Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов Сайт, най-интересния според мен

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Боже, вие ме върнахте в детската градина!

    Comment


      #47
      че кога в детската градина сте обсъждали качеството на барутите и пистолетите с такъв и такъв калибър (не че аз нещо разбирам от тия работи)
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #48
        Originally posted by "Milchev"


        За Наган съм съгласен - той има доста ефикасна система за обтюрация в съчетание с много слаба рамка.
        Обаче виждал съм Писмейкър .45 Colt, зареден с оверлоаден нитро - остана цял, макар че куршумния вход на цева стана на нищо.
        Всичко зависи от рамката. Ето защо първите Фридом Армс .454 Cassul имаха в основа Писмейкър.


        Пак не си прав. Към начало на 20в. те дори имат резерв от патрони за въвеждане на картечници Максим.

        Наганът има най-добрата обтурация създавана някога.
        А колкото до Фридъм Армс.454 Касъл,това за мен е едно извращение на револвер,защото използва винтовъчен боеприпас.Същото се отнася за неговите братчета, които използват .600 и.700 Нитро Експрес.Кажи ми ти би ли носил револвер с калибър .700 Нитро Експрес, като имаш предвид, че само барабанът на това нещо тежи 1.5килограма?

        А относно боеприпасите 7.62мм мисля, че ти пак грешиш.В моята колекция от патрони най-ранно произведеният патрон за Мосин датира от 1898г. и е произведен във Франция.Досега такъв патрон произведен в Русия не ми е попадал.Най-ранният руски патрон в колекцията ми датира от 1906година.
        Ще те попитам нещо:
        Как си обясняваш факта, че през 1916г.Русия купува от Япония 500 000 пушки система "Арисака", при положение, че ти твърдиш, че Руската промишленост успява да задоволи напълно нуждите на армията си и даже да произведе големи количества оръжие и боеприпаси в излишък?
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #49
          Originally posted by "Parabellum"



          Наганът има най-добрата обтурация създавана някога.
          И никой не исползва тази обтурация - защото това води към по-слаба рамка, и загуба на време при зареждане.
          Всички револвери в момента се правят по схемите на Колт и Смит-Уесън.

          Originally posted by "Parabellum"



          А колкото до Фридъм Армс.454 Касъл,това за мен е едно извращение на револвер,защото използва винтовъчен боеприпас.Същото се отнася за неговите братчета, които използват .600 и.700 Нитро Експрес.Кажи ми ти би ли носил револвер с калибър .700 Нитро Експрес, като имаш предвид, че само барабанът на това нещо тежи 1.5килограма?
          Пак всичко си сбъркал. .454 Cassul е РЕВОЛВЕРЕН патрон (също като .45 Linebaugh, .480 Ruger, новия .500 S-W Magnum и мнозина други) и няма
          НИЩО общо с Нитроэкспресове.

          С теглото ти също всичко си набъркал - Taurus Raging Bull за .454 Cassul тежи 1,7 килограма ИЗЦЯЛО.

          Originally posted by "Parabellum"



          А относно боеприпасите 7.62мм мисля, че ти пак грешиш.В моята колекция от патрони най-ранно произведеният патрон за Мосин датира от 1898г. и е произведен във Франция.Досега такъв патрон произведен в Русия не ми е попадал.Най-ранният руски патрон в колекцията ми датира от 1906година.
          Ще те попитам нещо:
          Как си обясняваш факта, че през 1916г.Русия купува от Япония 500 000 пушки система "Арисака", при положение, че ти твърдиш, че Руската промишленост успява да задоволи напълно нуждите на армията си и даже да произведе големи количества оръжие и боеприпаси в излишък?
          Това е КОЛЛЕКЦИЯ, а не ДОКУМЕНТ.
          Аз вярвам на документи.

          За Арисаките - руснаците нямаха ПУШКИТЕ, обаче НЕ с патроните.
          Ето ти още два факта:
          1. Уинчестър за Русия правеше модел 1895 с ТРИЛИНЕЕН ПАТРОН, макар че имаше проблеми при създаване - обаче в Русия имаше доста патрони и нямаше пушки.
          2. На ТПЗ и Сестрорецкия завод дори развърнаха производство на патрони ЗА АРИСАКА.
          WBR,
          Милчев.

