Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DREAM TEAM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Не не бех аз дето го писах. После като му махнеш 2900 тона допълнително водоизместване моя кораб реално си е съществувал в доста бройки при това. По голямо съобразяване с действителността здраве му кажи. И пак да кажа аз бих накатерил на линкора 9 406/45(вервам, че на един линеен кораб трябва да има голеееми и мощни оръдия:sm113: )
    Last edited by Thunderchief; 29-12-2004, 16:25.
    Can't talk! Got to Shoot!

    Comment


      #92
      Hubawo, a za kakyw sa ti? пък и аз ти казах защо на Есекс не може да се сложи бронева палуба.

      Comment


        #93
        и какво общо има водоизместването с возените самолети? по точно с техният тип? единственната причина на британските да не се използуват някой от американските самолети е че хангарните им палуби са били по-ниски, но това не е проблем предвид че бордовата констукция е небронирана да се направи по-висока, ще тежи съвсем малко повечко. 406 мм, хубаво, всеки обича големите играчки, въпросът освен за фукня за какво друго ти трябват, освен това също не са договорни друг е въпросът че по ои спомени 356мм като балистика много добре даже се представят.

        Comment


          #94
          Има и още за нашите линкори, ние смятаме да си строим Венгарди, почваме да строим корпус, когато е готов вадим от строя "R" or "QE" и им прехвърляме оръдията, защита по новата схема, променени зенитки, същият корпус като оригиналът, но с булб, силова уредба като на "стандартните". Като се вземе предвид че въоръжението съставлява поне 1/3 от цената и това че ще се използуват по-тънки плочи и унифицирана енергийна уредба смятам че ще получа поне 50% икономия,

          Comment


            #95
            Gaden Gogi написа
            пък и аз ти казах защо на Есекс не може да се сложи бронева палуба.
            Koeто аз приех ако не ме лъже паметта. А с по-малкото водоизместване ще имаш по-малко място за самолети и припаси(да не забравяме че някъде трябва да се вмъкнат и корабните машини и механизми и още куп неща). И за да мъкнеш пак 80 самолета ще се наложи да си влачиш албакорите и всякаквите останали етажерки като гладиатора и суордфишите(то не че британските самолетоносачи не са влачели баш това известно време ), а и от друга страна там където Луфтвафе не е могло да се весне да покрива Кригсмарине, друго на британците не им е и трябвало. 406 мм. не е съвсем като да не са договорни - справка Родни, Нелсън и ВВ-48 Уест Вирджиния(аз лично предпочитам американските с 1226 кг. снаряди) иначе въпроса за какво са ми е леко странен. Ами за същото за което и 356мм., просто са по-добри
            Can't talk! Got to Shoot!

            Comment


              #96
              Родни са строени по съвсем други параграфи, Вирджиния ???? относно самолетите, казах ти какъв е бил проблема на британските самолетоносачи, а също така съм описал доста подробно и машините, в съответна тема бях написал како се постига при такава комбинация
              И какво може да се постигне с 406 мм което не може с 356? през ВСВ? и дали ти е известно колко по-трудно и скъпо е да се направи 406 в сравнение с 356? И точно по твоят начин "аз знам какво стана" би трябвало да е очевидно че принципна разлика във файдата между двете няма.

              Comment


                #97
                Та значи за Колорадо класа, той не е договорен просто защото строителството е почнало преди договора, пазарлъкът е бил те да бъдат достроени, японците да си довършат Нагато и Мицу а британците да си построят два нови по 35 000т и с максимум 406 мм, после договорът постановява "ваканция" а след ваканцията когато линкор може да се стои само в амяна на нарязан такъ, като последният трябва да е отслушил определен срок. някъде в нета има пълните текстове на договорите.

                Comment


                  #98
                  Впрочем дори не всички Колорадота са спасени, Вашинктон си заминава при 80% готовност.

