Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развитие на сухопътните сили

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Също така смятах да направя танковите батальони по 40 машини за да имаме малко повече, някакви проблеми с това?
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      Добре е обаче аз бих сложил и химическо отделение(примерно 6 РПО Шмель, 2 МТЛБ, едното да вози народа, а другото боеприпаси и 2 ПКМ) Конкурса преносим или

      това е на въоръжение у нас
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        Още нещо - офицерите са множко
        би трябвало да са 1 подполковник, 1 майор(началник щаб) примерно 3 капитани и 1 ст. лейтенант(3 ротни командири и 1 батареен командир) и 3 лейтенанти (взводни командири - по един на рота), всичко останало, включително командири на машини, командири на разчети, командири на взводове в линейните роти и т.н. трябва да са старшини(командирите на взводовете), старши сержанти (командирите на разчети) и младши сержанти (командири на отделения в линейните роти)
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          Не е лоша структурата, но не знам откъде определихте цифрата 25- БМП-3 за батальон. Нормално трябва да са 30. Три роти с по три взвода от по три отделения всеки, като всяко отделение се вози на БМП-3, плюс три за ротните командири. Вярно че са скъпи за купуване ама са еднородна техника и могат дасе преборят с танк. Две оръдия- 100 мм оръдие и 30 мм, плюс ПТУР. Това ше бъдат най-мощните батальони създавани някога. МТЛБ-тата по-добре да ги разпределим в останалите подразделения на батальона.
          Значи три роти от по 103 човека /три взвода от по три отделения от по 11 души плюс командира на взвода=34 във взвод/, управление на ротата - к-р, зам.к-р, старшина, техник, механик-водач, мерач, трима санитари, двама снайперисти/. За тях купуваме 30 БМП-3.
          Противотанкова батарея - 12 ПТУР;
          120 мм минохвъргачна батарея - 6 Тунджи и 3 командно-щабни МТЛБ
          82 мм минохвъргачна батарея - 12 миномета
          Взместо Тежкокартечен взвод-12 тежки картечници предлагам смесена зенитна батарея със взвод ПЗРК и два взвода ЗУ-23
          разузнавателен взвод - 4 МТЛБ
          сапьорен взвод -4 МТЛБ
          химическо отделение -2 МТЛБ и 6 "Шмел"
          Управление на батальона - 2 командно-щабни МТЛБ

          ПП. Ако махнем зенитната батарея и прехвърлим ПВО-то на бригадно ниво както казваш, Пилот, ще може някак си да се вмъкнем в 500-те бройки на Голъм, иначе ще дойдат малко повече.
          Last edited by Kramer; 30-03-2012, 09:23.

          Comment


            ще може някак си да се вмъкнем в 500-те бройки на Голъм, иначе ще дойдат малко повече.
            Какви са тези мои 500 бройки?

            За структурата съм съгласен, Крамер, но Пилот мисли да спести пари като прехвърли част от пехотата в МТ-ЛБ, вместо в БМП-та, затова 25.

            Иначе - не случайно посочих, че не ме интересува чак толкова структурата под бригада. Въпросът е да знам какво има в бригадата.

            това е на въоръжение у нас
            Ахам, даже съм ви го дал.
            Дал съм ви и малко "Щурм С", на МТ-ЛБ-та.

            За офицери, командири, подофицери вие се решавате. Дал съм условията, описал съм аз как виждам нещата, вие решавате как да изградите структурата. Названията "командир", "офицер" и "под-офицер" са условни, те отговарят на функциите, не толкова на конкретен чин. Командирите взимат важни решения и ръководят на високо ниво, офицерите ръководят на ниско ниво и частично поемат лидерски функции, подофицерите изпълняват основните лидерски функции, т.е. ръководят директно и с личен пример. Очаквам (но не е задължително) подофицери да ръководят отделенията, офицери да ръководят взводовете и ротите, командири да ръководят батальоните, полковете, бригадите. Заместник-командирските функции представляват командни резерв и могат да се замета от офицери и подофицери. Щабен персонал само ниво бригада, т.е. където има отделен щаб.
            Но нищо не е задължително - просто по-малко от съответната категория ще означава по-малък резерв, по-ниско ниво на организираност и ръководство в сражение. Между другото, дал съм ви не малък излишък в началната организация.
            Между другото, за случаите, когато искате да имате тактически режим на малки групи (специални части), имайте предвид, че ви трябва офицер за всяка група.
            Но решението е ваше изцяло .

