Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    И двете са противотанкови. Коментирахме с приятели първата снимка.Те също като тебе казаха 88 мм. Показах им втората. Тя обаче ги замисли. Под двете е написано ПАК-43/41! Това е невъзможно! Има разлика не само в дължината на цевта! Различни са също - диаметър и дебелина на колелетата, височината и формата на щита, пък има и много други дребни детайли. Затвора на оръдието е също различен (ще постна снимка).
    За българската армия си прав - окъсана, гладна и непрестанни икономии на военни материали и на всичко останало, но в едно никога не бъркай - била е изключително добра! Каква мизерна държава е била, а е поддържала почти едномилионна армия, която никой не може да бий. То просто няма подобен случай!
    За израелската армия - вярно има по-богати от нея, но в Близкия изток
    няма и никога няма да има! Ти просто или не познаваш евреите или...
    Пиша това нещо цял час заради тези мачове!
    Ето това е същото оръдие от първата снимка, но гледано отзад. Че е съ
    щото няма съмнение - виж ширината на колелата и щита. Но затвора е различен от този на втората снимка!
    Last edited by еМГето; 29-04-2008, 12:40.

    Comment


      Танкиста, а за какво им са ножове на тези артилеристи? Ще ги слагат на
      пистолетите си ли? А може би е въпрос на стандарти и възможности!
      Last edited by еМГето; 23-04-2008, 01:21.

      Comment


        Тук попаднах на нещо, което определено ми направи впечетление! Ако не беше противоречието за евреите нямаше да се сетя. Ние знаем, че Бъл
        гария е спасила свойте евреи през1943-та. Аз попаднах на книга печатана през 1914-та! Прочетете какво пише там!

        Comment


          еМГето написа
          Танкиста, а за какво им са ножове на тези артилеристи? Ще ги слагат на
          пистолетите си ли? А може би е въпрос на стандарти и възможности!
          Всеки служещ в немската армия, незвисимо от типа войска и лично огнестрлно оръжие, си има нож. За войнице са маузерови, за офицерите са също маузерови или кортици, подобни на кортици са и при СС. А що се отнася до артилеристите, мисля че при тях се зачисляват щатно карабини К-98к, освен ако не са подофицери или офицери ,при които вече можем да говорим и за пистолети. Логично е да е така- нека си представим какво би се случило с един артилерийски разчет, ако му се наложи да напусне позицията и оръдието си по една или друга причина, ако са въоръжени само с пистолети, оцеляването им във фронтови условия е под въпрос. :tup:

          ПП.Парашутистите имат зачислени и допълнителни, малки сгъваеми, джобни ножчета с две остриета- нож и шило. Използват ги за рязане на въжетата на парашутите, а шилото мисля че върши работа при засечка на оръжие или нещо такова. :lol:
          GOTT MIT UNS!

          Comment


            Само едно допълнение. Всички артилеристи имат пистолети и карабини. Те се виждат ясно на всички снимки. Останалото казано от Петьо е съвсем вярно.

            Comment


              Да, еМГето, като се замисли човек, наистина пистолета е необходим на един артилерист, независимо дали е офицер, подофицер или редник. Все пак ако много близо до разчета пропълзят незабелязано няколко смели и заблудени противника, тогава арт.позоцията е малко неоудобно да се брани с карабини и тогава идеална работа вършат Люгери, П-38-ци и ПП-та, както и разбира се- нож. Но последния се прилага вече в крайна степен на отчаяние и безпомощност.
              GOTT MIT UNS!

              Comment


                Руска стриптийз група гастролира пред немски войници изпратени за по чивка в селцето Миусфриден. Това е закодираното наименование на село
                край р. Миус.
                лятото на 1943-та.

                Comment


                  Що за тактика! Самотен съветски танк се появява на съвършенно равна степ срещу 75 мм. ПАК.Той дори не стреля (не може да открие оръдието)!
                  Това е от клип. Немците изстреляха три снаряда (третия фатален за тан ка). Заградил съм танка с червено. Ако един ден този форум стане годен за клипове ще постна огромно количество. Ето затова са дали 27 000 000 жертви. Не са ценели живота на свойте хора.
                  Немеца вдясно взема втория снаряд.
                  И след третия снаряд, само че на тази и подчертах контраста.
                  Last edited by еМГето; 29-04-2008, 00:07.

                  Comment


                    Планински егер на кратка почивка. Този е австриец от дивизията "Едел вайс" и е в Кавказ 42-ра.
                    "Сигнал" 43-та.
                    Леко с молив му очертах кепето, понеже се слива с фона.
                    Панорамната програма е чудно нещо!
                    Last edited by еМГето; 29-04-2008, 13:56.

                    Comment


                      в необятната руска шир.....

                      Comment


                        Защо, макар че имам няколко хиляди снимки на Червената армия не ги
                        поствам? Тук слагам две. Сами съдете. Те са от книгата "По пътя на по бедата" от Иван Шагин издадена 1985-та.
                        Е как е възможно един и същи танк да е на две различни места (разделени вероятно от стотици километри)? Като са имали Фотошоп през 85-та поне да са разбутали пушека, а не само да я обърнат!
                        Прибавям една реклама от "Сигнал"!
                        Last edited by еМГето; 30-04-2008, 17:35.

                        Comment


                          "Още една пунта Мара" (това са думите на мой приятел, който гледаше същата книга). Загледах се и веднага ще го постна!
                          Две снимки на един и същ немец, но стотици километри една от друга.
                          Няма съмнение, че първата е оригинал (от клип), а втората е наистина "пунта Мара".
                          Пунта Мара! Бях забравил! Българският език е чудесен! Аз обичам този език!
                          Още една реклама от "Сигнал".
                          Last edited by еМГето; 30-04-2008, 18:29.

                          Comment


                            Още една снимка от окупирания Париж.

                            Comment


                              Макар, че някои ме определиха като нацист явно не оправдавам заглавие
                              то. Ако има по-големи такива от мен ще ги помоля да ми кажат какви са
                              тези пагони? Имам всички германски пагони (някъде на СD), но точно таки
                              ва никога не съм виждал. Снимката е на някакви подофицери на учение.
                              Сглобих я от средната страница на "Сигнал" (виждат се дупките на книго везките телчета).

                              Comment


                                Кадети?
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X