Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТУРСКИ ГЕНЕРАЛЕН ЩАБ

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Kont написа Виж мнение
    Не е изграден щита, действа над Анкара и част от азиатската част
    Ъъъ - срещу кого ще действа в азиатската част

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      Израелците използват точно такава тактика пре 80-те. Нагаждат разни хвърчила да изглеждат като истински самолети, засичат установките и ги изпаряват. Ако добре си спомням, не дават нито една жертва срещу стотина руски комплекса. По-късно ще проверя.
      The opening phase of Operation Drugstore saw large numbers of Delilah ground-launched drones being launched towards the Bekaa Valley, giving the impression of a large Israeli strike force. As the SAM batteries went active to engage what they thought were Israeli aircraft, battlefield surface-to-surface missiles were fired at each SAM battery.

      Comment


        Скачат против Томахоук защото, може да се базира на кораби а ние имаме такава корвета, и може да се пуска от самолети които също имаме , това е.

        Относно бъгитат се наприказвах Голъм, не знам какъв си бил в казармата (род войски и длъжност) но да сравняваш МХ Бригада с цялата и огнева подръжка и окомплектовка па макар и качена на бъгита , със спец лек батальон/бригада за "рейдове" и диверсии е без коментар, няма да ги взимаме за да не те затрудним и да няма спорове.
        Относно това дали една армия ще използва Бъги, лек джип (Ландровър, форд ,Газ) или бронирана кола е въпрос на стратегия и концепция ,но това не прави механизираната бригада по-малко механизирана. Както и никаде не съм споменавал състава на въпросната войскова единица, напротив през цялото време говоря за МХ Бригада....
        Sub sole nihil novi est

        Comment


          Скачат против Томахоук защото, може да се базира на кораби а ние имаме такава корвета, и може да се пуска от самолети които също имаме , това е.
          Имате "корвета"? Напротив, имате над 10 фрегати, които евентуално могат да носят това въоръжение и със сигурност, четири фрегати, които могат (всяка до 32 ракети). В това уравнение четири корвето-фрегати с по 8 ракети не натежават кой знае колко.

          не знам какъв си бил в казармата (род войски и длъжност)
          Това няма никакво значение в случая, защото каквито познания за тези неща имам, не са добити в казармата (доста неподходящо място за целта). И, за да няма неясноти - бил съм свързочник в тежко-кабелна рота (ВОС линеен надзорник).
          но да сравняваш МХ Бригада с цялата и огнева подръжка и окомплектовка па макар и качена на бъгита , със спец лек батальон/бригада за "рейдове" и диверсии е без коментар
          Първо, къде правя подобно сравнение? Направих обзор на два типа боен транспорт, без въобще да уточнявам какво е екипирано с тях. Ако имаш някакъв коментар по това сравнение - моля.
          Второ, "механизираната бригада" не може да е качена на бъгита, защото няма да е никаква "механизирана" бригада. "Механизирана" в моето разбиране е бригада, която е екипирана с танкове и БМП-та. "Моторизирана" - с БТР-и. Бригада, екипирана било то с бронирани джипове или бъгита ще е някакъв тип лека моторизирана бригада.
          Оставям настрана въпроса дали някъде въобще ще намериш такъв тип бригада поради очевидната й безсмисленост, но това няма да го коментирам. В реалността с бъгита, джипове или някакъв друг тип лек транспорт се екипират разузнавателните батальони (леките) на механизираните бригади (или каквито и да е други моторизирани бригади).
          Относно това дали една армия ще използва Бъги, лек джип (Ландровър, форд ,Газ) или бронирана кола е въпрос на стратегия и концепция ,но това не прави механизираната бригада по-малко механизирана.
          Въпрос на доктрина е. Т.е. въпрос, който не се решава на ниво оперативен командир в 99% от случаите.
          Както и никаде не съм споменавал състава на въпросната войскова единица, напротив през цялото време говоря за МХ Бригада....
          Разбира се, че не си. Но спомена, че смяташ да се възползваш от "високата мобилност", а след като ще контролирате цели бригади, това предполага цялата бригада да е екипирана еднотипно. А това предполага да се откажеш от артилерия, танкове и част от останалите огневи средства. Такава бригада по никакъв начин не би била механизирана. Или да се изразя иначе - няма да има и част от ефективността и възможностите на стандартна механизирана бригада (2 ТБн, 3 МхПБн, 1-2 САУДн, 1 МСБн, 1 СПТДн, 1 СЗДн + тил и поддържащи подразделения).

