Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Български медици от Червения кръст на Източния фронт:
    http://waralbum.ru/20865/
    На сайта има и други интересни снимки.

    Comment


      данчо написа Виж мнение
      Български медици от Червения кръст на Източния фронт:
      http://waralbum.ru/20865/
      На сайта има и други интересни снимки.
      поредния глупендер ,който е откраднал снимките от сайта на Пейо-Змейо(самите снимки са регистриран колега-но това е друг въпрос)...Допреди месец някъде беше само един ,ама гледам че доста хитови са станали ....

      ако можете си намерете спомените на Разбойников....Аз ги имам при това с автограф,Хубаво е освен да се гледат снимки и да се пропрочете нещичко ...иначе става като в коментарите на линка--Идиотизми изсрани от малоумни неграмотници....

      Comment


        Няколко снимки на италианските съюзници на нацистка Германия. Италианският експедиционен корпус (C.S.I.R), състоящ се от три дивизии и авиационна група е на Източния фронт от средата на юли 1941 г. Включва механизираните дивизии "Посубио" и "Торино", както и подвижната дивизия "Челере" - три полка берсалиери. Ето един берсалиер от Трети полк.



        Бойната ефективност на италианските съединения е доста ниска, не на последно място и защото те са "механизирани" по-скоро на хартия, отколкото в действителност; нещо повече - названието е подвеждащо, тъй като единствената "механизация" е наличието на някакъв автомобилен транспорт, при това съвсем недостатъчен. Затова пешите им колони се разтягат на стотици километри, не успявайки да догонят настъпващите германци. Загубили връзка с командването си, постоянно имащи сериозни проблеми със снабдяването, те трудно се приспособяват към реалностите на Русия. Това са войници от дивизията "Посубио" по време на марш.



        Въпреки всичко, около септември 1941 г. успяват да се включат в бойни действия и около 20 октомври дори да превземат гр. Сталино, сегашен Донецк. За което свидетелства третата фотография.



        Снимките и изложението са взети от сайта на Донецк http://infodon.org.ua/index.php
        Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

        Comment


          Stug3 написа Виж мнение
          поредния глупендер ,който е откраднал снимките от сайта на Пейо-Змейо(самите снимки са регистриран колега-но това е друг въпрос)...Допреди месец някъде беше само един ,ама гледам че доста хитови са станали ....

          ако можете си намерете спомените на Разбойников....Аз ги имам при това с автограф,Хубаво е освен да се гледат снимки и да се пропрочете нещичко ...иначе става като в коментарите на линка--Идиотизми изсрани от малоумни неграмотници....

          Какво пише там? По-специално ме интересува Разбойников и другите репресирани ли са след войната?

          Comment


            Берлин

            Comment


              KG125 написа Виж мнение
              Какво пише там? По-специално ме интересува Разбойников и другите репресирани ли са след войната?
              не мога да ти обещая на 100 процента че веднага ще погледна -но ще имам предвид,просто в момента книжката е прибрана и си чака реда--В Друг исторически период съм ,така да се каже ,а всъщност може да питаш Теди,той мисля най-дълбоко се е занимавал с въпроса

              Comment


                тази снимка направо ме уби.....
                Attached Files

                Comment


                  На това му се вика 'Уриниране под строй'! Възможно ли е да е имало подобно изврщение във Вермахта? Като се замисля- защо пък не.
                  GOTT MIT UNS!

                  Comment


                    изварящение е да пикаят където им падне........
                    те са били адски дисциплинирани и това е съвсем нормално......ако на поход спират всеки да пусне по една вода до никаде няма да стигнат.....стискат пет часа и на края команда:към храстите бееееееееееееееегом м..ш:happy :

                    Comment


                      До колкото помня,според уставните норми танкистите са пикаели през гумен маркуч,на практика понякога и през противогазния.В наше време подобна картинка,доста често може да видиш когато някой автобус от "международните" направи нерегламентирана спирка по пътищата на Турция,Гърция,Чехия или Унгария например .

                      Comment


                        устава ако се спазва така както е в момента,а тои е 60 те години, войниците ще се побъркат.....има страшни безумия и за това повечето неща се пренебрегват...а за танкистите знам че по време на учения уринират в бутилки.....това е една от причините да не взимат жени танкиски,въпреки протестите на някой женски организации

                        Comment








                          Comment


                            интересни са браво....
                            ще ви пусна едни снимки които са популярни но на мен са ми интересни...засада на щабна кола при арнем...коменданта на града загива заедно с шофъора......интересно е че парашутистите са наредили телата така за снимките след засадата.....
                            на шофъра чак са му подпряли пушка за повече драматизъм.....първата снимка предполагам че е веднага след засадата....после има мъпет шоу
                            Attached Files

                            Comment


                              Москва през лятото на 1941 г.


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment

                              Working...
                              X