Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Не знам защо но не фигурират в моята сбирка. Пък и не съм ги виждал.
    Имаш ли някакво доказателство? Има и други проблеми със снимката.
    Като са от един дол защо яките на двамата са от същия плат и цвят, а
    на третия е кафява? Орлето на този вдясно е без подложка, а на този в средата има кафява? Учудвам се защото те би трябвало да са педантични, нали с това са известни!

    Comment


      Това беше предположение, понеже каза че са на учение, а пагоните не познаваш. Практикатата в много армии е по време на курсове да се свалят оригиналните пагони и отличителни знаци и да се носят някакви "курсантски", да се дават временни звания и т.н.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        А как да си обясня другите разлики? Тук е пълно с такива недоразумения. Виж пагона на този в центъра - той е по-тъмен от пагоните на останалите. Аз катастрофирах тука!

        Comment


          Не знам - може да е старшия на учението Хем той държи компаса
          Само мога да гадая, но разни фиктивни длъжности и звания могат да се обозначават с най-различни лентички и парцалчета...
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Колкото повече я гледам, толкова повече въпроси имам. Червения шнур на пагоните на двамата открая е почти на средата, а на средния е в края!
            Тези черни каски (това, че лъщят показва, че са на учение) и униформи в цвят каки? Ще питам приятели.

            Comment


              Червеният шнур на пагоните точно показва че са на някакъв курс и това са фиктивни означения. Просто се е плъзнал към края или към средата.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Последни минути... Хитлер обясява на генерала от пехотата Бусе, коман дуващ 9-та армия. Март или април 45-та. На снимката има и други извест ни!

                Comment


                  еМГето написа
                  Последни минути... Хитлер обясява на генерала от пехотата Бусе, коман дуващ 9-та армия. Март или април 45-та. На снимката има и други извест ни!
                  То затова и германците загубиха войната,защото генералите им позволяваха да ги поучава един ефрейтор. :1087:

                  Comment


                    Знаеш ли, не съм много далеч от същото мнение!

                    Comment


                      "Нашият кораб може да потъне, но ще гърми докрай с всички оръдия!"
                      Йозеф Гьобелс
                      На снимката войници на "Велика Германия" край латвийския град Доблен.
                      Октомври 44-та.

                      Comment


                        Ето една снимчица и от мен-свалих я от един руски сайт-Яндекс,където бе дадена с описание от сорта Танкове на Българската армия влизат в селище в Югославия-есента на 1944г.Между другото във форума на този сайт доста поспориха докато стигнат до това описание.Дали са били прави?
                        "Прави каквото трябва,да става каквото ще!"

                        Comment


                          Български е! Първа фаза. Познах го по това, че картечницата на челния панел е премахната и по петолъчката. Освен това българските имат бронирани листи само около кулата, макар че имат куки за такива и на бордовете.

                          Comment


                            Офицери от панцергренадирската дивизия "Гросдойчланд" в окопите при Търгул Фрумос (Румъния) през май 44-та. Вляво е командуващият дивизията генерал-лейтенант Хасо фон Мантойфел. Вдясно е майор Крииг, а в центъра е ст. лейтенант Диденс, командуващ бригадата щурмови оръдия към дивизията. Обърнете внимание, че пагоните на оберлейтенант Диденс
                            са покрити със специални калъфи, предпазващи ги от износване от ремъци на оръжия и чанти носени през рамо и на оръжия носени на рамо!
                            Мама им и шваби! Просто няма какво да кажа!

                            Comment


                              Карта, показваща отбранителния периметър на панцергренадирската дивизия "Велика Германия" (втора фаза) при Кременчуг през септември 43-та. Тук е показана втората половина от линия "И" до"О"(самия Кременчуг). Цялото отстъпление много прилича на 1-вата фаза от Отечествената война! Обърнете внимание, че всяка отбранителна линия се удържа от... до. Имам клип сниман от немски самолет (вероятно "Щорх"). Лети над района. Цялото поле е покрито с разбита руска техника. Аз просто не мога да го разбера!
                              Last edited by еМГето; 04-06-2008, 17:20.

                              Comment


                                Тук един приятел ме кара да постна тази снимка. Но аз я намирам за пропагандна. Това е момент от германския контраудар при Волфсбург (Вилковишкен) през есента на 44-та. Една операция без никакво значение. Но хайде да му угодя (първокласен рибар)! Вчера донесе, изчисти и опържи 7 кг. таранка.
                                Last edited by messire Woland; 04-06-2008, 15:10. Причина: частично оправяне на "правописа"

                                Comment

                                Working...
                                X