                  Comment


                    #99
                    Не ти ли се струва че по повод самолетите отдавна говорим за едно и също? Ти ми обясняваш че на британските самолетоносачи няма място, аз се опитвам да ти обясня че американските самолети са по големи и по тежки от дървено платненанта британска палубна авиация от началото на войната. После обвиняваш ме че изхождам от сегашните си познания обаче ако ти не изхождаше от сегашните си познания самолетоносача ти щеше да си носи цялата броня на Илайстриъс барабар с етажерките а за Хелкати и Корсари щеше да се сетиш в края на войната и вместо 114 мм. оръдия есминците ти примерно щяха да влачат артилерията на Трайбъл(бавни 120мм неуниверсални оръдия)
                    А по повод спора 356 или 406, ами икономията е майка на мизерията по време на война и при подготовката за нея. Та щом може да има 406мм. защо трябва да се ограничаваме с по-малкото? Забравяш че говорим за един свят в който се знае че втората голяма война е просто въпрос на време, а след 1935 г. това започва да става очевидно и за най-големите пацифисти. По добре да икономисаме един линкор но да направим останалите такива че никой да не смее да припарва на надводен кораб до вардените от тях самолетоносачи, аз поне така си мисля. А за целта Мк.8 и неговия 1226 кг. снаряд са си точно на мястото
                    Can't talk! Got to Shoot!

                    Comment


                      Ami Tyndyre, аз ти говоря ама ти не четеш, не че няма място, хангарите са по-ниски и сгънатите крила не се събират, а предвид че няма бордова броня спокойно мога да ги направя по-високи и пак ще е по-лек корпусът. А аз поне за 406мм зенитка не съм чувал, максимум за германски разработки за 280 мм, а именно от въздушен противник трябва да се пазят самолетоносачите. "щото ако си толкова забляен че да допуснеш чужд надводен кораб (и той трябва да е бая голям лонкор че да ти трябват 406 мм) то едва ли ще те осени гениалност че да успееш да победиш в битката.
                      А изобщо съждението ти за "парите не са проблем" ме хвърля в абсолютен шаш.
                      Ти явно горориш за някакъв "дриимланд". Или може би намекваш за Японският път? 2 с 460 вместо 5 с 356, но май практиката показва че британското решение е по-удачно като стратегическо такова, друг въпрос че 5 краля начисто си отвяват двата Ямато.
                      Last edited by Gaden Gogi; 30-12-2004, 10:36.

                      Comment


                        Gaden Gogi написа
                        Ami Tyndyre, аз ти говоря ама ти не четеш, не че няма място, хангарите са по-ниски и сгънатите крила не се събират, а предвид че няма бордова броня спокойно мога да ги направя по-високи и пак ще е по-лек корпусът. А аз поне за 406мм зенитка не съм чувал, максимум за германски разработки за 280 мм, а именно от въздушен противник трябва да се пазят самолетоносачите. "щото ако си толкова забляен че да допуснеш чужд надводен кораб (и той трябва да е бая голям лонкор че да ти трябват 406 мм) то едва ли ще те осени гениалност че да успееш да победиш в битката.
                        А изобщо съждението ти за "парите не са проблем" ме хвърля в абсолютен шаш.
                        Ти явно горориш за някакъв "дриимланд". Или може би намекваш за Японският път? 2 с 460 вместо 5 с 356, но май практиката показва че британското решение е по-удачно като стратегическо такова, друг въпрос че 5 краля начисто си отвяват двата Ямато.
                        Май не се разбрахме. По-скоро намеквам за американската корабостроителна програма от 1938-1940 г.(явно като се залагат над 100 най-различни кораба парите едва ли са проблем) и идеята е по-добре 4 Айови отколкото 6 кораба с 356мм. После не знам къде пише че на линкора главния калибър му е за ПВО или просто си търсиш повод да се заяждаш (нещо взе да замязваш на един познат). Не че не са сваляни самолети с помощта на 406мм. оръдие де(от Саут Дакота). От друга страна ако си пазиш самолетоносачите със слабовати линкори с 356 мм. оръдия, а аз си имам такива с 380 или 406 мм. оръдия и известна въздушна поддръжка не виждам какво ми пречи да си опитам шанса да ти ги понасмета с големите кораби или поне да разчистя каквото остане след последната вълна палубни бомбардировачи. Голямо меле ще настане и не се знае кой кого(вие може и да сте повече с един-два кораба, ма пък нашите оръдия ще са по-мощни и по далекобойни, а и палубната ни авиация май ще е по-качествена)
                        Can't talk! Got to Shoot!