          И за да приключа с въпроса и с губенето на време (това само забавя съставянето на вашите сухопътни части, но както и да е):

          1) ако искате, купете си 10 000 бъгита. Имате си цена, имате и бюджет - купувайте. Ако щете, на бронирани тротинетки ги качете, не ми пука особено.

          2) как ще си съставите бригадите си решавате вие. Няма да ви се бъркам, няма и да ме затрудните особено.

          3) повече спорове за глупости нямам намерение да водя. Т.е. мислете внимателно какво точно ще питате и има ли смисъл да го правите. Ако е само за да задоволите егото си, по-добре не си правете труда. Аз си имам по-интересни неща за правене.

          Comment


            Kont написа Виж мнение
            Аз опитвам да анализирам, прегледах на няколко пъти заявките им за оръжие и изходната база си я помня като отче наш, съгласно план 2015на БА. Вижте какво открих в заявката http://en.wikipedia.org/wiki/KEPD_350./ разглеждах заради Томахок/ има почти същата точност далекобойност като тактическата Томахок че и по-голяма, 500 кг бойна част, висикоточна , скорост 0.8 -0.9 М. Срещу какво искат да я ползват.
            Подозирам, /понеже това е с 600 км радиус на действие/ ще купят известно количество и ще държат във въздуха непрекъснато бойно дежурство на няколко звена Грипен. Започнем ли войната, при първият истрел от наша страна ще направят на решето летищата, и / или / корабите ни! Няма да я ползват срещу пехота и танкове я.
            Контрамерки.
            От както прочетох това съм депресиран, с неспокоен сън, че даже си загубих добрия апетит!
            Пиши заповеди и ще гръмнем от всички гемии с тактическите гюллета по летищата още в час 00.00.
            Това летящо нещо наистина има много неприятни характеристики.

            Comment


              За да можем да ги гръмнем ни трябва нещо с далекобойност около 500 кг и не по-малко от 250 кг бойна част, да ги забави, а после да обработим пистите с специални боеприпаситака че да не могат да ги ремонтират за няколко часа а да са нужни денонощия, и така често, просто блокираме летищата и самолетите им. това разбира се може и да не спре противника, като нищо ще реши да използва автострадите "марица" " черно море" на всеки няколко десетки километра имат участъци предвидени за подобни цели при военно време. Освен това Както разбрах от дискусията / модератора - не помня в коя тема и форум/ и Грипените на противника и Миговете му могат да използват грунтови писти.
              Проблема не е дали нашите изстребители ща надият над техните. Проблема е че ще имаме загуби- нормално е , а това са точки. Въпросът е защо да даваме точки - трябва да помислим как да не даваме!
              Не Миров паша, не си прав сега, не скачат защото можем да ги ползваме, т.е. имахме ПУ. не мисля да е това. Проблема е някъде другаде. Крие се в характеристиката на ракетата. Далекобойност, точност, неоткриваемост, голяма бойна част, по-слаба уязвимост.
              Интересно, дали панцирите могат да я открният и свалят. Навремето доказвахме че ,Ланс, Пършинг и Круз могат да се свалят или повредят със съсредоточен огън от щатното оръжие на мотострелкова рота. Имаше такова тактическо учение нощно с бойни стрелби. Не държа непременно на Томахок, не ми е идея фикс, идеята ми е да имаме тежко въоръжение с което да нямаме недостъпна Недосегаема точка. Ето това искам. Турската армия - е добре въоръжена но тя няма оръжие за агресия. Поне досега не е имала и още няма, може да има след време.
              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

              Comment


                Освен това Както разбрах от дискусията / модератора - не помня в коя тема и форум/ и Грипените на противника и Миговете му могат да използват грунтови писти.
                Нещо не си ме разбрал - могат да излитат от асфалт, т.е. да ползват всяка магистрала като летище. Естествено, това са лоши експлоатационни условия с всички последици, т.е. вероятност от инциденти.

