Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Иранската армия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Иранската армия



    Интересен музей.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    #2
    Има някои много смешни снимки
    А такава тема нямаше ли вече...?
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #3
      Доста внушителни снимки,ама това не е най-важното...
      Някой може ли да ми каже какво стана с ядрената програма на Иран?
      Доста страшна ми изглежда алтернативата Иран да имат ядрени глави :aaa: :aaa: :aaa: :kill_myse
      Не на религията

      Comment


        #4
        Защо ли се наблюдава такава корелация между авторитарните режими и военните паради? 30-40 годишни самолети не са чак толкова внушителни - и в линка на Торн имаше някои забавни коментари по темата
        Най-смешни ми бяха снимките на rocket-bike-овете и на едноръкия ветеран, демонстриращ лицеви опори :mhehe:
        По-смешни бяха само египетските командоси, режещи плодове от главите на колегите си посредством самурайски мечове - но тези кадри бяха стари, от 60-те.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #5
          Dinain написа
          Защо ли се наблюдава такава корелация между авторитарните режими и военните паради?
          Не се наблюдава такава връзка, освен ако Франция не е тоталитарна държава. Там парада за националния празник е съизмерим с този минаващ по Червения площад.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #6
            Искам да отебелжа 4 важни поне според мен детайли:
            1. Няма Су-24, а доколкото зная това е бил един от любимите самолети на пилотите.
            2, Има АУАКС (предполагам Багдад-1), но чудото според мен няма начин да е работещо! Радарът беше френски, правен за Ирак, без поддръжка... Ако работи то в Иран има гении на тема електроника.
            3. Има Мираж F-1, не знаех, че все още се поддържат - те също са от прелетялите от Ирак (а летят, което говори добре за възможностите на тези хора да импровизират).
            4. Няма разноопашатите модификации на Ф-5, явно не са пуснати серийно/не са успешни.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #7
              Одзава, корелация по моему се наблюдава и то чутовна - единичен пример в обратна посока не променя нищо, имайки предвид че базата данни съдържа над 200 държави. Може би трябва да преговориш статистиката :p

              А пойнтът ми беше че парадите май са най-вече израз на страх. Който има нужда да парадира с нещо, явно не се чувства много сигурен
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                #8
                Към предишното ми мнение - Су-24 не летят защото е имало принудително кацане преди няколко дни...
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #9
                  Dinain написа
                  Одзава, корелация по моему се наблюдава и то чутовна - единичен пример в обратна посока не променя нищо, имайки предвид че базата данни съдържа над 200 държави. Може би трябва да преговориш статистиката :p
                  Аман от демонизация. Няма добри и лоши има ИНТЕРЕСИ :mhehe:
                  А стъкмистиката ми е известна. какво точно искаш да ти докажа в цифри, уважаеми.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #10
                    Аман от неразбиране. Нищо не съм искал да ми доказваш, Одзава. Нито съм казвал нещо за добри, лоши или интереси. Просто отбелязвам любопитен факт.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #11
                      Иранската армия наистина е една сериозна бойна сила и войниците са мотивирани(предполагам всеки знае от какво) иранската армия ако не се лъжа има общ състав 400 000 души плюс това иранците почнаха да си произвеждат собствени самолети и ракети дори и ядрена програма си имат май , танкове си купуват от руснаците освен танкове иранците купуват от руснаците най различни видове оражия пво системи ,зенитно ракетни комплекси,противотанково и стрелково оръжие ,кораби и мисля че и подводници.

                      Comment


                        #12
                        Репресивните режими имат слабост към военни паради,масови манифестации,факелни шествия.Очевидна констатация.Защо трябва да се доказва статистически?
                        Ако искате да видите колко струва иранската революционна армия;стискайте палци за Маккейн.

                        Comment


                          #13
                          Хайде хайде. Няма армия, която да не обича паради!







                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            #14
                            Това победен парад след шестдневната ли е?
                            Всички армии може да обичат паради, ама не всички държави След като Торн е решил да се закача, да му кажа че в Израел редовни, годишни, юбилейни и т.н. паради няма.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              #15
                              Прав си. Приеми го като шега. Наистина тоталитарните режими си падат по парадите, но то си е и въпрос на манталитет. Като порових попаднах на наистина внушителни френски паради, пък и както виждаш и други демократични страни през 60-те са правели ежегодни показухи. Вярно е, че специално Израел ги е прекратил, но не защото са напомняли за хитлеровите празници, а чисто и просто по финансови съображения.



                              А иначе снимките са от 1965. "Мирно" време.
                              Last edited by Thorn; 19-04-2008, 01:10. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment

                              Working...
                              X