Добре, но аз ще те помоля за малко инфо, тъй като явно това което зная не е достатъчно.През 1874г. Япония бие Корея.Каква е позицията на Русия?През 1885 г. имаш Мионосекси мир, през 195 г. Китайско-Японска-война, всичко инспирирано от Япония
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
DREAM TEAM
Collapse
X
-
Като се прибера вечерта ще напиша нещо по-подробно. Засега само ще спомена, че позицията на Русия се проследява много ясно в тези събития - дипломатически, разбира се. Особено в мирният договор между Китай и Япония, където тя оказва натиск в полза на собстевните си интереси (т.е., ограничаване на Япония).
В същото време Русия провежда собстевна колонизаторска политика спрямо Китай (със стремежи към Корея и островите). Общо взето, двете държави все повече "опират лакти" една о друга. Към началотона новият век противоречията им са твърде сериозни, което и става причина за войната (която тъй или инак би се случила,като би могла пир дурги обсотятелства да бъде започната от Русия).
Comment
-
Добре, не бързай да я делиш.Ако искаш да измислим друг сценарии за още по-стари времена:
САЩ гражданската война 1861-65.Югът е подкрепян неформално от Британия и Франция - стрелково оръжие, рейдери, блокадопробивачи, броненосци.Русия, която иска да затвърди разклатените си след Кримската война позиции на морска сила изпраща две ескадри в помощ на Севера - една в Ню Йорк от 5-6 кораба и друга в Сан Франциско то още толкова.Ако всяка държава се включи на на тази половина от Щатите, която подкрупя, какъв би бил резултата?П.В.
Comment
-
Da si se wyrnem kyм темата:
Ето описание на нашият краицер: за база взимаме Белфаст, демонтираме авиационното оборудване, сменяме машините на турбо електрически двувинтови, от това следва голяма икономия на мощност, заедно с намаляване скоростта на 32 възела и запазване същият запас на гориво получаваме икономия на маса и увеличаване радиса на действие, благодарение избраната компановка може да размести машините по-рационално, погребите на ЗА се преместват под самите установки, самите зенитни оръдия се заменят на 114мм и се добавят по още една кула на борд, нивото на защита се запазва като осталият резерв от водоизместване се "похарчва" за допълнителни бофорси.
Comment
-
Използувайки корпусът и машините на споменатият краицер правил лек самолетоносач, при стандартно водоизместване 10 000 т тои не попада под ограниченията на вашинктонския договор и може да си ги строим колкото искаме, никаква броня освен противоосколочна заита на боините постове, зенитките и машините, очаквано към 40-50 самолета, 4х2х114мми колкото се съберат малки зенитки.
Comment
-
Няма ли да е по-добре да разкараме 114мм. и да ги заменим със 127 мм., дори с цената на увеличване на водоизместването. Все пак последното се е доказало като свършило доста по-добра работа като оръдие за корабно ПВО. А и имам малко възражения по повод никаквата броня. Според мен спокойно може да се резне авиогрупата до 30-40 самолета(в зависимост от вида на мисията и самолетите) и тая икономия да се употреби за подобряване на защитата на палубата и хангарите на кораба. А и нещо повече от задължително за самолетоносача но нямащо връзка с бронята или оръдията за ПВО - подемниците да са от страни на борда като на съвременните самолетоносачи не на палубатаLast edited by Thunderchief; 28-12-2004, 17:14.Can't talk! Got to Shoot!
Comment
-
А това решение:
подемниците да са от страни на борда като на съвременните самолетоносачи не на палубата
И един друг въпрос - не съм наясно, та затова питам - как определяте колко голяма може да е авиогрупата спрямо водоизместването (в смисъл на посоченото 10000 т - 40-50 самолета авиогрупа)
Comment
-
gollum написаА това решение:
кога се появява за пръв път?
И един друг въпрос - не съм наясно, та затова питам - как определяте колко голяма може да е авиогрупата спрямо водоизместването (в смисъл на посоченото 10000 т - 40-50 самолета авиогрупа)Can't talk! Got to Shoot!
Comment
-
gollum написаА ако не ме лъже паметта британските самолетоносачи са доста бронирани, т.е., за сметка на липсващото брониране може би може да се увеличи авиогрупата?Can't talk! Got to Shoot!
Comment
-
Първият страничен самолетоподемник се появява при модернизираният "Есекс". Именно демонтирането на този самолетоподемник е позволявало на кораба да използва Панамския канал. Броят на авиогрупата не зависи пряко от водоизместването. "Шинано" 75 000 т. и "Шохо" 14 000 т. носят сходни авиогрупи-30 машини. Броят на авиогрупата зависи от размерите на хангарите. Но за всички ударни самолетоносачи от ВСВ може да се каже че на 300-400 т. водоизместване носят по 1 самолет. Има и изключения и това са именно бронираните самолетоносачи. Там този показател скача двойно.
Гоги 10 000 пълно водоизместване на самолетоносача не виждам как ще побере 40-50 самолета. Освен ако не са ХартиениПишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
Неизвестен руски адмирал
Comment
-
Odzava написаПървият страничен самолетоподемник се появява при модернизираният "Есекс". Именно демонтирането на този самолетоподемник е позволявало на кораба да използва Панамския канал. Броят на авиогрупата не зависи пряко от водоизместването. "Шинано" 75 000 т. и "Шохо" 14 000 т. носят сходни авиогрупи-30 машини. Броят на авиогрупата зависи от размерите на хангарите. Но за всички ударни самолетоносачи от ВСВ може да се каже че на 300-400 т. водоизместване носят по 1 самолет. Има и изключения и това са именно бронираните самолетоносачи. Там този показател скача двойно.
Гоги 10 000 пълно водоизместване на самолетоносача не виждам как ще побере 40-50 самолета. Освен ако не са Хартиени
А какво имаш предвид под модернизиран Есекс? Орискани ли?Can't talk! Got to Shoot!
Comment
Comment