Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Положението в Македония

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Значи какъв ще да е най-лошия сценарий? Албански сепаратисти около Тетово, които няма да минат без да се формира поне една Srpska dobrovolceska garda, Белия дом да нахули сърбите, те да си направят оглушки разчитайки на Путин. После да набутат Косово в уравнението, и накрая НАТО пак да бомби Белград барабар със Скопие, та да им го върнат на Кремъл за Донецк и Крим.

    Мисля, че подобрих рекорда на досегашните фантасмагории
    Мотая се тук от известно време и не разбирам кой е -фил и кой е -фоб ... и мисля, че вече е твърде късно да питам!

    Comment


      #62
      Dinain написа Виж мнение
      Признавам, че не следя отблизо нещата, но това е впечатлението, с което съм останал за момента.
      Турски поток е проект, който обхваща Русия и Турция. Не е необходимо да си "Amos J. Hochstein, U.S. special envoy for energy affairs", за да се сетиш, че засега Гърция няма как да е участник. Все пак е член на ЕС, а ЕС има политика по въпроса

      Comment


        #63
        Victor_Nevsky написа Виж мнение
        Значи какъв ще да е най-лошия сценарий?
        Най-лошия сценарий ще е да се продължи с убийствата => конфликта да добие религиозен оттенък => Саудитска Арабия да изпрати насам нейните хора, както е правила неведнъж досега. И да се чудим после откъде ни е дошло

        Comment


          #64
          Кухулин написа Виж мнение
          Най-лошия сценарий ще е да се продължи с убийствата => конфликта да добие религиозен оттенък => Саудитска Арабия да изпрати насам нейните хора, както е правила неведнъж досега. И да се чудим после откъде ни е дошло
          При сегашната летаргия обхванала бълагрите, или това или евтанзия. По-добре саудитите да пращат.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #65
            Принципно съм съгласен с теб, само че е трудно да се прогнозира крайния резултат. Във всеки случай за българите като нация полза несъмнено ще има, но за България като държава - иншалла...

            Comment


              #66
              Shenandoah написа Виж мнение
              "Турски поток" бил пропаднал, но за оправдаването на провала му трябвало да се наемат готови да умрат албански бандити, които да организират сражения в Македония и да принесат себе си в жертва на неосъществения енергиен проект?! "Дискусията" продължава във все по-нереалистични посоки.
              А ти защо мислиш, че е трябвало да умрат? Объркало се нещо, трябвало е да речем да вдигнат малко шум и да офейкат. От друга страна, защо изпълнителите трябва да са наясно с плановете на поръчителите, че дори да знаят кой въобще е поръчителя?
              Даденият от мен сценарий е контратеза на дадения от Джин геби. Ако сме решили да търсим в случая въобще фактора "Турски поток".

              Comment


                #67
                А следите ли информацията, която подава focus-news.bg? Оня ден пуснаха един детайл, че преди да стигнат Куманово, групата минала през някакво село със С и увещавали местните албанци да се присъединят към тях, но не сполучили... Въобще, пускат по доста инфо от разни македонски източници. За съжаление, тъкмо най-интересното от вчера е в обзорна статия - директора на сръбското разузнаване бил предупредил македонските си колеги още през април...
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  #68
                  Stan написа Виж мнение
                  ПП. Само като се замисли човек, че и Македония и Сърбия, както и Албания, бавно, но неизбежно вървят на запад, където вече е България, без да хаби много мозъчни гънки, може да достигне до извода, кой има интерес от дестабилизация на района.
                  О, да: Русия хем има военни бази в Косово, хем за да си построи газопровода - нужна й е политическа нестабилност в района. Прав си за мозъчните гънки.

                  Comment


                    #69
                    Stan написа Виж мнение
                    А ти защо мислиш, че е трябвало да умрат? Объркало се нещо, трябвало е да речем да вдигнат малко шум и да офейкат. От друга страна, защо изпълнителите трябва да са наясно с плановете на поръчителите, че дори да знаят кой въобще е поръчителя?
                    Даденият от мен сценарий е контратеза на дадения от Джин геби. Ако сме решили да търсим в случая въобще фактора "Турски поток".
                    Тезата на Джин геби е построена върху спорните твърдения, че Македония е най-слабото звено по трасето на "Турски поток", един все още недоговорен с Турция, Гърция и ЕС проект, и че събитията в Куманово са "сериозна стрелба", докато в действителност дори и в квартала на престрелката няма остър конфликт между местните македонци и албанци. Опитите известните до момента факти да се нагодят към тази теза според мен излишно усложняват и изкривяват версиите за случилото се. Принципно всяка въоръжена провокация носи риск от неочаквано развитие, провал и жертви. Освен това не мисля, че албанската общност в Македония има нужда от въоръжени партизански акции, за да дестабилизира държавата и радикализира междуетническите отношения. Достатъчни са по-меки средства като протестите, блокадите, окупациите и уличното насилие.
                    Last edited by Shenandoah; 12-05-2015, 10:09.

