Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТУРСКИ ГЕНЕРАЛЕН ЩАБ

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Не, най-вероятно няма да имате JSTARS, така че няма смисъл да го обсъждаме. Мисля че и с това, което имате можете да се справите при правилна игра. Както казах, ще преглеждам списъците с желания и ще режа по-екстравагантните, според мен.

    Comment


      Ами ние не сме имали кой знае какви желания, но по принцип това за Е 8 беше нашето концептуално решение за водене на войната. Даже беше идея на Кухулин и 1951+ . Аз лично освен идеята за голям парк транспортно-бойни хеликоптери не съм изказвал предложения, но се старах да проследя дискусиите и когато се оформи нещо като преобладаващо мнение да го отбележа. Като изключим " бъгитата" и "подводните тротонетки" все сме искали реални неща. Разбира се с част от дискусията сме се опитвали да дезинформираме за нашите намерения - пример гумените десантни лодки. По принцип ТА в момента разполага с достатъчно средства да проведе подобна кампания и ако сме заявявали нещо, то тое било по нашите субективни преценки, и поради параметрите наложени от правилата в играта.
      Както решиш ! Ти си "горският" в играта ни на" партизани и стражари"!
      За осъдените на живот и смъртта е приключение!

      Comment


        Това същото ли е като JSTARS ? http://integrator.hanscom.af.mil/200...5042006-22.htm



        И ако не е, като нямаме JSTARS, не може ли да си го получим ?

        Comment


          Global Hawk е изключително скъпа програма - далеч по -скъпа от JSTARS. Колективно начинание (даже България се включи формално в него). Няма да го взимаме предвид в нашата игра.

          Comment


            Предлагам да изградим следните укрепени позиции (да се предвиди изграждането им в бюджета):



            Uploaded with ImageShack.us

            Легенда:
            Червени черти - това са исканите позиции (аргументите съм ги дал отдавна)
            Червени ромбове - място на съсредоточаване и изходна позиция на ТБ и основни сили
            Червени пентагони - Места за съсредоточаване на съединения , ресурсни бази и укрепени пунктове на отбраната
            Жълти триъгълници - Арт позиции
            Жълни кръгове - стандартен обсег на Арт.Б от съответните позиции.
            Непрекъснати линии - посока/направление на основният удар
            Сухопътната операция на 2-ри корпус ще се казва DEMIR KAFA
            Sub sole nihil novi est

            Comment


              По направлението Тополовград няма ли да ти се оголи фланга ?

              Comment


                Трудно ми е да преценя сега!
                Относно пунктовете на съсредоточаване :
                За твоя корпус приемам /лично аз, не ангажирам викого с мнението си/, с една забележка - позицията на арт бригадата при Одрин ми се струва следва да я изтеглиш по близо до границата. ако се наложи да не стреляш през гръцка територия и да спечелиш няколко километра. Бих добавил - едва ли укреп района на нашите противници ще е близо до границата- по скоро трябва да го търсим в 50 км зона. Освен това печелиш разстояние и за контрабатарейната стрелба. Всъщност по същество това е и препоръка за двете арт. позиции отбелязани на картата. И още един мотив за това, ние ще настъпваме, значи максимална сближеност позициите на артилерия и пехота, търсим максимална ефективност на стрелбата в дълбочина, при ползаване на арт вал. Да, името няма проблем!
                Мисля 1-и корпус на Миров паша, както сме си говорили, развива настъпление в две взаимноподсигуряващи се колони по направления: със силите на до три бригади и арт полк, да речем от изходната база -Тополовград - Гълъбово -Чирпан и нататък София. второто направление със силите на две бригади или три по направление Одрин -Свиленград -Хасково -Първомай. Разбира се вътре в двете колони могат и трябва да се овладеят населени места Харманли, Стамболово, Любимец и за другата колона да речем Раднево. В случая не става въпрос за разпиляване на силите а за двете части на клещи - ако има укрепен район ще можем да нанасяме флангови удари а и удар в тил / при обхождане на позициите/. Освен това ако струпаме войската на една колона - става уязвима от скрити РСЗО и Точки за удари от засада, освен това един път няма да осигури достатъчна пропускателна способност и ще падне скороста на придвижване от нормалните 40-50 км в час до 20. А така си осигуряваме и възможност за маньовър и си подсигуряваме поне единият фланг.
                Препоръчвам районите за развръщане на силите да са максимално близки до границата в населените пунктове непосредствено до пътищата.
                За да не се чудим за оголените флангове, откъм Тополовград , пак сме го обсъждали,
                2-и корпус също действа в две направления: А - централно със силите на две или три бригади, изходна база - Малко Търново- Средец - Бургас.
                Б- флангово със силите на две или три бригади изходна база- Тополвград - Елхово - Ямбол -Бургас.
                Разбира се отделни бригади в корпуса следва да имат задача да речем овладяването на Болярово, Грудово и прочие. Така ще можем да заобиколим Странджанският укрепен район /нашите противници много се надяват на него/ да нанесем удар в тила му и да го унищожим. След това 2 корпус има оперативна широта и възможност да подсигури фланга на първи корпус и да излезе на съединение с северната ни групировка от десантните части.
                Препоръчвам районите за развръщане на силите да са максимално близки до границата в населените пунктове непосредствено до пътищата.
                Тука искам да вметна, че следва да изградим армейската база и резервните части да заемат позиции някъде по на Югоизток - района на Люлебургаз - 05-Г мисла че е квадрата на стратегическата карта.
                Искам дебело да подчертая че тези планове засега са без никаква основа защото първо не знаем силите с които разполагаме нито силите на противника, пък и не сме наясно с правилата - какво ще е допустимо .
                За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                Comment