          Comment


            #50
            Като говорех за тежък револвер имах предвид тези модели ,които използват .700 Нитроексперс.Грешката е моя, защото не бях се изразил правилно.
            Ти споменаваш, че руснаците са купили пушката Арисака защото са имали произвеждали патрони за нея
            За какво им е на руснаците да произвеждат 6.5х57,след като основният боеприпас е 7.62х54R?Руснаците развръщат ограничено серийно производство на японският боеприпас, след като са получени първите партиди от японската пушка, които запълват недостига на оръжие в началото на войната
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #51
              Originally posted by "Parabellum"

              Като говорех за тежък револвер имах предвид тези модели ,които използват .700 Нитроексперс.Грешката е моя, защото не бях се изразил правилно.
              Аз, когато говоря за тежки револвери, имам предвид само Milkor MGL-Mk1

              Originally posted by "Parabellum"

              Ти споменаваш, че руснаците са купили пушката Арисака защото са имали произвеждали патрони за нея
              За какво им е на руснаците да произвеждат 6.5х57,след като основният боеприпас е 7.62х54R?Руснаците развръщат ограничено серийно производство на японският боеприпас, след като са получени първите партиди от японската пушка, които запълват недостига на оръжие в началото на войната
              Аз малко ти обърках, обаче имах предвид тъкмо същото - след получаване на пушките Арисака русназите започват производство на патрони за тях.
              Дори първите руснашки автомати на Фьодоров исползваха тези патрони, защото патрон на Арисака рита по-малко и няма проблеми при проектиране на пълнител.
              WBR,
              Милчев.

              Comment


                #52
                То и патронът за Мосин няма проблеми при проектиране на пълнителят.Просто дулната енергия на патрона за Арисака е по-слаба и затова Феодоров се е спрял на него.Просто това е един вид алтернатива в търсене на т.нар. Междинен патрон.
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #53
                  Originally posted by "Parabellum"

                  То и патронът за Мосин няма проблеми при проектиране на пълнителят.Просто дулната енергия на патрона за Арисака е по-слаба и затова Феодоров се е спрял на него.Просто това е един вид алтернатива в търсене на т.нар. Междинен патрон.
                  Още Фьодоров ВИНАГИ казваше, че закраина на Велтишевски патрон е най-големия му недостатък, който пречи на проектиране на ефикасни автоматически системи.
                  Защо Арисаковски патрон с дулна энергия 2630 Дж се казва "междинен" - изобщо не разбирам. Патрон .30-30 има дулна энергия 2579 Дж, обаче никога не се казваше "междинен".
                  WBR,
                  Милчев.

                  Comment


                    #54
                    Колега,прочети внимателно какво съм написал в моят пост.Аз написах:
                    Просто това е един вид алтернатива в търсене на т.нар. Междинен патрон.
                    Този патрон го сравнявам с руският Мосинов.Сравнен с него той има по-малга дулна енергия
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #55
                      В момента се слага на сайта нова секция - Сръбско - Българска Война 1885г. Ползваните материали са уникални и информацията никъде няма да я намерите другаде
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #56
                        Докато Империал го четеше беше бесен.Постоянно ми задаваше въпроси
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #57
                          Koga www.barabanchik.hit.bg/ ste stane chast ot portala?"Parabelum" go raboti veche,no znam li?Molq,napravete tozi sait dostapen za auditoriqta.Ot tova nqma da zagubi nikoi!!!

                          Comment


                            #58
                            Koga?

                            Почакай малко Бояне,в най-скоро време ще стане.В момента го оформяме.
                            Трудът ти наистина си струва.На мен много ми хареса
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              #59
                              спокойно, просто имам толкова много работа наведнъж че не успявам всичко да свърша, като се освободи малко време, ще го оправя. надявам се да стане до една-две седмици най-късно.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #60
                                http://members3.boardhost.com/PanBol.../msg/3822.html не знаех къде да го дяна това и го сложих тук
                                ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                                Comment

                                Working...
                                X