Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Днес е деня в който умря френската поезия. Нищо чудно че се опитват да припишат това творение на някой друг

    Назад към победата
    (Френски боен химн)

    Не ще умре в сърцето френско
    Наполеоновият химн
    И не веднъж ще затрепери
    Светът от оръдеен гръм.

    Германците страхливи подли
    Нападат ни отново с стръв,
    Но ний срещу един сме трима
    И славно ний ще победим.

    Страхливостта във нас вродена
    Не можем да изкореним,
    Затуй с съюзнически саби
    Врага ний смело ще сразим.

    Австрийски кайзер точи зъби -
    Кюлотите ни дигат дим...
    Но срещу него сме шестима
    И славно ний ще победим!
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      Може ли на страницата на играта: http://www.history-simulations.net/t...iplomacy4.html
      да се добавят ходове 3 и 4, а също имената на играчите да са линкове към профила във форума.
      Също профила на водещия - с цел лесно изпращане на съобщения:
      messire-Woland

      Comment


        jordani_vt написа Виж мнение
        Може ли на страницата на играта: http://www.history-simulations.net/t...iplomacy4.html
        да се добавят ходове 3 и 4, а също имената на играчите да са линкове към профила във форума.
        Също профила на водещия - с цел лесно изпращане на съобщения:
        messire-Woland
        Не.

        Португалия получава помощ от колониите и ще я получава в рамките на следващите ходове: по 2 ПК и 1 БР на всеки ход.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Линкове към профилите на играчите няма да работят, понеже трябва да си влязъл във форума, за да видиш нечий профил. Що се отнася до обновяване на профилите на държавите - иска време, а в момента нямам такова. Мисля че картата плюс кратките съобщения са достатъчни. Днес като намеря време ще обновя страниците на играчите и ще кача новата карта (както ще направя и другата версия с дохода на провинциите). Имайте предвид, че всичките ми файлове са в работата, т.е. тези неща ги работя само през седмицата, а не събота или неделя - не че вчера съм си пускал компютъра въобще, де. Тъй че малко търпение не е излишно .

          Сега, по отношение на оплакванията, може би не сте играли настолна "Дипломация", това ще обясни много . Османската империя (също както и Руската) са в таен съюз с други държави от края на първи ход и действаха изцяло според задълженията си в този съюз. От момента, в който Италия бе нападната, всичко останало бе ясно. Това е ключовото събитие. Също така нападната без обявяване на война. Така че - каквото повикало, такова се обадило, както гласи поговорката .
          Ние обаче ценим живота на поданиците си и затова гледаме да ги улесним, а не да затрудним нещата за тях. Т.е. верността ни е изцяло към договорите ни и интересите на държавите, които водим.
          И да напомня, нямам договор с Австро-Унгария - какъвто и да е. Предлагах такъв, но не срещнах разбиране, след което уредих нещата така, че държавата ми да има повече шансове. Това е и целта на играта - провал на етап дипломация обикновено води до загуба (защото повече или по-малко тукашната военна система е сходна с тази в оригиналната игра).
          Last edited by gollum; 08-04-2013, 09:35.

