Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Официална тема за ВСВ загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Айде пак куйзката, четох малко на плажа , та, нещо лекичко за сърч:
    1.Кой е германският полк, който дава процентно най-много жертви в периода 1 септември 1939 - 22 юни 1941 г. и поради какви причини?

    2. Кога американците взимат Рабаул на о.Нова Британия?

    Успех!

    Comment


      Полк или дивизия?
      Знам че танковата дивизия Гросдойчланд и Тотенкопф дават много жертви и все пат първата е доста по-елитна от втората.

      Comment


        не, бате, питам за полк, но то и дивизията, към която е принадлежал е бая пострадала, виж за какъв период говоря и помисли!

        Comment


          Задача определено е интересна обаче ми е трудничка.
          Все пак не знам дали става въпрос за сухопътните или за Waffen-SS.
          Като ти знам интересите ти си чел нещо по-скоро за сухопътните отколкото за SS. Обаче на мен там не ми е силата толкова колкото при другото. От SS дивизията с едни от най-големите загуби е Тотенкопф затова се ориентирах към нея. От 1ви септември до 22 юни имаме следните кампании, в които "твоят" полк е възможно да участва:
          - Полска
          - Френска със всички забърсани на запад страни наоколо
          - Везерюбунг.
          - Балканите
          - Африка?

          Хм хм хм. И като се замисля във Франция никой не може да претърпи особени загуби
          Полската кампания ми остава под въпрос.
          Балканите също, нямам много данни тепърва ще се занимавам с това. В Балканите ми се струва че СС имат доста загуби.
          - За мен отговорът се крие във Везерюбунг.
          И тъй като командващият група "Нарвик" е Едуард Дийтл, а след това под прякото му командване е 3та планинска дивизия.
          Отговорът се крие в някой полк от група нарвик или в 3та планинска дивизия.

          Обаче!

          "Нарвик" е създадена през юни, а доколкото помня напеченото е от 9 април 1941 нататък.

          Още имам да помисля

          ****
          Ти даваш доста обширен период от време.
          той включва много дивизии.
          И за да има най-много загуби през тия две години и половина почти три -
          това трябва да е някоя доста неелитна дивизия.
          Но пък за да я споменават там където си я чел хм хм хм
          Ще да разгледам ордър ъф батъл на ДАК.
          Ще открия там нещо

          Comment


            дивизиите са 106, но тия жертви са се запомнили

            Comment


              1.Infanterie-Division 2.Infanterie-Division 3.Infanterie-Division 4.Infanterie-Division 5.Infanterie-Division 6.Infanterie-Division 7.Infanterie-Division


              Бе аз, дет се вика, дет съм жив свидетел, пък не помня.
              Треа прегледам буха

              Comment


                Виж сега, като говоря не приказвам, до края на кампанията с Франция дивизиите са 106, после започва прочутия план за 180 дивизии от които 20 танкови и 10 моторизирани.
                А в цялото Фелдграу нещо тая дивизия не я видях или поне за споменатия период :sm186:
                После има кви ли не префасонирания, но не е там работата.
                Помисли сега за най-трудна и тежка операция, после кво е станало и ще стигнеш лесно до отговора, важното е че въпросния полк, както и въпросната дивизия са срещнали неочаквани препятствия.
                А и са били по-специални в някакъв смисъл! Подсказка

                Comment


                  Другата ми възможност е Axis History Factbook.
                  Но как да намеря нещо, което дори не съм сигурен
                  За мен тежки сражения са при прохода Клиди, но там е LSSAH а него го има навсякъде.
                  Едно от най-трузни положения е на Едуард Дийтл "Героят от Нарвик", който едва си измъква войниците оттам.

                  Но мисля, че това, за което говориш е Крит.
                  Само че трябва да намеря кои парашутни дивизии са там.

                  ^^

                  Comment


                    Ето възможности:

                    2ри (полковник Алфред Щум) или 3ти парашутен полк?
                    II.Btl./Luftlande Sturm Regiment - той си го е отнесъл здраво. Загиват 500 души спасяват се 100. Напълно възмоно е да съм прав тук.
                    7ма парашутна дивизия от 11 въздушен корпус

                    2ри и 3ти батальони:

                    2 батальон: От групата на Карл Нойхоф оцеляват 4 от всеки 12. В първите минути на битката оцеляват 350 от 550 души батальонен състав.
                    В следобяда хората на полковник Хайдрих от 3000 остават 1000.

                    The commander of the 7th Airborne Division, Generalleutnant Wilhelm Suessmann was killed during the approach flight, while Generalmajor Eugen Meindl, who was in command of the Maleme group, was critically wounded shortly after landing. Both the Maleme and Canea groups were therefore without their commanders.
                    това е в първия ден.

                    Ако е планински полк то той ще е от 5та планинска дивизия на Юлиус Рингел, един брадатко дето не може да се сбърка един път като си го видял.

                    Това до рицарския кръст ми мяза на наше отличие.
                    Нека капитана или дибо си кажат мнението.

                    От всичко това изникват две възможности
                    5та планинска
                    7ма парашутна тоест за 2ри или 3ти парашутни полкове. На тая дивизия май й викаха зелените дяволи но не съм сигурен.

                    Та значи аз мисля, че по-тежките загуби понася 7ма дивизия.
                    Last edited by Док Холидей; 24-08-2005, 17:09.

                    Comment


                      За дивизията си абсолютно прав , бравос, полкът обаче е първи
                      Мисля да сложа подробностите тук http://cretedescent.blogspot.com/, но трябва да преписвам от книга, така че тия дни!

                      Още един път, това са най-големите жертви, които германците дават в един полк, при това за един ден, 20 май, загиват около 2000 души от 7 парашутна дивизия, било е супер неочаквано, Щудент е пощурял в Атина и май му е идвало да се метне върху Фрейберг лично без парашут. Десанта на първи полк, който се води въздушно щурмови е при Мелеме, убийствени загуби, но и единствен тактически успех, което спасява операцията от провал!

                      Още един път браво, не съм се и съмнявал, че като размислиш ще се сетиш :nworthy: :rock:
                      Attached Files
                      Last edited by von Danitz; 25-08-2005, 15:25.

                      Comment


                        Позволявам си да дам отговор на втория въпрос от загадката:
                        Американците така и никога не превземат Рабаул. През периода ноември 1943 - януари 1944 г., базата на практика е неутрализирана от постоянните въздушни атаки на палубната и бреговата авиация. През септември 1945 г. като резултат от капитулацията на Япония градът е освободен от австралийски войски.

                        Comment


                          Правилно, днес сте отличници, дайте сега загатка де!

                          Comment


                            За операцията в Крит ще гледам да напиша нещо в съответната тема но това ще гледам да бъде след 2 септември до 20 септември.
                            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                            Comment


                              статийката Орелът срещу Саламандъра



                              е готова за ползване и копиране при интерес на сайта за райха, макар че не е толкова "германоцентрична" тоя път

                              Comment


                                Райхът мисли по друг начин.

                                Comment

                                Working...
                                X