Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DREAM TEAM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Plamen написа
    Добре, защ считаш Илъстриъс за малък като е 23 000 тоне, а Есекс е горе-долу толкова?
    Eсекс не е горе долу толкова. Есекс е 27100 тона.
    Can't talk! Got to Shoot!

    Comment


      Стандартно?Тук говорим за стандартно.Освен това Илъстриъс непрекъснато расте - Илъстриъс, Викотриъс, Формидабъл - 22000 + тона, Индомитейбъл 23 000, Импблекъбъл - 25 000 с авиокрило от 60 самолета
      П.В.

      Comment


        Plamen написа
        Стандартно?Тук говорим за стандартно.Освен това Илъстриъс непрекъснато расте - Илъстриъс, Викотриъс, Формидабъл - 22000 + тона, Индомитейбъл 23 000, Импблекъбъл - 25 000 с авиокрило от 60 самолета
        Есекес - изначално, още от CV-9 си е с 27100 с крило от 82 машини
        Can't talk! Got to Shoot!

        Comment


          Това ми е идеята, че дори последните два самолетоносача от типа Илъстриъс - Имплекъбъл и Индефатигейбъл, чието водоизместване е близо до това на Есексите имат по-малко крило, заради повечето броня
          П.В.

          Comment


            А аз считам Илстр. за малък в сравнение със споменатият Синато, мисля доста ясно го бях написал..на БЪЛГАРСКИ

            Comment


              Plamen написа
              авиокрило от 60 самолета
              май е 72

              Comment


                Между другото да ви върна малко на CVB 41 Midway той може да вдигне 60 самолета за половин час(катапулта му може да изстрелва по самолет на минута, а има два) мъкне 82 SB2D Хелдайвър 8 нощни изтребителя F6F5N и останалото до 137 са F4U
                Can't talk! Got to Shoot!

                Comment


                  Не бяха ли толкова на Арк Роял?Май на Имплекъбъл бяха по-малко.На Индомитейбъл са 45, на Илъстриъс 33-35
                  П.В.

                  Comment


                    С допълнителните хангари... трябва да се провери на вундервафе

                    Comment


                      Никога не стигат до 72. 1 гупа(Илайстриъс) носи по 33, 2 група (Идомитабъл) по 45 самолета и трета (Имплекъбъл) носи 60 самолета
                      Can't talk! Got to Shoot!

                      Comment


                        упс моя грешка, 60 са..

                        Comment


                          Я, Гоги ми обясни какво значи брониран двуетажен хангар.Бронята и на двата е по 3" /75мм/
                          П.В.

                          Comment


                            по моему (ако говорим за ИЛстр) бронята е по 37мм на втора и трета серия, а вторият хангар дори не е брониран.

                            Comment


                              Значи понеже никой не е обърнал внимание на това което пиша аз ще обясня без да ме питата:
                              а корабите с водозместване 10 000 т и повече аз предвиждам турбоелектрическа силова уредба (имаща доста предимства разгледани в съответната тема).Това решение не е прилагано в RN но аз го допускам по следните съображение:
                              1. В RN винаги е трябвало да осигурява защитата на много разтеглени комуникации а след ПСВ в тази функция се привличат дори линкори.
                              2. От ПСВ битанският флот е запознат с американските кораби с такава установка, известни са нейните характеристики.
                              Следователно има предпоставка има и причина да се внедрят.
                              Друго нещо: относително "малкият линкор"
                              1. Британия настоява за такъв при подписването на всички договори,
                              2. Има нужда от повече предвид многото ТВД-а.
                              3. Използуването на "нова бронева схема" съкратява много цената и позволява спокойни да се залагат по 2-3 за един от другите европейски страни.
                              Венгард
                              1. Реален проект
                              2. Още след ПСВ Р класът не емодернизиран същественно поради по-малките си размери и модернизационни възможности, при първа възможност може да им се построят нови корпуси и артилерията (след доработка) да се прехвърли.
                              Ima i drug moment 343 мм оръдия, след нарязването на корабите въоръжени с тях аз бих запазил самите оръдия, от 206 произведени като извадим потъналите кораби остават 184, достатъчни за 23 кораба, което е нереално много но значи че построените кораби ще имат доста запасни цеви и ще могат да стрелят без да се притесняват за ресурса.
                              А самите оръдия са си достатъчно прилични.

                              Comment


                                Имам цяла статия за развитието на британския крайцерски флот - концепции и конструкции - идеята е била да се създадат в противовес на джобните линкори след отпадането на договорните ограничения
                                тежък крайцер с 9х234мм /три тройки/ оръдия и зентна батарея от 12х102мм, брониран пояс от 127мм, палуба 51-76мм, скорост 32 възла, далечина 15 000 мили/
                                Вариант две -брониран пояс 149мм палуба и далечина същата зенитки същитите.Главен калибър 12х234мм в 3 четворки
                                Вариант 3 Подобни наа вариант 1 и две като брониране, скорост и далечина, но главен калибър от 12х203мм в 4 тройки
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X