Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DREAM TEAM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Gaden Gogi написа
    Pogledni предните странички, в каква насочка са били активни някой хора и ще разбереш.
    Твоите кораби: защо са ти 4 Ямато и смяташ ли че Джапанците са можели да ги довършат?
    Като гледам ти не преустройваш линкорите от 8-8 в самолетоносачи При тебе ще има ли Вашинктонски договор?
    Такао И мИОКО ЗАЩО ГИ СМЯТАШ ЗА СТАРИ? Уж са доста прилични, в краен случай могат да се преоборудват в ПВО крайцери, имат прилична скорост и защита.
    Ще имаш разтегнати комуникации, а всички знаем какво са творили US подводниците по тях, как ще им се противопоставиш?
    Гоги, ми това си е моят флот. Е, разбира се че 4 Ямато ще могат да се построят. Но войната трябва да е към 1950 г. Ами тези крайцери не ми трябват защото ще трябва с нещо да прикривам второстепенните направления а и възраст от 20-25 г. си е много.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      E brawo be, hem пишеш "а моят флот няма ли да коментирата", а когато някой пита конструктивни (поне така си мисля) неща, ти какво отговаряш? "това сие моя работа. И после банват мене че съм се заяждал.

      Comment


        Eхее към 1950 г. аз вече щях да си имам и два Мидуея в строя и един на довършителен етап - душа да им е яка на четирите Ямато:fire: :sm232: :sm202: И като си добавя Есексите щях да мога да устройвам удари с по 300-400 самолета наведнъж
        Last edited by Thunderchief; 04-01-2005, 13:32.
        Can't talk! Got to Shoot!

        Comment


          Ако се строи флот, без да има война, няма да се строят толкова мнгого самолетоносачи, колкото всички искаме, защото тяхната бойна ценност, звездата им изгрява през войната.Така че основният акцент ще бъде отново върху производстото на линкори.Иначе става сравнение и строеж на кораби от различни епохи поствоенни самолетоносачи с предвоенни линкори, респективно и тяхното ПВО
          П.В.

          Comment


            Plamen написа
            Ако се строи флот, без да има война, няма да се строят толкова мнгого самолетоносачи, колкото всички искаме, защото тяхната бойна ценност, звездата им изгрява през войната.Така че основният акцент ще бъде отново върху производстото на линкори.Иначе става сравнение и строеж на кораби от различни епохи поствоенни самолетоносачи с предвоенни линкори, респективно и тяхното ПВО
            Ясно бе, просто си пофантазирах какво би станало ако войната беше 1950г. А всъщност не се знае ако беше така, дали нямаше направо да си строя Мидуей вместо Есекси. Горкия японски флот и всеки дръзнал да ми се изпречи все пак оригиналната авиогрупа на Мидуея е 137 самолета, та представям си каква би била ударната мощ на TF 58 с Мидуеи наместо Есексите
            Can't talk! Got to Shoot!

            Comment


              Thunderchief написа
              .... направо да си строя Мидуей вместо Есекси. ... авиогрупа на Мидуея е 137 самолета, ...
              Това първото звучи като "човек да еволюира направо от земноводно"
              другото : не е важно колко може да вози а колко може да вдигне във въздуха, пък и 137 ама не знаеш какви самолети, е ще ти кажем от най ситните. Съвсем не случайно Рузвелт (онзи дето си е правел каквото иска) е бил против строежа на тези кораби.

              Comment


                Gaden Gogi написа
                Това първото звучи като "човек да еволюира направо от земноводно"
                другото : не е важно колко може да вози а колко може да вдигне във въздуха, пък и 137 ама не знаеш какви самолети, е ще ти кажем от най ситните. Съвсем не случайно Рузвелт (онзи дето си е правел каквото иска) е бил против строежа на тези кораби.
                Е добре че ми каза. Не знам просто кво щях да правя иначе. Кои сте тия вие?
                Иначе дори да са Хелкети, Авенджъри и Даунлеси(по ситни и да иска не може да вземе, защото по негово време просто няма в производство аз пък да ти кажа) - 137 такива стигат, та и артисват, по-големи не ми трябват, а що се касае до "колко може да вдигне" - не по-малко от Есекс, а пропуснахме да добавим(аз и щаба :lol: ) и че е прилично бронирана, с мощно пво(18х127мм. и куп още дребни зенитки)
                Can't talk! Got to Shoot!

                Comment


                  И остава въпроса " човек еволюира направо от земноводно". Иначе : правим самолетоносач който носи 137 а реално може да използува максимум 80. За бронята: познай от къде им е хрумнало.

                  Comment


                    Gaden Gogi написа
                    носи 137 а реално може да използува максимум 80.
                    Странно съждение. А на какво се основава. На това че "може да вдигне" не по-малко от Есексите ли, ами това иде главно от скоростта с която работят катапултите и от нищо друго
                    Can't talk! Got to Shoot!

                    Comment


                      Добре, нека си зададем така въпроса:
                      Имаме 1 Есекс /махаме случая с хипотетичния Мидуей/ и цел Х.Колко самолета ще трябва да атакуват целта 1-ва вълна, 2-вълна и колко да пазят самолетоносача?Крило 90 самолета
                      Илъстриъс - същия пример - цел Х, авиокрило 35-40 самолета.Две вълни + пазещи самолети
                      П.В.

                      Comment


                        Thunderchief написа
                        , ами това иде главно от скоростта с която работят катапултите и от нищо друго
                        !

                        Comment


                          Plamen написа
                          Добре, нека си зададем така въпроса:
                          Имаме 1 Есекс /махаме случая с хипотетичния Мидуей/ и цел Х.Колко самолета ще трябва да атакуват целта 1-ва вълна, 2-вълна и колко да пазят самолетоносача?Крило 90 самолета
                          Илъстриъс - същия пример - цел Х, авиокрило 35-40 самолета.Две вълни + пазещи самолети
                          Отговорът е очеваден. Въпросът е че не сравняваме тези два кораба. А иначе Илъстрис е мъничък Синато (даже по-успешен по отношение водоизместване/самолетовместимост) и като такъв неудачен, по-късните обаче коменсират това.

                          Comment


                            Gaden Gogi написа
                            !
                            Това ще ме извиниш но не го разбрах
                            Can't talk! Got to Shoot!

                            Comment


                              ами прочети си сам какво си написал (и аз съм цитирал) и ще разбереш.

                              Comment


                                Добре, защ считаш Илъстриъс за малък като е 23 000 тоне, а Есекс е горе-долу толкова?
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X