Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуденки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Koeто ще рече, че има всички шансове да е споменатия вече от нидерланския колега Рюйтер, руски крайцер американска постройка Варяг
    Can't talk! Got to Shoot!

    Comment


      Че то дори не прилича на Варяг, раздавате го наизуст, едно че Варяг няма такъ полубак друго че 1912 кораб наречен Варяг няма. има Соя. и това естественно не е той/тя.
      Гледайте само какъв развал има на носа, туй ще да е доста мореходен кораб.
      Айде жокер: може да се каже че е кръстен на град.
      Е може и да си попитате за някой и друга подсказка пък аз да реша дали да ви кажа.

      Comment


        Нищо не разбирам от кораби, но ми е интересно да търся загадките, затова не ми се смейте ако говоря глупости.

        Американско? USS Chester?
        Last edited by Neonix; 22-07-2005, 11:51. Причина: връщане на изтрито мнение
        Dulce et decorum est pro patria mori

        ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
        СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
        НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
        СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

        Comment


          цъ

          Comment


            То хубаво е било лоша идея ама така като я затри и на другите може да им хрумне.

            Comment


              Що ли ми мяза на Liverpool
              Rolling, turning, diving
              Rolling, turning, diving, going in again
              Run, live to fly, fly to live, do or die
              Run, live to fly, fly to live, Aces high.

              Comment


                A na мене не ми мяза, но може и да си близко, така поне звучи...в смисъл твоето предположение. ама давайте по-пълни отговори, като примерно HMS Liverpool, примерно или BB-38 Liverpool от тоя сорт.

                Фу, няма да повярвате що зор докато го изровя пак този кораб, хем го знам и как се казва и на коя държава е. Как да е исках да проверя ако има други от серията как се казват че някой да не се цупи после ако го отрежа с полуверен отговор, а като бонус още една снимка
                Last edited by Gaden Gogi; 21-07-2005, 09:37. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                Comment


                  Пенсилвания - американси броненосен крайцер.От него е направен първия полет на самолет през 1912
                  П.В.

                  Comment


                    Ще има да вземаш,

                    Това е Пенсилвания, по моему корабите няма нищо общо като външен вид, освен броят на комините, пък и очевидно Пенсилвания е с кули а загадката не. Пък и ти нали каза че не е е американски(аз по този въпрос нищо не съм казвал).
                    а ето и въпросната Пенсилвания, гати нискобордното корито.
                    Last edited by Gaden Gogi; 21-07-2005, 09:52. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                    Comment


                      добре, лек или бронепалубен крайцер еЯвно е японски или британски, макар да ме съмнява.А "коритото" не е никак нискобортно
                      П.В.

                      Comment


                        Коритото е супер нискобордно за крайцер, повече прилича на броненосец, дори на монитор, и това ми било крайцер. За гатанката: нищо не е очевидно, щеше да е очевидно ако не бех заличил знамената, иначе гледай оръдията в носа как са като на най-мощният крайцер, прословутата "Зора".
                        Иначе айде от мене да мине: това е крайцер, 3740 т

                        Comment


                          Аврора няма оръдия в носа и в кърмата при построяването, а сомо побордно /8 броя/.После стават 14.Това нещо трябва да е като Новик, но той е тритръбен.Ще потърся още.А броненосния крайцер - американския си е идеален.На англичаните само част от крайцерите са високобордни - Монмаут-тите, Гуд Хоуп, Креси, Карнарвон.Немореходни са Блек принс, Дифенс, Уориър
                          П.В.

                          Comment


                            Че кой е казал че снимката е към момента на спускане на вода???
                            И да за американски може и да е идеален, да служи само за паради, а при зор да са 4-5/1.
                            Айде още една сника понеже съм готин.Ако и сега никой не познае:aaa:

                            Comment


                              Името не се сещам, но е един от първите английски, от чиято палуба е стартирал самолет Бирмингам
                              П.В.

                              Comment


                                какъв самолет????????
                                А това са данните на мистериозният кораб:
                                Displacement 3,750 Tons, Dimensions, 423' 1" (oa) x 47' 1" x 19' 3" (Max)
                                Armament 2 x 5"/50, 6 x 3"/50 2 x 21" tt.
                                Armor, 2" Belt.
                                Machinery, 15,670 IHP; 2, Vertical Triple Expansion Engines, 2 screws
                                Speed, 24.33 (trial) Knots, Crew 356

                                Comment

                                Working...
                                X