          Comment


            Почти съм съгласен с трактовката на голум. С изключение на момента за предлагане на договор. Договор на Австро-унгария не бе предлаган. Знам че са се водили преговори Турция-Германия в която Австро-Унгария не е участвала. Иначе е абсолютно вярно че не е имало твърди договорености между Австрия и Турция. И по обявяването на война на Италия - формално е нямало такова, но намеренията бяха надлежно обявени 5 дена до нападението, както бяха предложени и начини то да бъде избегнато.
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              княз Крылов написа Виж мнение
              За Франция не знам доколко си обявява войните, но че обича да размята обещания без покритие е отделен въпрос. Сред петте не съм я броил, защото засега не виждам фрпенски сили участващи в война против Австрия. Прекполагам обаче е въпрос на време, след като Франция минялия ход се обяви за съюзник на Италия. Засега в Адриатиката седят флоти на Турция, Италия, Испания и Англия + Руссия, Турция и Италия по суша. Германия е друга работа, засега си спазва НАПа който сключихме, предполагам защото си има друга работа в момента ха ха. Но с тях поне е ясно че се придържат към политическо рицарство Що се отнася до Австрия, нашата съвест е чиста - всичките ни действия бяха предварително объявени, който не е слушал - негова си работа. Атаката на Русия и Турция бяха очаквани, но нямаше какво да се прави, трябваше да се рискува. Положението на Австрия е такова, че има два противоположни фронта. В разговорите бяха постигнати определени мътни съглашения и ние действахме. Риск печели, риск губи. В случая губи - ама не може в игрите само да се печели Така, че не се оплаквам. Загуба 1:5 си е епична сама по себе си
              Ми той императора всъщност не искаше да ви почваме ама на последното заседание на Ставката се оказа в малцинство и групичка генерали около Великия Княз Александър Николаевич воглаве лично с Негово благородие заплашиха императора с буржоазна революция и обявяване на република, та той кандиса под заплахата да го заселят на Индигирка след революцията и да го накарат да сади картофи там да се заеме с туй посегателство срещу италианското кралство дето Виена отпочна и като се прибави към това петициите на обществото на любителите на пица и спагети "Имени Джузеппе Гарибалди" (понастоящем конен ескадрон в императорската гвардия) и те нещата си станаха от само себе си.
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                Ц ц ц оправдавате се като гузни девственици Не ми е първа игра - знам рисковете и шансовете. Всичко е ок - играта върви. Останалото е роулплей в дипломатическата тема Всеки играч има определен стил игра който си избира в началото на играта. Някои по-опитни могат да си менткат стила във всяка игра, други се придържат к определен стил. Предателството, удари в гръб, заблуждаване на врага и т.н. са напълно легални методи. Някои се гнусят от тях, други не, но в крайна сметка единствената правилна цел е оцеляването и победата на държавата ти на всяка цена. Буквално на всяка Това е правилното настроение за играч. Да се идентифицира като човек от който зависи не просто предвижването на разни пулчета по картата, а на една жива държава. Ако играча го постигне, то ще е спечелил дори ако загуби, защото ще получи пълното удоволствие от преживяванията в играта Шансовете за Австрия бяха някъде 20% да мине номера, но алтернативата беше вегитиране без развитие. Пробвахме се, не стана Сега ще се бием до край. Единственото на което се надявам че играта няма да свърши с победата на така нареченият Зигзатов Съюз над Централните сили, защото така играта ще се получи крайно безинтересна касапница 6 срещу 3 и моето мнение за дипломатичеките способности на някои хора доста ще пострада. Много по-интересна ще е последващата война Изтока срещу Запада или нещо такова за изяваване на крайните победители
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  Обнових сайта - новата карта и страниците на държавите с текущото положение. Обаче днес едва ли ще има време за вестника (и двамата с Воланд сме заети, ще се подготвя малко по-малко).

                  Comment


                    При мен пък кажи-речи всички файлове са вкъщи и съответно работя от там.

                    Сега за вестника: с Голъм ще го правим днес и - когато стане, утре най-вероятно по някое време.

                    За хода - можете да се осланяте на картата и финансовия разчет, за да си подготвяте следващия ход. При мен ще има малко по-натоварена програма тази седмица, тъй като ми предстои обучение по OHSAS 18001 и съответно е възможно малко да се забави обработката на хода. Предлагам следващият, пети ход да продължи за играчите до сряда или четвъртък - който когато успее.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Оу, прогностика. Аз само мога да добавя към съображенията на Крилов, че по-интересно е в средищни, централноразположени държави. Там е драмата. Крайно разположените на картата с една граница или на остров са по-лесни, но ако са агресивни, могат да направят големи неразбории. В средата, щеш-нещеш, трябва дипломатически обръщалки. И пак си патиш.

                      Comment


                        Ц ц ц оправдавате се като гузни девственици
                        Всъщност се хвалим
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          Точно Русия няма с какво толкова да се хвали. Предателски удар в гръб след заверения че няма да се напада и дори ще се пази Австрия в гръб. А и съюз 6 срещу 3 .... Наистина няма с какво да се хвали човек Стандартна касапница хи хи
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            Аз имам въпрос - каква точно роля изпълнява за Русия Sailor_Malan, ако изпълнява изобщо някаква? Щото аз поне все още съм останал с впечатлението, както и на сайта пише, че единствения играч за Русия е пилот? И ако Salor_Malan изпълнява някаква роля за Русия, кога е било обявено официално, че съм го пропуснал.

                            И изобщо ако има още някакви хора в някакви роли в някакви държави - да вземат да си кажат...

                            Comment


                              Аз само подготвям прегледа на печата за Негово Величество

                              Стандартна касапница
                              Ми то казаците и сибиряните(па то и генералите в Ставката и те я казаци, я сибиряни, я кавказци) са обикновен народ и само стандатна касапница можаха да измислят За нестандартна не им стигна въображението
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                Много моля да ми се отговори, защото аз не виждам- къде и как Швеция е във война с Великобритания? Какви битка са били водени или е била обявена войната?
                                И защо и Русия е записана, че води война с Великобритания?

                                Или има някакви грешки, или аз не получавам достатъчно информация.
                                "Далеч съм от мисълта си"

                                Comment

                                Working...
                                X