                  Само да кажа че, арт позициите са там защото както вече съм дал подробни съображения (на карта в по-горен пост) ще попадна под пряк обстрел на противникови батареи от към Вишеград, поради което ще ми трябват за директна подръжка и огневи вал непосредствено пред настъпващите части, а за подавяне в първоначалния етеп ще разчитам на развед и ударна авияция...
                  1.Ще започнем с обхдна флангова атака към Тополовград
                  Оперативна цел:
                  А) Да ги притесним и ангажираме по-далеко от основното направление.
                  Б) Да достигнем района на Симеоновград-Калугерово където съм убеден че, ще имат укрепена Арт. ПВО позиция прикриваща съединенията им в района на Харманли.
                  В) Флангова и дириктна атака на Харманли .
                  2.Позицията при Едирне е дефанзивна далеч от обсега на тяхната арт и ми трябва за да отразя евентуална контра атака, докато заобикалям Вишеград.
                  Искам да останат с впечатлението че, насоката на удара ни е към линията Стралджа-Карнобат-Айтос (през това време ще има морско сражение и десант), което ще ги накара да се презастраховат и да струпат повече съединения в района на Ямбол -Сунгурларе или Смядово - Дългопол.
                  Същевременно ще съсредоточаваме основните сили в района на Едерне , където до Свиленград (при разчистени заграждения) е 1ч .път.
                  План Б включва поддържащ удар по Свиленград с 2МБ 1 по пътя и 1 на понтони през Марица ,но мисля че, ще се осетят пък и арт обработката на района ще е много силна.
                  Предпочитам 1 ден обработка на наземните цели и флангова атака, след което в централното направление.
                  Но ти си СЕРЕСКЕР , ако кажеш "Юруш" няма проблем операция "DEMIR KAFA " ще стартира без заобикалки.
                  Sub sole nihil novi est

                  Comment


                    Sorry , theres something wrong with my keyboard!!
                    Pasha, Ill reply to you later.
                    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                    Comment


                      Май не е лошо да се строим и преброим че, някои командири не съм ги чувал , в деня Х=Y да не се окаже че, някои не са разбрали и си спят сладко или си пият кайветата пък други да се бъхтат по баирите и да гълтат прахоляк от заранта... )
                      Sub sole nihil novi est

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Израелците използват точно такава тактика пре 80-те. Нагаждат разни хвърчила да изглеждат като истински самолети, засичат установките и ги изпаряват. Ако добре си спомням, не дават нито една жертва срещу стотина руски комплекса. По-късно ще проверя.
                        Явно това е обичайна тактика, защото в Пустинна буря също е използвана:

                        In a mission, called "Poobah's Party" against Baghdad's KARI IADS in January 1991, a large number of Air Force ground-launched BQM-34 and Navy tactical air-launched decoys (TALD) drones followed the stealth and cruise missile attacks, and the Iraqi missile crews seemed relieved to have targets they could actually track. A large number of Wild Weasels were behind the drones, expecting just such a response, and showered the defenses with AGM-88 HARM anti-radiation missiles (ARM).

                        Comment


                          Ако Голъм ни даде такива примамки (а ние си ги искахме ) тази тактика трябва да проработи.

                          Comment


                            Ти мани майтапа, ама то си имало харабия цели самолети-примамки в реален размер:

                            QF-4 DRONE

                            За два милиона и половина долара 1:1 летящо самолетче.

                            Иначе, ето спецификациите на примамките:




                            The primary mission of Firebee is to simulate tactical threats by enemy aircraft and missiles for defense readiness training, air-to-air combat training and the development and evaluation of weapons systems. It can fly as fast as Mach 0.97, at levels as low as 10 ft above the sea surface, or at altitudes as high as 60,000 ft. It is capable of performing seven-g turns while maintaining high airspeeds for realistic threat presentations.


                            Искаме!

                            Comment


                              ОБЯВЯВАМ СБОР НА ПАШИТЕ ОТ ОТБОРА!
                              Искам всеки един от тях да напише и изяви в течение на следващите дни своето присъствие и ангажираност с отбора, за да направим последните назначения преди играта.
                              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                              Comment


                                Аз съм тук и вече взех да се повтарям )
                                Sub sole nihil novi est

                                Comment

                                Working...
                                X