                    Comment


                      #70
                      Не е ли по-лесно направо да се отвори тема за "Турски поток" - и там да си упражняваме реториката за него?
                      Тази е за положението в Македония - а връзката с "Турски поток" беше само мое предположение, което развих само и единствено заради изричното настояване на Dinain.

                      Comment


                        #71
                        Е, ти започна темата и го написа още в заглавния пост, какво се сърдиш сега? Аз просто питах за разяснения, връзката не беше ясна за мен.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          #72
                          Amazon написа Виж мнение
                          Вероятно от правителството не са планирали да е толкова кърваво, но нещо се е объркало.
                          Яко отклоняване на вниманието с "призараци от гардероба" . Пак от там са извадили униформи на АОК, леко въоръжение , боеприпаси , и са си натръшкали с приятелски огън 8 човека , а 40 с леки, средни и тежки травми ... Наздраве !

                          Comment


                            #73
                            Според мен неяснотата какво и защо се случи в Куманово продължава. Кои са участниците, с какво се занимават, какви връзки имат, какви са отношенията им с местните албански политически и силови структури... Преди да се изясни всичко това едва ли е уместно да се вярва на бомбастични версии, превръщащи Македония в едва ли не един от основните фронтове на глобалното противопоставяне.

                            Comment


                              #74
                              Джин геби написа Виж мнение
                              О, да: Русия хем има военни бази в Косово, хем за да си построи газопровода - нужна й е политическа нестабилност в района. Прав си за мозъчните гънки.
                              Абе човек, ти въобще четеш ли? Мисля че съм написал точно обратното - че на Русия подобни неща и идват дюшеш за да се оправдае, защо няма да стане, това което по принцип е повече от ясно че няма да стане.

                              Comment


                                #75
                                Shenandoah написа Виж мнение
                                Според мен неяснотата какво и защо се случи в Куманово продължава. Кои са участниците, с какво се занимават, какви връзки имат, какви са отношенията им с местните албански политически и силови структури... Преди да се изясни всичко това едва ли е уместно да се вярва на бомбастични версии, превръщащи Македония в едва ли не един от основните фронтове на глобалното противопоставяне.
                                УБК е Управление за сигурност и контраразузнаване, ръководено от братовчеда на Груевски Сашо Миялков:


                                Операци¼а Шах-Мат: На Ми¼алков и £анкуловска им биле предочени снимки за контакти со криминалците во Куманово

                                12-05-2015 22:58:57

                                Вечерашните сери¼а oставки на министри и, пред се, на на¼мониот човек во државата, братучедот на премиерот, директорот на УБК ¼а изненади ¼авноста. Според дипломатски извори оставките ги убрзал состанокот на министерката £анкулоска и шефот на УБК, Ми¼алков во Американската амбасада во Скоп¼е.

                                Нашите извори тврдат дека на два¼цата на состанокот им биле дадени снимки од телефонски контакти од страна на вработени во УБК со криминалците предводени од командант Нато и неговата дружина.

                                Од телефонските разговори кои им ги дале наводно се докажала вмешаноста на УБК ко¼а влегла во преговори со групата ко¼а го направи крвавиот пир во Куманово.

                                Албанци вработени од УБК контактирале телефонски со бандите, пренесува¼и дека по директна наредба на директорот ги прашуваат што бараат да се повлечат.

                                – Практично МВР влегла во преговори со нив -вели нашиот извор.

                                Паралелно со ова и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во договор со коалициските партнери побарал помош од ОБСЕ да извлечел наводно тро¼ца негови кои биле во бандите и се впуштил во преговараœе со нив.

                                – И него денеска на средбата во Американската амбасада – тврди нашиот извор – му било кажано дека меƒународната заедница преку тие снимки знае за инволвираноста на владата во случуваœата во Куманово и дека крвавата операци¼а МВР ¼а започнала откако на терен вее почнале да и гинат не¼зини припадници.

                                – Оставките вечерва – вели нашиот дипломатски извор – се логични по денешните соочуваœа на амбасадорите со нашите функционери.

                                Нашиот извор не открива дали очекуваат брза оставка и од премиерот Груевски ко¼, според него, знаел за контактите со криминалците на неговиот братучед.


                                Comment

                                Working...
                                X