                Comment


                  Не бих казал че, Турската армия не е въоръжена за агресия с цялата си развойна дейност в областта на реактивните и залпови системи, строежа на най-новите им фрегати и корвети, с производството на последно поколение щурмови хеликоптери и Ф-35.....огромно количество танкове собствено производство, просто кашимерията преобладава поради големината на наборната армия и поради терена на който е разположена страната (85% планински).....
                  Що се отнася до ракетите ще си ползваме нашите SOM cruise missile те също имат 500км обсег, теста е на 300км. с 10м точност, дори и да има разсейки пак стават. Могат да се качват и изстрелват от наличната ни техника , кеф ви от въздух , кеф ви от вода не виждам какво толкова се пънете за Томахоука нашата е многоцелева не само за инфраструктурни обекти.
                  Sub sole nihil novi est

                  Comment


                    Що се отнася до ракетите ще си ползваме нашите SOM cruise missile те също имат 500км обсег, теста е на 300км. с 10м точност, дори и да има разсейки пак стават. Могат да се качват и изстрелват от наличната ни техника , кеф ви от въздух , кеф ви от вода
                    Поне до момента SOM са семейство авиационни крилати ракети. Т.е. могат да се носят и изстрелват от Ф-16 и Ф-35 (изтребителите ви). Поне за момента не знам за друга платформа, която да може да ги използва.

                    За останалото съм съгласен - турските въоръжени сили (поне сухопътните) са способни да изпълняват всякакви задачи - имат танкове, бронетехника и артилерия напълно способни да водят офанзивни бойни действия. Вярно, в областта на пехотната бронетехника имат определено "изоставане" (в нашия сценарий заради възможността на противника да купува допълнително, а не по принцип). Т.. ако се говори за липса на специализирана офанзивно въоръжение, това по-скоро може в известна степен да бъде отнесено към ВВС (липса на специализирана ударна авиация; макар че в днешните условия изтребителите стават за това, а Ф-35 си е добра ударна платформа) и в много по-малка степен към ВМС, който за размера и ролята си разполагат с ударно въоръжение (многобройни съвременни подводници; общо взето съвременни десантни кораби). Надводните им кораби наистина са по-скоро отбранителни/охранителни. Но в алтернативката донякъде преодолявате и това, като насочвате фрегатите си към универсални крилати ракети (наземни цели и кораби).

                    Comment


                      Да прав си извинявам се за неточността , не знам защо реших че, е и корабна .....сигурно защото е анти-корабна ) за Ф-35 пише че , е кандидат за интегриране ама все още не е , ако я отпуснеш и за тях ще е супер иначе за стратегическата ескадрила ф-16 е достатъчно.
                      Sub sole nihil novi est

                      Comment



                        Колеги, едно занимателно четиво - как се правят нещата.
                        Last edited by Kont; 21-04-2012, 22:03.
                        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                        Comment


                          Е да , то така и баба знае 2ТБ срещу 1 ТБатальон, и хора 2:1 с аеромобилни части, пак доста са се позабавиби.
                          Sub sole nihil novi est

                          Comment


                            Стандартна операция паша, проведена и СПЕЧЕЛЕНА, въпреки че има и издънки като потопяване на собствени есминци.
                            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                            Comment


                              Въпрос:

                              Имаме постоянно във въздуха
                              - 1-2 бр. 737 AEW&C с някакви наземни радарни възможности
                              - 1 ескадрила F-35 с някакви наземни радарни възможности

                              Можем ли да се лишим от JSTARS?

                              На мен почва да ми се струва, че всъщност голямото му предимство е батъл мениджмънта, а радарното покритие спокойно можем да го постигнем с другите сили на тая ограничена площ.

                              Не питам за друго, вече и без това няма пазар, но така ще се приближим леко към реалното положение през 2024 г.

                              Comment


                                Кухулин, аз не съм достатъчно компетентен да отговоря на този въпрос, НО
                                Изхождайки от тази логика - едва ли армията на САЩ ще разработва тази система.
                                Имаме нагласата и решението за тази система - защо да се отказваме вече от нея - възможностите на АУАКСите и 1 ескадрила F-35 с някакви наземни радарни възможности само допълват и разширяват нашите да го наречем нападателни способности. Давам си сметка, разбира се, за проблема с аеро базите.
                                Все пак да чуем и модератора!
                                За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                                Comment

                                Working...
                                X