment


                            #28
                            Vereshagin написа
                            messire Woland каза:
                            [B]Именно. Няма как, аз не всеки ден мога да отделя време, камо ли на всеки няколко часа ... работа и т.н. - няма как!
                            ужас е от 2-3 години играя Imperialconflict
                            в някои рундове така се вманиачавам особено напоследък че съм там някои дни по 16 часа,
                            дипломация, икономика, войни... всичко срещу реални хора... дори сега докато пиша сме се емнали 15 човека алианса и правим планове за войни, разузнаваме агентите доставят информация военните лидери умуват изчисляват ресурси, армии, разстояния... това е игра която може да се играе само от хора които имат свободно време или имат интернет на работа и са много добри в прикриването на това какво всъщност правят

                            Абе, я дай линк за таз игра... би ли ми я препоръчал?
                            Канцлер на хазната

                            Comment


                              #29
                              Gaden Gogi написа
                              Imperial Friedrich написа
                              в CIV III все пак се смята че нещата с боя са подобрени...обаче все още се случва едни пушкажии да се закопаят в някой град и няма мърдане!!! карай

                              все пак не може всичко
                              В такъв случай се процедира по следния начин:
                              докарват се 30-50 броя оръдия и градът систематично се изличава. то и без това не си струва в по-напреднал етап да се завладяват градове, всичко трябва да им строиш отново, пък и бая гарнизон искат.
                              Голям кеф са съобщенията при дипломация: Аз му викам на един зулу" дай да минавам през твоята територия бе" оя ми отговаря" Неее Гаден Гоги, ние помним как ти се възползува от това право и прегази нещастните руснаци". Иначе прави впечатление как компа строи градове без всякаква логика. И как се дърви когато е безкрайно по-слаб.
                              30-50 оръдия, ако имаш търпението да търкаляш толкова единици нагоре-надолу по картата. Това беше много добре решено в "Call to Power", но в цивилизациите на Сид Майер са упорити в отбягването на добрите идеи. Във всеки случай, след преминаването на някои и друга ера, частите в играта стават толкова много и толкова неуправляеми, че убиват всяко желание да се занимаваш с нея.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                #30
                                да определено. Когато правенето на един ход ти отнеме към половин час, просто се отказваш...
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X