Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Севастопол и Измаил

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Севастопол и Измаил

    Толкова ли са били лоши единственните дредноути на империята? Как са изглеждалли сравненис техните съвременници?
    Впрочем тук трябва да включим и Императрица Мария.

    #2
    Gaden Gogi написа
    Толкова ли са били лоши единственните дредноути на империята? Как са изглеждалли сравненис техните съвременници?
    Впрочем тук трябва да включим и Императрица Мария.
    Никой не твърди че са били лоши. А за Измаил май нищо не може да се каже, просто защото реално не е влизал в строя. Иначе щеше да е доста неприятен за Хохзеефлоте, а и за Кригсмарине ако е бил достроен поне единия с 406 мм. оръдия(слабост ми е тоя калибър, фроидизъм кво да правиш :sm113: ) както е имало проекти
    Can't talk! Got to Shoot!

    Comment


      #3
      Thunderchief написа
      Никой не твърди че са били лоши.
      Hm, половината свят, включая доста руснаци точно това твърдят. Pone по чуждестранните форуми.

      Comment


        #4
        Gaden Gogi написа
        Hm, половината свят, включая доста руснаци точно това твърдят. Pone по чуждестранните форуми.
        Е аз явно съм от другата половина, на мене ми харесват. Особено Измаил.
        Can't talk! Got to Shoot!

        Comment


          #5
          A защо?
          На ме3не ми харесват оръдията и особенно снарядите на Севастопол.

          Comment


            #6
            Изключително информативна дискусия.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              Imperial написа
              Изключително информативна дискусия.
              Еми изтрий я тогава, или питай ако имаш въпроси.

              Comment


                #8
                Чакай малко - те измаилите не са ли били проектирани с 356мм оръдия, които са били произведени в заводите Викерс? - по четири тройки на кораб, а 406мм са си били само на хартия?Не знам руснаците да имат оръдие към ПСВ от такъв калибър!
                П.В.

                Comment


                  #9
                  Gaden Gogi написа
                  A защо?
                  На ме3не ми харесват оръдията и особенно снарядите на Севастопол.
                  Пламене малка корекция 4х4 356мм. са
                  В интерес на истината на мене пък повече ми харесват оръдията на Бородино, Измаил и компания. Не знам как са щели да се справят обаче с производството на четириоръдейната кула, но самото оръдие явно се получава добро съдейки по факта, че свършва доста работа много време след закриването на проекта. А и по това време(когато са) немците на Балтика нямат подобен топ. Интересен е и варианта за довършване на единия кораб с 406мм. оръдия, но аз нямам информация какво 406мм. са смятали да слагат, а това на проекта Советский Союз има сериозен кусур - малък живот на цевта


                  P.S. Грешката моя - верно са триоръдейни:noway:
                  Last edited by Thunderchief; 07-02-2005, 11:01.
                  Can't talk! Got to Shoot!

                  Comment


                    #10
                    Немците нямат 356мм, но имат 350мм за Макензен и 380мм, което е дори още по-ранна разработка от 350мм - необяснимо защо те строят с 380 и после се връщат на 350мм калибър.А на Съветски Съюз оръдията са конструирани 20г. по-късно по италиански проект - с висока начална скорост и малка живучест - като на Виторио Венето и нямат нищо общо с разработките от 20-те години
                    П.В.

                    Comment


                      #11
                      Измаил са с 4х3.
                      Last edited by Imperial; 07-02-2005, 17:12.

                      Comment


                        #12
                        За по-голяма пригледност на темата неко разгледаме тези кораби по предимства и недостатъци:
                        Гангут, предимства:
                        -много висока огнева производителност в много големи ъгли на обстрел.
                        -голяма площ на бронирането
                        - нисък силует=> малка поражаема повърхност
                        -доста прилична скорост
                        Недостатъци:
                        -много скверна мореходност (ама за Балтика не пречи прекомерно)
                        -голямо газене-за балтика пречи доста
                        -слаба защита на артилерията.
                        -дългострой

                        Comment


                          #13
                          Dе Ruyeter написа
                          Немците нямат 356мм, но имат 350мм за Макензен и 380мм, което е дори още по-ранна разработка от 350мм - необяснимо защо те строят с 380 и после се връщат на 350мм калибър.А на Съветски Съюз оръдията са конструирани 20г. по-късно по италиански проект - с висока начална скорост и малка живучест - като на Виторио Венето и нямат нищо общо с разработките от 20-те години
                          Всъщност проекта за довършване на единия кораб с 406мм. оръдия се появява доста след Първата световна(ако не ме лъже паметта май в началото на трийсетте, но трябва да надзърна в монографията)
                          Can't talk! Got to Shoot!

                          Comment


                            #14
                            Сега нека разгледаме Гангут във връзка с конкретната концепция с която се е създавал - защита на ЦМАП - Централната минно артилерийска позиция - мощни далекобойни оръдия, които да отпъждат немските кораби - това е супер, бронята - на кулите определено е слаба - едва 203мм.Площа на брониране и дебелината приличат на увеличен Андрей Первозвании - тоест брониран е срещу фугасни снаряди, а газенето - това е проблемът му - кораб проектиран да защитава ЦМАП, не може да стигне до нея, камо ли да маневрира на висока скорост и така да реализира преимуществата си
                            П.В.

                            Comment


                              #15
                              ето го линка от Морская колекция за главния калибър на Измаил - 356мм оръдия в четири тройки
                              П.В.

                              Comment

                              Working...
                              X