Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Китай срещу СССР

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Някой случайно да знае координатите на мястото? Може да опитаме да надзърнем през GoogleEarth...
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #47
      Для Dino
      Про Вангу
      "Там пише, че през настоящата 2007 г. тя е предсказала война между Русия и Китай"
      А ведь права :tup: , в 2007 году Китайские вооруженные силы впервые были на территории России (в Челябинской области). Только славу богу это не война между нами а тренировка военных действий.

      Для Пилота

      Местоположение острова инж.Даманского.
      Остров Даманский (по-китайски Чжэньбао, то есть «Драгоценный») находится недалеко от г.Дальнереченска, Приморский край, ближе к китайскому берегу Уссури. Ширина – около 700 метров, длина – около полутора километров. Официально отошел к Китаю в 1991 году.

      Я думаю Дальнореченск легко найти а около него нужно и искать.
      "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

      Comment


        #48
        доколкото знам, вече няма такъв остров, част от китайския бряг е.

        Comment


          #49
          Пилот написа
          Някой случайно да знае координатите на мястото? Може да опитаме да надзърнем през GoogleEarth...
          Ето снимка с координати 46* 29' 06.55'' N 133* 50' 37.01'' E. Ми, има си остров...

          Comment


            #50
            SRH написа
            Ето снимка с координати 46* 29' 06.55'' N 133* 50' 37.01'' E. Ми, има си остров...
            Не само, че има остров /Даманский/ ами в Уикимапията е обозначен, като руски...http://wikimapia.org/#lat=46.48492&l...15&l=0&m=a&v=2

            Comment


              #51
              Стари данни


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                #52
                Пилот написа
                Третата снимка е на С-125 близо до Пловдив (нали трябва да сложим нещо бъългарско в цялата работа).
                По-скоро е близо до Крумово :mhehe:
                А какво като има снимки отгоре на стартовите позиции. Нас в казармата ни учеха, че ЗРК се изнасят на запасните преди да започне пуцалката. Така, че май по-важно е да знаеш къде е тази "запасна" позиция. А и С-300 може да не са ги открили, защото ги ... няма? :p :p
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  #53
                  Thorn написа
                  Стари данни
                  Все пак това не е средновековна карта...това са сателитни снимки от преди няколко години - най-много...десет...
                  Wikimapia is an online editable map - you can describe any place on Earth. Or just surf the map discovering tonns of already marked places.

                  Ето и с максимално увеличение
                  Wikimapia is an online editable map - you can describe any place on Earth. Or just surf the map discovering tonns of already marked places.

                  Comment


                    #54
                    Fil написа
                    Все пак това не е средновековна карта...това са сателитни снимки от преди няколко години - най-много...десет...
                    http://wikimapia.org/#lat=46.48492&l...15&l=0&m=a&v=2
                    Ето и с максимално увеличение
                    http://wikimapia.org/#lat=46.482408&...18&l=0&m=a&v=2
                    Даманский преминава в Китай според споразумение от 16 май 1991 г. На 14 октомври 2004 г., по време на визитата на Путин в Пекин, Китай и Русия се разбират и за острови по р. Усури и р. Аргун (Большой, Большой Усурийски и Табаров). Според това споразумение за пръв път в отношенията между Китай и Русия остров се дели на две (Большой Усурийски), като в Русия остават завод и църква. С това приключват споровете за територии между Китай и Русия. По договор, в бившите спорни територии не може да има войска.

                    Comment


                      #55
                      Fil написа
                      Ето и с максимално увеличение
                      http://wikimapia.org/#lat=46.482408&...18&l=0&m=a&v=2
                      на снимката се вижда някакво съоръжение /вероятно мост или бент/ което свързва китайския бряг и острова.

                      Comment


                        #56
                        А какво като има снимки отгоре на стартовите позиции. Нас в казармата ни учеха, че ЗРК се изнасят на запасните преди да започне пуцалката. Така, че май по-важно е да знаеш къде е тази "запасна" позиция. А и С-300 може да не са ги открили, защото ги ... няма?
                        Еее, зависи дали не е някаква изненадваща атака и няма време за предислоциране...
                        Иначе за С-300 Елемаг някъде упорито твърдеше, че поне радарът дебнел нейде из Люлин... но контейнерите с ракетите били на паркинг.
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          #57
                          Odzava написа
                          По-скоро е близо до Крумово :mhehe:
                          Toва е дивизиона в Ягодово, всъщност...
                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            #58
                            Сегодня первый раз в живую столкнулся с Китайской армией.
                            Ехал на работу и по встречке пронеслись наша машина с мигалкой, за ней китайский джип с генералом (возможно). Следом автобус с офицерами а за ними наш Урал с китайскими солдатами.
                            Интересные ребята, как чебурашки нидзи. Плотные, коренастые. Большие круглые каски, свежая комуфлированная форма, бронижелеты.... И быстро вертят головами по разным сторонам. Или интересно или опасаются.
                            Лично мне было приятно их видеть. Так сказать наш ответ на ваше НАТО. Осталось пару их дивизий разместить в Белоруссии и с полсотни "Искандеров" в Калининграде и можно спокойно продолжать строить капитализм дальше.
                            "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                            Comment


                              #59
                              виталий написа
                              Лично мне было приятно их видеть. Так сказать наш ответ на ваше НАТО.
                              виталий, бойте се от китайците, дори когато идват като съюзници. Тях ще трябва да ги храните. По време на войната в Югославия пишеха, че 10% от китайците са готови да се сражават в Югославия като доброволци. Ако бях на Пентагона щях да извозя тези 150 - 200 млн. "доброволци". Само след 1 ден Милошевич ще се моли за хляб и тоалетна хартия. И ще е готов да се предаде без условия от негова страна. :1087:
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                #60
                                мдааа така е рано или късно китаиците ще започнат да изпитват недостиг на суровини а вие сте наи близо и имате доста

                                Comment

                                Working...
                                X