Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТУРСКИ ГЕНЕРАЛЕН ЩАБ

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Малко да върна лентата назад....
    Някъде между дискусиите се прокрадна следното:
    gollum написа Виж мнение
    .... С оглед на количеството единици в играта промених нещата и сега минималната единица ще е бригадата (дори и така са много) за сухопътните сили и батальон/полк за специалните....
    Ако е за двете страни, на мен лично тази промяна ми допада.
    Какво е мнението на нашия ген щаб по този въпрос?

    Comment


      Разбира се, че е и за двете. Следващата стъпка е въвеждането на стандартизация, но вероятно ще я оглася след няколко дни. Твърде много типове въоръжение и техника без големи и значими разлики (особено от оперативна гледна точка).

      Comment


        О аз съм само за! Не виждам смисъл от отчитане бойната дейност на по-малки от бригада съединения, изключая специалните диверсионни сили. Там ниво батальон може си мисля, и ако е в по-малък личен състав - при положение че се наложи, диверсия , мисля няма да затрудни модератора да симулира батальон с намалена боеспособност. Няма смисъл полк дори, отдавна сме преминали на батальонно/бригадна организация. Впрочем модератора, най-добре си знае, това ми е първа игра- понеже съм служил в ОПР и имам представа от ДРО - не знам да се е предвиждало диверсионни действия в по-голям от рота състав.
        Така че , топката е в ръцете на модератора.
        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

        Comment


          Приятели, мисля че отделихме достатъчно време за флота, знаем вече конкретното въоръжение и като количество и качество, знаем приблизително каква е "товароносимоста" на флота. Очаквам от командващия Флота да предложи, как смята конкретно да го използва, като структора : примерно "ударно съединение от ... с задачи...", съединение охрана на транспорта и огнева поддръжка състоящо се от ... и съединение в резерв и прикриващо нашите териториални води и морски пътища състоящо се от ... ! Казвам това което написах е примерно - да речем че аз така го виждам може да е и другояче.
          Сега е време да поразгледаме авиацията, докато не са дали сухопътните ни сили. Още малко усилие!
          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

          Comment


            Kont написа Виж мнение
            Очаквам от командващия Флота да предложи, как смята конкретно да го използва, като структора : примерно "ударно съединение от ... с задачи...", съединение охрана на транспорта и огнева поддръжка състоящо се от ... и съединение в резерв и прикриващо нашите териториални води и морски пътища състоящо се от ... !
            OK, ще напиша в темата за ВМС едно кратко планче за началото на войната (както говорихме), защото нямаме все още яснота за техните сили.

            Comment


              Kont написа Виж мнение
              Сега е време да поразгледаме авиацията, докато не са дали сухопътните ни сили. Още малко усилие!
              Няма ли да е добре да си накупим няколко стотин подобни играчки:



              URL=http://imageshack.us/photo/my-images/441/aviomi6ena2.jpg/][/URL]

              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...B5%D0%BD%D0%B8

              Мисля, че те няма да ни продадат , но ще има и други производители. Надявам се да струват "жълти стотинки" .

              Да им ги пускаме масирано за да си изразходват боекомплектите...

              Comment


                За какво ни са български, ние имаме достатъчно турско производство " родно" И малки и големи, Ти във флота имаш и неуточнени БПЛА вертолетен тип с товароносимост 150 кг. Иначе имаме и ударни израелски които ще ни свършат добра работа анти ПВО са.
                За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                Comment


                  Сун Дзъ написа Виж мнение
                  Да им ги пускаме масирано за да си изразходват боекомплектите...
                  Това не е лоша идея - малко лъжливи цели за С-300. Трябва да се обмисли.

                  Comment


                    Не съм убеден, че генерират същия образ като реална цел - нищо че се използват като симулирани цели. Няма как да се движат със съответната скорост а и радарния образ вероятно е различен. Ще трябва да се проучи.

                    Comment


                      gollum написа Виж мнение
                      Не съм убеден, че генерират същия образ като реална цел - нищо че се използват като симулирани цели. Няма как да се движат със съответната скорост а и радарния образ вероятно е различен. Ще трябва да се проучи.
                      Израелците използват точно такава тактика пре 80-те. Нагаждат разни хвърчила да изглеждат като истински самолети, засичат установките и ги изпаряват. Ако добре си спомням, не дават нито една жертва срещу стотина руски комплекса. По-късно ще проверя.