            Тъй-като батальоните реално не ме интересуват, можете да сложите и по 32 танка на батальон (три роти по десет танка (три взвода по три плюс един команден) и управление два танка), че и по-малко. Просто танковата сила ще е по-малка така.

            Comment


              Всичко това ясно, въпроса е че са с 4 повече от нужното по щат, което предполагам си има и финансова страна, званията са само за пригледност на длъжностите
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                Говорих с Голъм, той настояваше за поне толкова - ако искаш да спориш и ти действай, но не виждам много смисъл. Приеми го като резерв при загуби и т.н.

                Голъм, и на теб ли ти се струват малко БМП-тата?
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  Пак да повторя, това е моето виждане за нещата, говоря функционално (т.е. всяко отделение има нужда от лидер и аз го наричам "подофицер", всеки взвод и рота има нужда от командир и аз го наричам "офицер", всеки батальон, полк и бригада има нужда от командир и аз ги наричам "командир"; но това е по принцип, реално могат да "работят" и с по0-малко, защото аз няма да симулирам никаква организация под бригада (но ще има ефект от по-малкото лидери, офицери и командири). Но съм ви дал възможност сами да решавате кое колко да бъде - дал съм абсолютният минимум, под него не може да се слиза, нагоре както решите.

                  За БМП-тата - както решите. Важното е да имате достатъчно транспорт, няма специално да симулирам ефектите от различно защитените и въоръжени машини. Принципно е добре отделенията да са еднотипни за да се улесни управлението, но както казах, няма да си играя да симулирам това, така че не е важно.

                  Comment


                    Aми то просто няма толкова длъжности за офицери, а уви нямам строеви устав под ръка, за да не съм голословен ама здраве да е ще наръгаме повече лейтенанти, въпреки че в реалността ефективността на нещо изплюто току що от военното училище на 5 години айляк служба е особено съмнителна в сравнение с ефективността на човек с 15+ години служба сред войниците дето командва и в повечето случай издигнал се от свърхсрочно служещ редник. Ама както писах по-горе здраве да е.
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      По принцип идеологията ми на този батальон е, че срещу себеподобни 100мм +30мм на БМП-3 дава сериозно предимство - турците имат основно 30мм и 40мм оръдия на техните бронирани машини, нашите ще си имат предимство по обсег и поразяваща мощ дори да са по-малко. Ако ни нападне масово лека пехота си имаме много миномети да ги спрем. Единственият проблем са танковете, но за тях ще си имаме една ПТ батарея на ниво бригада.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        В батальона също слагаме батарея от 12 ПТУР.

                        Comment


                          Батарея самоходни ПТ
                          18 самоходни ПТ (Хризантема или Щурм)
                          1 наблюдателна машина МТЛБ

                          Личен състав: 56 специалисти, 19 екипаж
                          Офицери: 1 командир, 3 офицери, 9 подофицери
                          Пари ЛС: 5,2 млн



                          Батарея самоходни К9:
                          12 К9
                          6 МТЛБ (боеприпаси)
                          5 ПЗРК Игла
                          1 Зоопарк
                          1 наблюдателно МТЛБ


                          Личен състав: 5 войници, 5 специалисти, 48 артилеристи, 31 екипаж
                          Офицери: 1 командир, 2 офицери,4 подофицери
                          Пари ЛС: 4,435 млн

