Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ген. Патън получава мечтаната си заповед да атакува Червената армия

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Джин геби написа Виж мнение
    най-вече тези на Крамер. Особено те.
    Хич не се учудвам, даже съвсем правилно съм те насочил към друго място в нета.
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      albireo написа Виж мнение
      Хич не се учудвам, даже съвсем правилно съм те насочил към друго място в нета.
      Ми типичният ограничен фил, в случаят автор на ненаучна фантастика. Каквото му изнася, е добре, което е в разрез болната му фантазия...

      Comment


        Gaden Gogi написа Виж мнение
        Ми типичният ограничен фил, в случаят автор на ненаучна фантастика. Каквото му изнася, е добре, което е в разрез болната му фантазия...
        Еее, в случая мога да го перефразирам и за типични ограничени фоби.
        Личните определения не са признак за култура на общуване.

        Comment


          Ех, Гоги, Гоги...
          Фантазията ми досега ми е донесла 11 литературни награди в български и международни конкурси, за най-добра публикувана творба, за принос в културния живот и пр. Така, че хич, ама хич не се оплаквам от нея!
          И дано не те обиждам (много) с високомерното си мнение, че ще остане написаното не от такива като теб - които го правят по форуми, а от такива като мен - които го правят главно на хартия.
          Лъжеш се, ако си мислиш, че си нещо кой знае колко различно от кучетата, дето лаят по кервана.

          Comment


            T.e. всичко написано дотук (или по-точно всичко, което допада на ДжинГеби) ще бъде използвано от него в някакъв разказ/роман/лит. творба. И тъй като той притежава военно-историческото разбиране на кротко теле (кой знае като човек и писател-фантаст може и да е свестен, но със сигурност написаното от него няма да остане в графата военна история), то с голяма вероятност може да се каже, че това което ще излезе ще е една популярна боза от пост-съветски тип. След време някой докоснат от разплискването на въпросната боза ще влезе във военно-исторически форум и ще подеме въпросните втръснали до безумие глупости. И на въпроса за аргументите ще каже "прочетох го в /на ДжинГеби писанието/".
            Пиша всичко това, с цел да вменя чувство на вина към хората отговорни за мултиплицирането на бозата и не-затворили цялата тази тема навреме .
            Recalibrating my lack of faith in humanity...

            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

            Comment


              Джин геби, мисля, че стана добра тема - за два дни 9 страници.
              albireo, демокрация и плурализъм са несъвместими с вменяване на чуства за вина, противоположното е политкомисарлък.

              Comment


                Kramer написа Виж мнение
                Джин геби, мисля, че стана добра тема - за два дни 9 страници.
                О да, те добрите теми се мерят с активност.

                И други илюзии имаш виждам.
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  albireo написа Виж мнение
                  T.e. всичко написано дотук (или по-точно всичко, което допада на ДжинГеби) ще бъде използвано от него в някакъв разказ/роман/лит. творба.
                  Не. Не всичко, което ми е харесало. Воланд и Голъм ми напомниха някои работи, които съм омаловажавал - а могат да създадат проблеми.
                  Във всеки случай твоите писаници, както и тези на Гоги и Сун Дзъ са безполезни. Защото не са резултат на подход, а на фобия. Нямаш си на идея колко са много такива като вас - запознати в подробности с 1-2-3 теми и тотално пренебрегващи всичко извън тях. Не само в нета - навсякъде.
                  Бтв: доколкото разбирам - драпаш последната дума по тази тема да е твоя. 'ми хайде - допиши я. Думите ти и без това пукната пара не струват (а моите ги купуват).

                  Comment


                    Джин геби написа Виж мнение
                    запознати в подробности с 1-2-3 теми и тотално пренебрегващи всичко извън тях.
                    Хайде, тогава когато пишем да теми различни от 1-2-3, да се стараем да не пренебрегваме всичко извън тях. Когато обаче темата е за 1 или за 2 или 3, да се опитваме да останем в нея. Родос -> подскок нали се сещаш... и пак подскок и все на тема 1 или 2 или 3.
                    Лека ти вечер и леко писане.
                    Recalibrating my lack of faith in humanity...

