Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развитие на сухопътните сили

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Amazon написа Виж мнение
    Какъв национализаъм, какъв империализъм ще гонят полуграмотно момче от Анадола?!?! И колко ще трае "лесно осигурената мотивация" след като види карантиите на човека до него разпилени по каманаците. Това никога не се е случвало в историята и няма да се случи.
    С мущровка, това противникът го умее от сто години. За нас е проблем мотивацията.

    Comment


      #92
      Оставете тази мотивация - нека имаме картите и после да се договорим за разценките, Голъм да каже как степенува машините и ще решим. Просто защото за мен няма голямо значение дали 23мм оръдие или 30мм е по-добро или от сорта, аз искам оптималното откъм цена/цена на хората/ефективност и възможност за производство. Дали ще е БМП-1 или БМП-111 няма значение.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        #93
        Ок, вече написах и на Голъм - зарязвам мотивацията

        Последно уточнихме ли, че тези 50 000 са за 4 годишен период?
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          #94
          Цените, които давам, са за създаване и поддържане, без да уточняваме конкретен период (че може да се почне с неща от типа на "аз този батальон го създавам през 2023 г.,и следователно ми излиза по-евтино"). Така че това е каквото ще се извади от бюджета. НО това не са крайните цени, вероятно малко ще ги променя.

          Comment


            #95
            Бързам да внеса малко уточнение понеже виждам, че явно трябва. Разликата между БМП-23 и БМП-30 е, че при втората куполата и оборудването(включително и оръдието 2А42) е от руската БМП-2 изцяло. Всичко останало е идентично.
            Понеже така и не видях списъка с каквото имаме в момента - останало ли ни е нещо от стоте ни БМП-1? За в планинските райони предлагам да не го мислим. Там където има такива има и доволно количество черни пътища(поне според реалната карта, тая за сухопътните сражения още не съм я виждал) и всичко в голяма степен ще зависи как ще си организирате конкретната засада, а и механизираната пехота ще води по-скоро сдържащи боеве около пътищата. За другите места имате лека пехота с минимално количество транспортни средства предназначени главно за тежкото оръжие и сравнително леки но доста неприятни за противника неща от типа на Шмель(не е нужно да унищожавам БМП или БТР като мога просто да опека екипажа)

            П.п. Нали не забравяме, че 30 мм. оръдие на БМП 3 е сдвоено със 100 мм. такова?
            Last edited by Sailor_Malan; 12-03-2012, 13:30.
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              #96
              Само да драсна, че Южна Корея е получила БМП-3 на цена от 1,486 милиона долара, Саудитска Арабия - за 1,512 милиона. Засега ще смятам с цена 1,5 милиона, като това смятам да включва ПТУР Корнет и нощно виждане, Голъм да каже какво мисли по въпроса
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #97
                O, ako имаме средства за БМП-3 адмирирам горещо. Това е малко по-мобилно от М60А3 но за сметка на това е опасно даже и за Маграх или както там се казваше добронираната израелска модификация.
                И все пак нека 152 мм. самоходки, БМ-30 и Валерията да са с приоритет при купуването на нови неща
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  #98
                  По принцип колко Хиацинта смяташ, че е възможно да се намерят?
                  Също така, Акацията как се сравнява с него според теб, нея не си я споменавал много-много? Просто ми е интересно защо предпочиташ Хиацинта - ако имаш конкретна причина е добре и Голъм да я знае за да я отчете.

                  Ако намериш пазарни цени за Ураган или Смерч ще съм много благодарен. Поне последният вървеше със специални касетъчни боеприпаси и противотанкови, ако струват нещо отгоре моля да се включи в сметките.

