Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дипломация III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Е можеж и да съм пропуснал отговора, не е срамно да се пита.
    За странноста, еми Ботев за булгаристан е написал "у нас свестните считат ги за луди"
    Или тебе нещо те притеснява в моите въпроси?

    Comment


      Въпрос: двам аиграчи залагт ход с елементи IF THEN ELSE в в каква последователност водещият ще ги разглежда.
      Зависи от ситуацията. Принципно подред, но всеки случай е различен и няма как да се отговори така, че да важи за всички случаи. Важно е обаче и това, заповедите да са написани ясно и еднозначно, това обаче си е ясно така или инак

      Въпрос: Единица може ли да бъде използвана в същият ход в които е прикрепена към корпус.
      Да. Произвеждаш я на ход 1 (примерно поръчан на ход 1 корпус ще е готов за ход 2), на ход 2 я прикрепяш към армейски щаб и т.н. (погледни тук: http://www.history-simulations.net/diplomacy3/#last)

      Въпрос: предполага ли се че виждаме какво правят другите по време на хода, това го питам за ситуацията IF THEN ELSE.
      По време на самия ход не, всички виждат какво са правили останалите след като обработя заповедите (тоест, получил съм всички ходове и не можа да има повече промени).

      Въпрос: при преговори с неутрални, кога се научава резултатът.
      Няма преговори с неутрални. По принцип минават през мен, но случаят трябва да е изключителен, за да се наложи нещо такова. Единствения път, освен войната, за въздействие върху неутралните, са конгресите. Пуснал съм един, но като гледам интересът е слаб и засега няма резултати. Сигурно защото всеки си прави сметки да вземе каквото му трябва със сила и да не се хаби по разни конгреси
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Za wivdaneto imah predwид ситуация от сорта на това :заповед към флота: патрулирате около гърция, ако нещо стане, действате така" та под виждане мога ли да заложа реакция на действие на друг играч, с подробно писание.
        А преговоритес неутралки аз точно за изключителен случай ги питах...е ще пробваме пък ако стане стане, ако не, не

        Comment


          Gaden Gogi написа
          Или тебе нещо те притеснява в моите въпроси?
          Ще обсъдим това, някой слънчев ден в Лондон. :mhehe:
          Канцлер на хазната

          Comment


            когато докарат Щурмфюрера пред Кралския военен трибунал?
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              gollum написа
              А това поражда различни забавни ситуации с политически характер . Да речем, поглеждам си към границата и възкликвам: "Ха, какво парви испанската армия на границата ми?"
              Испания е мирна страна. Армията и е съставена от ведри хора, които се нуждаят от ваканция. От паеля, слънце и море. То като гледам всички сме тръгнали на ваканция. Но някои нямат паеля, слънце и море.

              Comment


                За заповедите има варианти, само гледайте да са непротиворечиви и по възможност да са ясни. При конфликтни ситуации ще преценявам според заповедите на двете страни. Които заповеди са по-ясни ще са с приоритет, тъй като яснотата помага за правилното изпълнение от подчинените щабове. Неясните и объркани заповеди ще имат объркващ ефект върху изпълнителите и оттам - по-бавно и несигурно изпълнение.
                Реакция може да се заложи, няма лошо, само да е недвусмислена заповедта.
                За сраженията - имат значение концентрацията на силите, опита, бойният дух. Концентрацията на силите - за прекия резултат, тъй като съотношението на силите е определящо за победата в боя. Опита - зависимостта е нелинейна, в общи линии тези, чиито армия/флот са по-опитни, ще побеждават много по-лесно. Единици, които не са включени в щабове обаче не се ползват от този тип бонуси и са в пъти по-слаби от тези, които са включени в командната верига. А от морала зависят нещата и по принцип и най-вече в критични ситуации.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  княз Крылов написа
                  когато докарат Щурмфюрера пред Кралския военен трибунал?
                  Какво пък ти е направил човека?
                  Правете любов, не война.

                  Kaiser написа
                  Испания е мирна страна. Армията и е съставена от ведри хора, които се нуждаят от ваканция. От паеля, слънце и море. То като гледам всички сме тръгнали на ваканция. Но някои нямат паеля, слънце и море.
                  Като нямаме ще си вземем Особенно ако се закачаш с нашите другарчета
                  мятаме се на трена и сме за ход и малко до мястото на събитието, и после ще си имаме и слънце и море и паеля

                  А като си говорим за гледане по картата: аз пък виждам как китайската армия се е разплекала като черва по цялата територия, плаче някой да го скечи.
                  Естествено срещу скрома сума аз бих могъл да му дам разни конструктивни съвети, 'щото съм готин и разбран.
                  Last edited by Gaden Gogi; 01-02-2007, 09:41. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                  Comment


                    Аз разбрах от други участници, че е имало вече въпрос в този смисъл, но все пак да си изясня ако може.

                    По никакъв начин ли моята армия не може да бъде на територията на чужд играч с мирни или мироопазващи цели или в рамките на съюз и общи действия. Или армията винаги носи със себе си "окупацията" или "сражението" като иманентни и неотменими , присъщи на нея качества? Това за да си изясня механиката, която общо взето е май пата-кюта... по кюто

                    Comment


                      Може да бъде, но трябва да си е подчинена на твой си щаб. И двете страни изрично да са съгласни за това (тоест да го има в заповедите им за хода). Ако първата страна има в заповедите си текст, че армиите влизат на територията на втората, а втората няма в заповедите си никакъв текст по въпроса - армиите им ще се сбият. Тоест, за да има съвместни действия, трябва да известите водещия
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        Ход II започва във вторник и завършва следващия вторник (или в неделя, ако дотогава успея да обработя заповедите).
                        До момента (събота, 3ти февруари), съм получил заповедите само на двама играчи. Този път няма да има изчакване, така че който не си прати заповедите до понеделник включително (5ти февруари) ще си остане без промени и практически ще загуби един ход.
                        Дотук се очертава едно сражение между неутрални и играч, спечелено с убедителна победа от играча - тоест една от малките държави излиза от играта.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          Мм. Когато вземаш решения за местене армиите на малките, кога го правиш? Защото ако изчакваш всички да си дадат заповедите и тогава ги решаваш, не е много честно.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Армиите на малките държави ги местя крайно рядко - ако бъдат нападнати и не бъдат при това унищожени - това е първият случай. Вторият е, когато си купуват нови единици, но такива неща надали ще има преди ход III. Стандартно, армиите на малките държави са в отбрана, като не е много трудно да се сметнат посоките - те водят към съседните провинции, принадлежащи на Велики сили.
                            А за сраженията - смятам ходовете на играчите накуп - а това сражение е само при участието на един играч и сметката е малко "предварителна", но е малко вероятно да има и чужда намеса - просто мястото е такова ...
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              messire Woland написа
                              Дотук се очертава едно сражение между неутрални и играч, спечелено с убедителна победа от играча - тоест една от малките държави излиза от играта....
                              Айде сега да гадаем кой е този калпазанин
                              Аз залагам н аТурция срещу албания:vsad:
                              дали да не призовем към кръстоносен поход

                              Comment


                                Хехехе, аз залагам на Япония срещу Британия.
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X