                      Comment


                        Днес съм щастлив, пристигна дъщерята от Америка и иска да стягаме сватба през септември! Кухулин, тука се събрахме Горнобански кадри, 83-85 съм служил в ОПР, тя тогава я бяха кръстили ПМСР. Още един паша имаме от там от някогашното 34 300.
                        Все не ми излиза от главата, защо така подскочиха и се уплашиха нашите приятели от другия отбор от заявката за Томахоук?!
                        Какво толкова има в тази ракета. Скорост - дозвукова 0.5-0.75 М, бойна част ако изключим ядрената част / за нас е немислима/ 250- 450 кг, водят е нискозабележима от ПВО и ПРО, сравнително устойчива на смущения /РЕБ/, високоточна. Защо ? Какво толкова обърква плановете им за отбрана. Това не е оръжие чудо - няма такова. нищо по-особено, ако изключим голямата далекобойност?1
                        Аз опитвам да анализирам, прегледах на няколко пъти заявките им за оръжие и изходната база си я помня като отче наш, съгласно план 2015на БА. Вижте какво открих в заявката http://en.wikipedia.org/wiki/KEPD_350./ разглеждах заради Томахок/ има почти същата точност далекобойност като тактическата Томахок че и по-голяма, 500 кг бойна част, висикоточна , скорост 0.8 -0.9 М. Срещу какво искат да я ползват.
                        Подозирам, /понеже това е с 600 км радиус на действие/ ще купят известно количество и ще държат във въздуха непрекъснато бойно дежурство на няколко звена Грипен. Започнем ли войната, при първият истрел от наша страна ще направят на решето летищата, и / или / корабите ни! Няма да я ползват срещу пехота и танкове я.
                        Контрамерки.
                        Виждам далекобойно ПВО и дежурна изтребителна ескадрила, която да нанесе първият изстрел по летящи военни обекти /изстребители Грипен/ и тогава почваме патакламата. Иначе рискуваме да останем без летища и /или/ кораби/ и /или/ командно щабни пунктове и да избият всичките ни оперативни командващи!
                        Задача - НЕДОПУСКАНЕ на нито един изтрел , нито една ракета от тези не бива да напусне носитела си!
                        Във тая връзка, защо все настоявам за ракети със обсег поне 500 км. Много просто, ако някой не се е досетил. При първоначалната стъпка на играта или при така наречената арт подготовка искам да поразим полосите на всички аеродроми - противника няма да има от къде да излети. Дори и да не успеем да унищожим самолетите му които са в закрития /разни бетонни хангари/да няма откъде да излитат. Да аеродрума бързо се поправя, но пък ние вече ще имаме във въздуха над същият този аеродрум самолети - бомбардировачи които да обработват пистата със специалните боеприпаси /френски/ имаме си ги. И да отстрелват излизащите от хангара самолети.То просто ще е описано в заповедта на ГЩ до командващия ВВС , предполагам пренаписано във заповедта до ескадрилите.
                        Моля също опитайте да поразсъждавате защо противника се уплаши от Томахавките и ни направи " опълченците на Шипка" така подскочиха всички и се поднесоха едни небивали заключения.
                        Моля помислете как да противодействаме срещу такава хипопотична вероятност с тези крилати ракети.
                        Също ще заява някакво количество - ако имат ПВО С300 във Видин да им го гръмнем спокойно.
                        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                        Comment


                          Аз не знам точно какво е положението в играта към момента, тъй че предпочитам да не градя тактики, ами да си човъркам някакви технически характеристики. В смисъл - не знам какво стана с турския противоракетен щит, не знам кое колко ще е ефективно и срещу какво и т.н. Тъй че за някакви общи тактики, стратегии и контрамерки не мога да изкажа мнение.

                          Относно KEPD 350, няма как да я вземат след последното развитие на пазара. Попада под удара на MTCR. Нищо над 300 км не могат да купят, а собствени боеприпаси нямат.

                          Относно Томахавките, мога само да предполагам. Зависи как ще се спазарим за ефективността на ПВО, ПРО, радари и т.н., но е твърде вероятно да действат 80-90% на оптичните системи. Това означава, че могат да се борят само локално срещу самолети и вертолети. Това пък означава, че цялата им територия би станала прозрачна за Томахавките.

                          Comment


                            Относно KEPD 350, няма как да я вземат след последното развитие на пазара. Попада под удара на MTCR. Нищо над 300 км не могат да купят, а собствени боеприпаси нямат.
                            Не може да носи ядрен заряд (за разлика от "Томахоук") така че не би трябвало да попада под това споразумение. Пример: Испания и Германия са страни по договора, но това не е спряло Германия да продаде от тези ракети на Испания.

                            Comment


                              Не е изграден щита, действа над Анкара и част от азиатската част - така реши модератора! Имаме ПВО войсково Атилганите Зипкините и Рапиер. Имаме общо ПВО пейтриът.
                              Нямаме Томахавки, така че... Търсим прозрачност. Ние имаме ракета до 500 км. въпросът я ще я даде ли модератора.
                              Твърдиш за MTCR, така , съгласен съм с теб но , поръчват я .
                              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                              Comment


                                gollum написа Виж мнение
                                Не може да носи ядрен заряд (за разлика от "Томахоук") така че не би трябвало да попада под това споразумение. Пример: Испания и Германия са страни по договора, но това не е спряло Германия да продаде от тези ракети на Испания.
                                Виж, сами си наложиха това ограничение и ти се съгласи с тях. MTCR е доста ясен като намерения:

                                Greatest restraint is applied to what are known as Category I items. These items include complete rocket systems (including ballistic missiles, space launch vehicles and sounding rockets) and unmanned air vehicle systems (including cruise missiles systems, target and reconnaissance drones) with capabilities exceeding a 300km/500kg range/payload threshold; production facilities for such systems; and major sub-systems including rocket stages, re-entry vehicles, rocket engines, guidance systems and warhead mechanisms.
                                Друг е въпроса, че това споразумение е с ограничени практически последици. Дадох ясен пример, че САЩ продава Томахавки без проблем. Не се съгласихте. Окей, приех, макар да беше смешно.

                                Иначе, дори експортните ATACMS са ограничени до 300 км заради MTCR, а не по технологични причини.

                                Comment

                                Working...
                                X