                    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                    Comment


                      Ох, поредният палячо дето се мисли за голяма работа. бил спечелил 11 награди. Хубаво, само днеска няколко медала са взети с неща конструирани и произведени от мен. вярно в Булгаристан което аз поне не го броя много.
                      виж на миналогодишното (тази година още не се е състояло) национално на щатите с мое сътворение човек грабна златен медал ( просто за протокола етнически руснак) е те това вече се брои.
                      винаги е много забавно когато някой такъв като тебе тръгне да се изтъква пред хора за които хал хабер си няма какви са и защо са.
                      а това кое било плява и кое не- от височината на своите мизерни познания по темата не си ти човекът който да го определя.
                      По отношение на филията- точно твоето... каква филия, ти прости не си в час с нещата за които се опитваш да драскаш, и като всеки добър щраус си зариваш тиквата в пръста за нещата които не се връзват с болната ти измишлютина.

                      Comment


                        Уф, добре. Решавам следните неща (вече сериозно - утре пак ще погледна и нарушителите ще си получат цензура или санкции - по моя преценка)

                        1) прекратявате обидите и разговорите за това кой от участниците какъв е. Както се казваше на едно място - "добре, позабавлявахме се, стига толкова".

                        2) темата се "трансформира" във въпроси по същество. След като титулярът иска да пише литературен фантастичен текст и иска известна "експертна" (във военно-исторически план) помощ, то най-добре да задава конкретни въпроси - това е което може да получи като помощ от военно-исторически форум (нали така си постъпвал в други подобни случаи?) Бих казал, че кой "фоб", "фил" или какъвто и да е друг няма значение, когато става въпрос за отговори на конкретни технически, технологични или военно-исторически въпроси - важна е не личността на отговарящия, а дали информация е коректна.

                        Дет се вика - това е. Прекратяваме общите приказки. Титулярът пита - който реши му отговаря.

                        Като предложения към Джин Геби за в бъдеще - ако имаш нужда от помощ или някакъв съвет в такава област, най-добре попитай директно и уточни, че те интересуват само отговори подкрепящи еди какъв си "сценарий", "теза" или нещо друго. Не всички сме писатели, но на всички времето ни е ценно и не обичаме да го губим просто така. Форумът е военно-исторически и тук преценяваме по тези, а не други качества (на знанията и разбирането на материята). Всеки си има професия извън хобито си, но тя като цяло си остава там - отвън.
                        С това приключвам - съобразявайте се.

                        ПП Един съвет и от мен, Дежин Геби - след като става въпрос за фантастична литература, няма смисъл да се притесняваш за "реалистичност" или нещо подобно. Хората които търсят нещо такова много рядко четат такава литература (да речем, това е причината, поради която не посягам към "алтернативно-исторически романи"). За останалите е все тая, защото или търсят литературните качества на преживяването, или ще я вземат заради филствата и фобиите си. В първият случай подобни неща са фон без значение, а във втория реалистичността по определение не присъства в разбиранията на четящия.

                        ППП Албирео, не се чувствам отговорен ни на йота. Ако съответните хора искат да научат нещо за историята - не трябва да четат фантастика или исторически романи, а научна литература. Ако бъркат кое за какво е, за тяхна сметка си е. Тези които бъркат наука с публицистика и литература са легион - няма да ги пребориш. Не е и нужно - светът е голям, Интернет - също. Има място за всички.

                        Comment


                          Gaden Gogi написа Виж мнение
                          Хубаво, само днеска няколко медала са взети с неща конструирани и произведени от мен. вярно в Булгаристан което аз поне не го броя много.
                          Дай да ги видим. Ще е интересно на аудиторията.

                          Comment


                            Много го ударихте на лични квалификации.
                            Джин геби написа Виж мнение
                            Ех, Гоги, Гоги...
                            Фантазията ми досега ми е донесла 11 литературни награди в български и международни конкурси, за най-добра публикувана творба, за принос в културния живот и пр. Така, че хич, ама хич не се оплаквам от нея!
                            И дано не те обиждам (много) с високомерното си мнение, че ще остане написаното не от такива като теб - които го правят по форуми, а от такива като мен - които го правят главно на хартия.
                            Лъжеш се, ако си мислиш, че си нещо кой знае колко различно от кучетата, дето лаят по кервана.
                            Иначе виждам, че във форума, към който си дал връзка, си написал "А иначе любимите ми книги са написани от Итало Калвино, Рей Бредбъри, Робърт Шекли и Франц Кафка." Попадал съм само на един нашенски писател, който е споменавал в интернет, че харесва Итало Калвино. Не защото този автор не става, просто е сравнително необичайно.
                            И нещата се поподредиха.

                            Comment


                              F. J.?

                              Comment


                                Да, но ми трябваше време, докато се сетя за ник от 2004-2006 г.

                                Comment

                                Working...
                                X