Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ген. Патън получава мечтаната си заповед да атакува Червената армия

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    albireo написа Виж мнение
    Т.е. тази тема плаче за заключване, както си плачеше още след първия пост.
    Дали ще я заключат или не, зависи от модераторите, доколкото не нарушава добрия тон и не е свързана с актуална политика, не виждам причини.

    Comment


      Kramer написа Виж мнение
      Чакай, чакай, опонентите много бързо отписахте Япония, нещо видите ли, по дефолт един вид /щото е важен елемент в уравнението най-вече/. А Япония си е де-факто съюзник, не де-юре, главно по причина на своята самостоятелна политика и по причина на загубите дето сее между съюзниците, продължава си няколко месеца самостоятелно след това, в интерес на истината не е зависила от Германия въобще.
      Да така е, напълно отписах Япония, имах предвид европейските съюзници на Германия. С Япония договорката няма да зависи пряко от това, че Германия кляка. Договорка обаче ще има. За това писаха други. Надявам се да не се налага да го пишат втори път.
      Recalibrating my lack of faith in humanity...

      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

      Comment


        Kramer написа Виж мнение
        Дали ще я заключат или не, зависи от модераторите, доколкото не нарушава добрия тон и не е свързана с актуална политика, не виждам причини.
        Или Импириъл ще заключи форума, защото в момента няма нет и го е яд, че не може да участва в този прекрасен bar-fight. Както в момента аз го подкокоросвам да направи. А това дали ти виждаш или не виждаш причини за нещо е напълно ирелевантно.

        P.S. Дишай. Няма да го направи щото:
        "niama nachin da go spra i da se lisha ot zverski zabavnite postove na gogi"
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          albireo написа Виж мнение
          Т.е. за теб отношенията м/у Западните съюзници и СССР могат да бъдат оприличени (не направо приравнени) на тези м/у сателитите на СССР и самият СССР от времената на Студената война...speechless
          Не отношенията. Пропагандата. И в едната, и в другата посока. И да - оприличена и приравнена.

          Comment


            albireo написа Виж мнение
            Или Импириъл ще заключи форума, защото в момента няма нет и го е яд, че не може да участва в този прекрасен bar-fight. Както в момента аз го подкокоросвам да направи. А това дали ти виждаш или не виждаш причини за нещо е напълно ирелевантно.
            Интересно, аз пък си мисля, че става въпрос за сериозен военноисторически форум, макар и в частта му "Алтернативна история".

            Comment


              albireo написа Виж мнение
              Да така е, напълно отписах Япония, имах предвид европейските съюзници на Германия. С Япония договорката няма да зависи пряко от това, че Германия кляка. Договорка обаче ще има. За това писаха други. Надявам се да не се налага да го пишат втори път.
              Като гледам - отписал си и това, че към оня момент СССР и Япония не са във война.

              Comment


                Kramer написа Виж мнение
                Интересно, аз пък си мисля, че става въпрос за сериозен военноисторически форум, макар и в частта му "Алтернативна история".
                Това е илюзия, вярата в която се поддържа трудно с теми като тази.
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  Джин геби написа Виж мнение
                  Като гледам - отписал си и това, че към оня момент СССР и Япония не са във война.
                  Нее, всичко е премислено, просто презумпцията е, че Япония внезапно напада СССР в Далечния Изток през есента на 1944 с танкетки от началото на 30-тте

                  Comment


                    Не ти ли прави впечатление, че в началото тази тема започна с рефрена "тази алтернатива е невъзможна", докато накрая изкласи, че не само е възможна, но е и най-правилната и в най-висока степен удовлетворяваща интересите и на Германия, и на западните съюзници.

                    Comment


                      Джин геби написа Виж мнение
                      Като гледам - отписал си и това, че към оня момент СССР и Япония не са във война.
                      И?
                      Или тук не важи това, което важи за Европа. А именно че в случая, не съюзниците ще се закачат за Япония, ами обратното - тя ще се закачи за тях.
                      Recalibrating my lack of faith in humanity...

                      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                      Comment


                        Как?
                        Япония ли предлага примирие?
                        Как си представяш ситуация, в която някой ти казва: "Гле'й с'я - ти сега честичко побеждава, ама аз съм по-силният, дай да сега се помирим и да ме слушкаш"?
                        Това, че Германия излиза от войната като противник на САЩ и става съюзник на САЩ не значи много в такава ситуация за Япония. Щото немска армия трудно ще се набере до Далечния Изток, а и САЩ вече имат много по-силен противник от Германия. С когото пък японците са в състояние на мир.

                        Comment


                          Джин геби написа Виж мнение
                          Не ти ли прави впечатление, че в началото тази тема започна с рефрена "тази алтернатива е невъзможна", докато накрая изкласи, че не само е възможна, но е и най-правилната и в най-висока степен удовлетворяваща интересите и на Германия, и на западните съюзници.
                          Типичен пример за фенско мислене. Къде видя и прочете, че е възможна? Къде че е правилна? Къде че удовлетворява Германия и къде че удовлетворява западните съюзници?
                          Феновете търсят морални и политически оценки в алтернативите.
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            Джин геби написа Виж мнение
                            Как?
                            Япония ли предлага примирие?
                            Края на пост#6 на Голъм и пост #57 на Голъм. Чети какво се пише в темата!
                            Recalibrating my lack of faith in humanity...

                            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                            Comment


                              Айде пак взехме да си мерим .........пушките!

                              Kramer написа Виж мнение
                              Нее, всичко е премислено, просто презумпцията е, че Япония внезапно напада СССР в Далечния Изток през есента на 1944 с танкетки от началото на 30-тте
                              Като срещу нея застават вчерашните (от историческа гледна точка) крепостни със Т-26 и БТ конверсия от ...1931г.Знаем какво постигнаха срещу шепата финландци с нея.Какво ли се очаква да постигнат срещу няколко милиона японци подкрепени в тази ситуация от ненужния им вече другаде имперски флот? Как ще рапределят могъщата си танкова мощ,с която разполагат по това време на източната си граница,по протежението на не толкова малката брегова линия,за да е ефективна срещу десант във всяка една точка? И стойността на Япония ,само със качеството на танковете и ли се измерва?
                              Last edited by bigbeer; 04-06-2012, 13:59.

                              Comment


                                albireo написа Виж мнение
                                Типичен пример за фенско мислене. Къде видя и прочете, че е възможна? Къде че е правилна? Къде че удовлетворява Германия и къде че удовлетворява западните съюзници?
                                Феновете търсят морални и политически оценки в алтернативите.
                                albireo, стига! Уверявам те, че познавам, срещал съм и съм разговарял с МНОГО повече фенска маса, отколкото ти.
                                И във феновски фестивали съм участвал, и феновски клубове съм основавал. Аз мога да ти разкажа що за животно е фенът, ти на мен - не!

                                bigbeer написа Виж мнение
                                Като срещу нея застават вчерашните (от историческа гледна точка) крепостни със Т-26 и БТ конверсия от ...1931г.Знаем какво постигнаха срещу шепата финландци с нея.
                                Шепата финландци се отбраняваха. През една от най-лютите зими на ХХ в. И си бяха по проектираната специално против РККА укрепена линия.
                                А после тая шепа финландци взеха на въоръжение де що докопаха руска военна техника. В т. ч. - и споменатите Т-26.
                                Last edited by Джин геби; 03-06-2012, 16:32.

                                Comment

                                Working...
                                X