Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руският Флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Така е - откъсът не оправдава отнемането на корабите от украинския флот, а пресъздава емоционален момент (по думите на участници в подобни събития) с много висока степен на правдоподобност. В този аспект дава обяснение за настройката и действията на настоящите служещи в ЧФ на Русия, а вероятно и на някои от флота на Украйна.

    Comment


      ОТ.
      Предварително извинете отклонението.

      Гледал съм и филм за Чапаев който също "дава обяснение за настройката и действията на настоящите служещи..."

      Comment


        Филма си е филм, но маркира една морална дилема, която действително съществува в умовете на руснаците. В нашите условия тя би изглеждала примерно така:

        Ти си моряк и живееш в Бургас.
        В един момент югоизточните български райони се отцепват като Независима турска република.
        Семейството ти е там, колегите, приятелите ти са там. Кораба ти е там.
        Как следва да постъпиш?

        Ей такива сложни казуси

        Comment


          Тцъ, не е баш така...

          Ти можеш да избираш, къде да служиш, но кораба ти е собственост на България, и това е по взаимно, междудържавно споразумение, подкрепено с документи. Вдигането на флаг на "Независима турска република" на кораба е нещо друго...
          Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

          Comment


            Аз пиша за лоялността на хората. А въпроса с техниката е ясен - веднъж е разделена, сега пак се дели. Просто се дели 1:10

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Ей такива сложни казуси
              Разбира се, растърсваща драма за нежните струни в душите на руските офицери.



              Но това - "15-20 вооруженных людей начали штурм корабля Тернополь в Севастопольской бухте на 15 причале." ми навява тези асоциации:






              А и случващото се не поставя много съмнения

              Comment




                Не знам. Аз писах по-рано, че може би ще се договорят нещо. Според мен точно това виждаме в момента, макар да нямам убедителни аргументи. Но тези щурмове не са читави. Мисля, че са се разбрали да ги инсценират, за да се измъкнат от тая неприятна ситуация. Пръскат се с вода, мятат шумови гранати, търкалят се по палубата... Никой не може да ги обвини, че се предават без бой.

                Comment


                  Ти наистина ли си вярваш,че украинците сами си симулират силовото задържане на собственните си кораби???

                  Comment


                    komuso написа Виж мнение
                    Ти наистина ли си вярваш,че украинците сами си симулират силовото задържане на собственните си кораби???
                    Не те разбирам. Писах какво мисля - че щурмовете в Севастопол са договорени между екипажите и спецназа.

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      Не те разбирам. Писах какво мисля - че щурмовете в Севастопол са договорени между екипажите и спецназа.
                      Може би нещата са по-прости. Върху екипажите постоянно се осъществява психологически натиск от руснаците и местните от Крим с всякакви легални до мръснишки методи. Перспективи пред тях няма - светът ясно показа, че няма да се меси в Крим, а собствената им държава не предприема нищо, припасите все някога ще свършат. Заповеди от Киев също няма, освен неясните "Дръжте се", "Не се поддавайте на провокации" и т.н. Семействата на голяма част от тези хора са в градове в Крим, които се намират под руски контрол.

                      P.S. И пак издържаха почти три седмици. Ако искаха да се предават в началото - можеха да го направят винаги, още когато началника на флота го показваха по Кримската телевизия.
                      We don't see things as they are, we see them as we are
                      ---Anais Nin----

                      Comment


                        Ти явно си виждал военен кораб само на картинка.Всеки който е служил и една година на кораб своето "корито" никога няма да предаде,екипажът е едно семейство,на корабът ти прекарваш повече време отколкото в къщи.Моряците предпочитат да отворят кинстоните отколкото да свалят флага-примери да ти давам ли?Евала на колегите държат се достойно-не се поддават на провокации.Или мислиш,че ако искат този СПЕЦНАЗ няма да го отнесат като бръмбар-сламка с един ред от 630-ката или автомати няма на кораба???

                        Comment


                          komuso написа Виж мнение
                          Моряците предпочитат да отворят кинстоните отколкото да свалят флага
                          Това е ясно, но ако го направят, после рискуват да гният по затворите за унищожаване на руска бойна техника. Все пак годината не е 1905, а отсреща не седят японци.

                          От друга страна, не могат просто да се предадат, защото имат роднини в Украйна, а и много от тях биха предпочели да си "останат украинци" след тези събития. Властта в Киев вероятно няма да приветства такова предателство.

                          Значи, трябва да се намери приемлив изход. Всички имат интерес от някакво хитро решение.

                          Е, според мен го намериха.

                          Comment


                            Gaden Gogi написа Виж мнение
                            Малко не е съвсем точно такава историята, на руснаците им е предложено да купят самолетите, те отказват...а малко преди това дори ОТКРАДВАТ няколко самолета.
                            Ако говорим за Ту-160, то е нямало кражба. Украинците имат точно 19 машини от 184-ти Гв.ТБАП. Пробват да ги продават на руснаците за $75 млн. всеки, но руснаците нямат пари (говорим за средата на 90-те). САЩ натискат да се реже всичко стратегическо (по договор Украйна трябва да унищожи всички стратегически средства до декември 2001 г.). 1998 г. с американски пари почват да режат, а руснаците правят врътката с газта (за кой ли път) и срещу опростен газов дълг от $285 млн. купуват обратно 8 Ту-160, 3 Ту-95МС, крилати ракети към 550 броя, наземно оборудване и прочие. Общо взето добра сделка. Украинците нарязват общо 10 машини, плюс една в музея. Като цяло украинците са в ролята на прецакания тарикат.
                            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Това е ясно, но ако го направят, после рискуват да гният по затворите за унищожаване на руска бойна техника. Все пак годината не е 1905, а отсреща не седят японци.

                              .
                              само за протокола през 1905 те предават доста кораби на японците, съвсем буквално + още други поради некадърност.

                              Comment


                                1951 написа Виж мнение
                                Ако говорим за Ту-160, то е нямало кражба.............. Като цяло украинците са в ролята на прецакания тарикат.
                                Става дума за Су-24 които са откраднати (12 февруари 92-ра, 6 броя, след което за да не се повтори това с Ту-160 по пистата са паркирани камиони и отделно има дежурни със ЗУ-23-2 + май имаше и шилки. Колкото до рпецаканите Тарикато то това са руснаците, Украиниците са исакли да продадат самолетите, руснаците са ги искали на "аванта".
                                Х-55 са 575 броя.

                                Comment

                                Working...
                                X