                  За БМП-3 - в общи линии поне дефанзивно според мен може да се ползва изключително ефективно и срещу пехота, и срещу механизирана, и срещу танкови атаки.
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    #99
                    Интересно е че Тунджите са правени само в България. В Съветската армия не са били приети на въоръжение.
                    http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%...BC%D1%91%D1%82)

                    Там са обръщали внимание на "Нона" и "Тюлпан" в качеството на самоходна минохвъргачка.
                    В батальоните са ползвали 82 мм-та автоматична "Васильок" и 120 мм буксирна.
                    Last edited by Kramer; 12-03-2012, 21:55.

                    Comment


                      общия брой произведени Хиацинти го има някъде из темата(само в Русия има над 1000). Смятам че към 16 могат да излязат от базите за съхранение(в момента там има 165 а предполагам ще се увеличат) и да ги приврънкаме за още толкова от активната служба(примерно сваляни от въоръжение такива от бреговата артилерия и заменяни с А-222 Берег), а 2С19(3 милиона долара е била предлагана в Абу Даби но май не са реализирали сделки) си чака клиентите на външния пазар(за момента се ползва активно само в Русия) така че предполагам поръчката за МСТА ще е обвързана главно това колко пари можем да дадем.
                      Цената за смерча я дадох някъде из темата - 4 милиона за ПУ(за толкова са я предлагали в Абу Даби), 2 за транспортно-зареждаща машина.
                      Е за Тунджата не е проблем - таман ще си я поръчваме у нас
                      Last edited by Sailor_Malan; 12-03-2012, 22:00.
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        Ние имаме бая Тунджи, може евентуално само от резерв да ги вадим.
                        И колко големи са ползите от тежките миномети + мнението ти за Акацията?

                        Между другото тактическите карти излязоха - ако компютрите ви не гръмнат както моя докато я отваряте - запознайте се с родината за да я обикнете
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          Пиша отново в качеството си на посредник. Т.е. как аз виждам нещата.

                          120 мм миномети са изключително ефективно противопехотно средство. Поне са били такива през ВСВ и не виждам причини сега да е различно. Руснаците предпочитат "Нона", защото е значително по-универсална от "Тунжда-та - може да замества и гаубица в определена степен, както и да действа за директна огнева поддръжка. Т.е. като противопехотно средство или за неутрализиране на огневи точки е по-ефективна от ОБТ. Добра машина, според мен.
                          Принципно има някакви управляеми 120 мм мини срещу танкове, но не бих залагал на тях, честно казано.

                          152/155 мм гаубици са сходни, има разлики предимно в ефективния обсег и скорострелността. Но като поразяваща способност са достатъчно близки, според мен. Приемам критики и разяснения.

                          Не съм много сигурен, но ми се струва, че руснаците често продават експортните си версии без управляемото въоръжение (да речем, за танковете - не знам как е в случая с БМП-тата, но подозирам, че са без системата за управляеми боеприпаси, изстрелвани през 73 мм или 100 мм оръдие). Не знам дали продават и БМП-тата с най-новите си противотанкови ракети.
                          Моята позиция е следната. От масовите основни оръжия на БМП в момента руското 30 мм оръдие е кажи-речи най-доброто, според мен (естествено, 35-40 мм системи го превъзхождат, сащианското 25 мм е по0слабо, но пък с по-голям боекомплект и вероятно по-ефективно срещу пехота). 100 мм оръдие добавя значителна функционалност. Някъде обаче бях чел, че е трудно един оператор да управлява целия комплекс въоръжения (затова и обикновено останалите страни (мисля) предпочитат по малко, но по-ефективно контролирано въоръжение). Но БМП-3 ще го смятам като много ефективна машина.

                          Що се отнася до ловците на танкове (БМП-та и БТР-и с комплекс противотанкови ракети), то ще смятам като по-ефективни специализираните машини с тази цел, т.е. които носят само такова въоръжение.

                          ПП нали помните, че прибавям определен процент поддръжка към цената?

                          Comment


                            Мхм, помним - ако може да е нещо от цената за закупуване ще се радвам да го кажеш - например поддръжката да е 20% от каквото сме платили за техниката или от сорта? В смисъл дай процент.