                          Рота за ПВО
                          60 Игла
                          20 джипа

                          Личен състав: 60 войници, 20 екипаж
                          Офицери: 1 командир, 3 офицери, 6 подофицери
                          Пари ЛС: 3,76 млн


                          Батарея Панцир

                          3 Панцир С1
                          3 презареждащи
                          3 джипа
                          9 Игла

                          Личен състав: 9 войници, 9 екипаж, 18 специалити, 9 екипаж
                          Офицери: 1 командир, 3 офицери, 3 подофицери,
                          Пари ЛС: 2,765 млн
                          Last edited by Пилот; 30-03-2012, 01:15.
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            Дълбоката идея е следната - нормална бригада има 3 линейни батальона (механизирани, леки, танкови, нещо си), ПТ подразделение, ПВО рота, ПВО батарея (Панцир/Оса/Стрела-10), самоходни гаубици (от Гвоздика). Ако пропускам важни детайли Голъм да казва.
                            Отделно има обособени специални батареи с модерни самоходки, тактически ракети, тежка реактивна артилерия и т.н. които се прикачат към необходимите подразделения.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              Пилот, изчакай малко. В момента правя няколко корекции по файла - вчера си поиграх малко с няколко идеи и общо взето ще е добре да променя малко нещата, за да ми е по-лесно после като правя реално калкулатора. Ще си спестя няколко ненужни операции, а пък леката промяна в количеството отделни данни е без значение, защото програмката е лека на фона на възможностите на компютъра. Ще гледам до час и нещо да сложа новия вариант и поясненията.
                              Сейлър ще се зарадва на част от промените .

                              Сейлър, не се заглеждай в чиновете и ранговете, още по-малко пък в постановката за това кой колко се е подготвял за дадена позиция. Приеми, че в играта "командир"-ът без значение от ранг/чин е с минимум 15-години военен стаж зад гърба, те.. в него са вложени много големи средства, а целта е професионалист, който може да оценява ситуацията и да взима решения без да допуска да бъде "завладян" от нея.
                              "Офицер" е военен с поне 8-10-годишен стаж и съответните управленчески умения, които му позволяват да оценява ситуацията и да управлява взвод или рота без да допуска да бъде въвлечен в сражението директно. Това отново е оценка на вложените средства и усилия в подоготовката на това ниво професионалист. Без значение какъв е неговия ранг или чин. Това в играта няма да се отчита.
                              "Подофицер" е лидер на най-ниско ниво, който едновременно участва директно в сражението и управлява две-три отделни групи от хората в отделението, както с команди, така и с личен пример, а в останалото време поддържа дисциплината и прочее. Отново става въпрос за определено количество опит, който е равен на вложени средства.
                              Написах нормално какво количество от тези професионалисти е необходимо (без значение дали са старшини, лейтенанти или полковници). Може да се мине и с по-малко, както и с повече.

                              Ако искате да имате реални силни артилерийски групи, не е зле да направите артилерийски полкове (3-4 дивизиона = 50-70 "дула") или бригади (6-8 дивизиона). С прикачена малко пехота за охрана и зенитни средства.

                              Comment


                                При тежката артилериятях батареите са от по 4 или 6 оръдия. 12 броя и нагоре вече си е дивизион. Особено пък за 155 мм-та К9. Предлагам така да го кръстим.

                                При противотанковата също, ако говорим за батарея Хризантема или Щурм по 6 бр. в батарея е нормално, 18 броя са дивизион. Ако са по-леки ПТУР - на джипове, тогава може и по 12 в батарея.

                                Артилерийски полкове (бригади) е добре, но ще имаме ли достатъчно дула? Като сложим по един дивизион в бригада-задължително, трябва да видим колко ще останат за създаване на тези полкове(бригади).
                                Last edited by Kramer; 30-03-2012, 09:59.

                                Comment

                                Working...
                                X