Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Сун Дзъ написа Виж мнение
    Знам, че е писано в правилата, но за да не стават глупави грешки, ще прощавате, питам за сигурност - смятаме силата на ПК, КК или армията със всички плюс или минус бонуси и само ако точките са поне 2 към 1 се побеждава със сигурност, нали ?
    Пример: имаш атакуващи 3 пехотни корпуса и 2 кавалерийски, със щаб:
    3 ПК, сила 3 + бонус 1 = 3 х 4 = 12 сила
    2 КК, сила 1 + бонус 2 = 2 х 3 = 6 сила
    Или общо за атакуващите: 18 сила
    Отбраняващите се имат 3 корпуса без щаб, със заповед "отбрана" откъм страната на атаката, или:
    3 ПК, сила 3 + бонус 3 = 3 х 6 = 18, без щаб - остават с 50% сила, или: 9
    Имаме атакуващ със сила 18 и отбраняващ се със сила 9, съотношение 2:1 - тоест атакуващият печели и взима провинцията. Загубите ще са по 1 корпус от всяка страна, като ще хвърлям зар дали за атакуващия това да бъде пехотен или кавалерийски корпус, тъй като ситуацията е на границата.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Благодаря.
      Още един въпрос - ти, като управляващ играта даваш заповеди "Отбрана" на армиите на неутралните държави срещу евентуални заплахи, нали ?

      Comment


        Сун Дзъ написа Виж мнение
        Благодаря.
        Още един въпрос - ти, като управляващ играта даваш заповеди "Отбрана" на армиите на неутралните държави срещу евентуални заплахи, нали ?
        Да, като се стремя да действам по най-очевидния (е, за мен) сценарий. Примерно още преди играта да започне бях решил, че първия ход неутралните държави ще си пазят парите и няма да купуват нищо. Разбира се, за втори ход няма да е така, особено за страните, на които е обявена война. Те ще местят армиите и флотите си и ще си купуват (там, където е възможно) някакви части.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Пуснал съм заповедта на лично, защото ми е доста по-лесно.
          "Далеч съм от мисълта си"

          Comment


            До снощи включително получих ходовете на петима от деветте играчи. Ако днес получа останалите, ще мога да започна обработката на хода. Днес очаквам ходовете на: Австро-Унгария, Испания, Италия и Русия.

            Edit: сега виждам, че вече и ходът на Испания е дошъл. И в отговор на въпрос: сраженията, когато се стигне до тях (а на този ход ще има), ще са подробно обяснени.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Дал съм нарежданията на Военния министрър, ама нещо се е покрил тоя пущеняк. ;(
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                Аз отново да придърпам нагоре ПРАВИЛАТА и ЧЕСТО ЗАДАВАНИТЕ ВЪПРОСИ (това е сбор от задавани тук и на ЛС въпроси).
                Там има отговори на повечето неща, за които се пита около ходовете.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Ех, тези нерешителни австрийски генерали... веднага се сетих за лекцията на Албирео и описания от него Бенедек .

                  Comment


                    стай се, аз посмъртно не мога сам да си направя хода ;( Ако Фриц не се появи ще абдикирам в своя полза от разочарование след което ще отслужа тържествен имперски молебен за удължаване на хода
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      Mein Kaiser, протестирам срещу тази публична демонстрация на липса на доверие! Престижът на имперския Генерален Щаб е накърнен непоправимо!!!
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Хайде сега, честно си признайте, че сте прекалили с шампанското и валсовете последните седмици, вместо да се занимавате със скучно планиране. Всички ще ви разберем - все пак, Виена, култура и така нататък. Нашите везири не са много по-различни, може би като изключим виното, танците, културата и... ъ, к-хъм, Виена (под сурдинка, някога сме се пробвали, ама за нещастие (или пък за радост - като гледаме австрийския генщаб? - не се е получило).

                        Comment


                          Imperial написа Виж мнение
                          Mein Kaiser, протестирам срещу тази публична демонстрация на липса на доверие! Престижът на имперския Генерален Щаб е накърнен непоправимо!!!
                          Aко не получа разчетите в най-скоро време престижът ще е последното накърнено нещо дето ще притеснява щаба. Има още глави, гърбове, ръце , крака и други чсти за накърняване
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            Честта на Императорската армия ще бъде защитена от независима комисия, оглавена от генерал Линдзер и полковник Кньодел, която ще изготви подробен публичен доклад демонстриращ нейната ефективност.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              Доклада вече е поръчан на независим експерт "Воланд&Брадерс"
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment


                                Ще го бъде ли хода до тази вечер? Или и четвъртък ще чакаме?
                                "Далеч съм от мисълта си"

                                Comment

                                Working...
                                X