                            За управляемите ракети - БМП-то уж си се продава с всичко, ползват управляеми 100мм снаряди (самата руска армия май така и не го е купила масово, клиентелата и развитието на машината идва най-вече от арабските страни). Това което ми се искаше да го купим - Корнет или Хризантема - си се продава свободно включително и на рискови страни като Либия и Сирия. Хризантемата се е продала и на двете, Корнет само на сирийците, които толкова внимават на кого го дават, че оборудваха и Хизбула с него - Динайн постваше снимки от 2006 войната там където евреите бяха успели да си хванат комплекса заедно с кутиите с надпис "КБП Тула" и "Произведено за Сирия".
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              Между другото, ако можеш да си дадеш мнението и за БМП-1/23/30 пак в тези линии или даже по-кратко (основно ако не ни стигнат пари, макар че поне за механизираните ни съединения не мисля да икономисвам много). Можем ли да включим ловците на танкове като отделна рота/взвод в един батальон или е по-хубаво да са отделен специализиран такъв?

                              Гвоздиката като е 122мм смята ли се за значително по-зле от турската артилерия + ако купим управляеми снаряди за артилерията (122 или 152мм) ще има ли значително подобрение на ефективността?

                              Сегашните комплекси които имаме - Фагот/Фактория и Конкурс май са най-модерните противотанкови - доколко ефективни се смятат? Също така може ли да ги интегрираме в пехотните подразделения свободно, или трябват специализирани роти/батальони?
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                За управляемите снаряди писах в основната тема в откритата част на форума. Поне от това което намерих, руските не си струват особено. Ефективни са срещу бронетехника, но само ако има кой да осветява целите. А съвременните средства за защита могат да включват "засичане" на осветяване и вземане на предпазни мерки са "сриване" на прицелването. За контра-батарейна борба не стават.
                                Виж, има разни интересни немски, френски, британски и сащиански управляеми снаряди, които са по-ефективни, не искат осветяване на целите и могат да се използват в повече ситуации с по-висока вероятност за поразявне на целта. Но ще ви трябват и западни артилерийски системи.

                                Поне за руските ОБТ-тата съм почти на 100% сигурен, че нито на всяко има системата за управляеми снаряди, нито пък всяко се продава с такава. Разликата в цената е значителна - май над 10%. За БМП-тата не знам, просто предположих, че може и да е така.

                                За допълнението към цената ще напиша специално в правилата - процент към нея е, различен в зависимост от това за каква система става въпрос.

                                Между другото, ако можеш да си дадеш мнението и за БМП-1/23/30 пак в тези линии
                                БМП-23 е най-слабо защитено и най-слабо въоръжено. Следва БМП-1. БМП-30 е малко по-добре защитено и определено най-добре въоръжено от трите. БМП-3 е още по-добро.

                                [QUOTE]Сегашните комплекси които имаме - Фагот/Фактория и Конкурс май са най-модерните противотанкови - доколко ефективни се смятат?/QUOTE]
                                Още не съм разглеждал много за тези неща, но като цяло са ефективни. В определени условия, разбира се (т.е. в закрита местност не могат да се използват, в пресечена имат доста ограничения). Да кажем, 2-4 изстрела най-вероятно ще водят до извеждане на танка от строя в нормална ситуация. За леката бронетехника по-скоро 1-2.

                                Също така може ли да ги интегрираме в пехотните подразделения свободно, или трябват специализирани роти/батальони?
                                Можете да ги прикачате на което ниво решите. За всички тези случаи общото правило е следното: ако искате дадената система въоръжение да "допълва" характеристиките на бойната група, включвате я в нея и тя разширява възможностите й. Ако искате директно да я ползвате в специализирана роля (някакви по-особени мисии), трябва да е в отделно-управляем елемент. Само така можете да давате специфична роля/мисия - в цялото тя е подчинена на общовойсковия командир.

                                Comment

                                Working...
                                X