Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПРОХОРОВКА - 12 юли 1943

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Матросов, душа, не се пени толкова Нищо нямам намерение да доказвам - ако ти се търси някой да си поспориш с него, обърни се към автора на Оспрейката. Съвсем ясно съм си написал че това са данните от .pdf-ката. Не се абстрахирай.

    ПП "Цялата битка" ще рече "Битката при Курск", а не Прохоровка.

    **** хайде по-леко де, може и по-благонамерено ****

    ПП3 Нямам нищо против теб. Но не обичам срещу мен да се втурват хора с пяна на уста, крещейки "ТОВА НЕ МОЖ' ГО ДОКАЗА!!!" Нямам претенции за безгрешност, още повече относно ВСВ - познанията ми там отстъпват на много от потребителите тук. Та ако има грешка, първо, тя не е у мен, а в цитирания източник, и второ, можеш да възразиш по начин, който не цели завързване на лют спор и доказване "кой е по-ербап". Поздрави.
    Last edited by модератор; 29-09-2006, 10:40.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #62
      Щом искаш за цялата Курска битка ще получиш данните.
      Много ми е къса паметта и не помня това кой го беше писал:
      И доколкото си спомням цифрите на танковете при Прохоровка са доста по-високи от посочените от yes-mann.
      ПП Нямам нищо против теб, освен може би да научиш английски преди да цитираш английски източници.
      ПП1 Нали паметта ми е слаба ще си запиша това:
      "Цялата битка" ще рече "Битката при Курск", а не Прохоровка.
      ако се окаже, че има още уточнения. Между другото за периода от 4 до 18.07. немските загуби са някъде около 300 танка...
      Last edited by Matrosov; 29-09-2006, 10:56.

      Comment


        #63
        Добре де, хайде стига сега с дърленето
        Форумен Правилник

        Comment


          #64
          Matrosov, ето ти линка за Курск: http://store3.data.bg/robot/Osprey/O...he%20East).pdf
          Прелисти надолу до "Aftermath". Там пише че съветските загуби на танкове били 50%. За немските не помня вече къде беше написано - документа е 50 страници, а и го преглеждах набързо. Може да греша, може и автора на Оспрейката да греши. Но няма причина за това детинско заяждане от твоя страна. Защо на подаването на линк като отговор на някакъв потребител трябва да се реагира с "Айде да го докажеш това" и "потенене над цифрите"??? Също така и аз не бях коректен с реакцията, признавам. Затова предлагам да прекратим това глупаво заяждане.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            #65
            Да, най-добре да прекратим. Трябваше още в началото да ти кажа от къде идва недоразумението. В коментара под една от снимките има записано, че до ОКТОМВРИ немците губят 2500 бронирани машини и остават само с 1/3 от наличните в началото на операция "Цитадела". Доколкото си спомням Курската отбранителна операция протича от 5.07. до 23.07.1943. От тогава до Октомври РККА провежда операции Кутузов(Орловска настъпателна операция) и Румянцев (белгород-харковска настъпателна операция) и последващото освобождаване на "левобережна Украйна".
            Има едно изследване, направено на базата на донесенията на отделните подразделения, обхващащо периода на немската операция Цитадела (от 4.07. до 18.07.), където са дадени загубите и наличностите на хора и техника по дни и по дивизии/бригади за двете страни. Бях ги свалил преди време и ги пазя още.

            Comment

            Working...
            X