                        Comment


                          Само дето разликата в цената между краля и Айовата не е 2/3, а какво според тебе ще правят моите самолетоносачи докатоти се опитваш да ми наложиш артилерийски бой? Да предположим че аз те откривам на 200 мили, и поради някаква особенна причина стоя на едно място, на тебе ще ти трябват 6 часа за да додрапаш на нужното разтояние че да ме стреляш, аз ще спя ли през това време? Още повече че ако се предположи че разполагаме с равни бюджето и еднакво число линкори аз ще иам забележимо предимство в количество самолети.
                          Относно заяждането: това къде го видя? или това че се налага да ти пиша нещо по няколко пъти просто защото ти не желаеш да го прочетеш е заяждане?
                          Относно кинтите, аз поне не знам държава която да има неограничен бюджет, а това че щатите са стоили разни (хм, как да го наречем че да не е ме баннат) прищявки от сорта на Аляска и Айова изобщо не значи че това е оптималното решение, може да добавим и Дес Моинт към тях, за същите пари са можели да построят къде по-полезни неща.

                          Comment


                            Gaden Gogi написа
                            Само дето разликата в цената между краля и Айовата не е 2/3, а какво според тебе ще правят моите самолетоносачи докатоти се опитваш да ми наложиш артилерийски бой? Да предположим че аз те откривам на 200 мили, и поради някаква особенна причина стоя на едно място, на тебе ще ти трябват 6 часа за да додрапаш на нужното разтояние че да ме стреляш, аз ще спя ли през това време? Още повече че ако се предположи че разполагаме с равни бюджето и еднакво число линкори аз ще иам забележимо предимство в количество самолети.
                            Относно заяждането: това къде го видя? или това че се налага да ти пиша нещо по няколко пъти просто защото ти не желаеш да го прочетеш е заяждане?
                            Относно кинтите, аз поне не знам държава която да има неограничен бюджет, а това че щатите са стоили разни (хм, как да го наречем че да не е ме баннат) прищявки от сорта на Аляска и Айова изобщо не значи че това е оптималното решение, може да добавим и Дес Моинт към тях, за същите пари са можели да построят къде по-полезни неща.
                            Е поне едно е ясно - твърдо няма как да разполагаме с равни бюджети. После чети и ти. Дадох два варианта ако не ме лъже паметта а и някъде из поста ми присъстваше словосъчетанието "известна въздушна поддръжка" каквото и да значи това (не ще да е аеростат на въженце де). Някои от така наречените "прищевки"(кажи си квото ти е на езика бре не се притеснявай :lol: ) от съответните сортове явно са били доста оптимален кораб, щото излязоха от активна служба съвсем наскоро после точно строежа на тия кораби показва че явно парите все пак не са били проблем(да не забравяме, че по това време американската индустрия формално е държавна и се управлява пряко от Ф.Д. Рузвелт)
                            Can't talk! Got to Shoot!

                            Comment


                              Прочетох за твоята въздушна поддръжка, а ти прочетели за моето "при равни други условия" и "забележимо предимство в количество самолети" ? и за 6-те часа дето ще трябва да драпаш? Относно бюджетоте: чак сега рабрах че ти ми говорих за ситуация България Vs. Сащ. То какъв е смисълът да спорим при положение че ти по дефиниция имаш "год мод", демек от всичко по колкото ти хрумне?
                              А така наречените "прищевки" са извадени от активна служба в ролята има на плаващи батареи, каквото и да значи това нещо с което (дори по-добре) би могъл да се справи практически всеки дредноут. А са "прищевки" (към тях освен споменатите Аляска и Дес Моинт може да добавим и Мидуей, като последният става наистина полезен кораб доста по-късно с навлизането на реактивната авиация) защото по критерии стойност/ефективност стоят много ниска в сравнение с другите кораби от същите класове, без да имат особенно забележими предимства.

                              Comment


                                Gaden Gogi написа
                                Относно бюджетоте: чак сега рабрах че ти ми говорих за ситуация България Vs. Сащ.
                                Странно ми е това пък откъде го разбра(реши:sm186: :sm186: :sm186: ) Иначе това с индустрията си е исторически факт, ако искаш можеш да си провериш
                                Last edited by Thunderchief; 30-12-2004, 12:18.
                                Can't talk! Got to Shoot!

                                Comment

                                Working...
                                X