кало написа
Виж мнение
Що се отнася до Ту-22М3 това с радиовисотомера става, но само за полет над равна повърхност. Радиовисотомерът не дава информация за терена пред самолета, а радарът на Ту-22М3 няма необходимата разделителна способност. Правилно си написал, че са се провеждали полети на малка и свръхмалка височина, но това не означава полет със следване на релефа на местността. Възможност да следва релефа като F-111, B-1B и Tornado, Ту-22М3 няма.
кало написа
Виж мнение
кало написа
Виж мнение
Иначе ми е пределно ясно, че такика, срещу която да няма контрамерки не съществува. Тактиката за пробив на пределно ниска височина приключи през 1991 г. Тогава изгря звездата на F-117, която пък тръгна да залязва през 1999 г. Винаги се измислят контрамерки, които да неутрализират дадена технология.
Въпросът е, че когато американците през 60те и 70те започват да проектират самолети за полет със следване на релефа на местността, руснаците не правят нищо, или поне от това което правят не излиза нищо до появата на изключително суровия Су-24. Появата на F-14/Phoenix прави атаките на Ту-22/Х-22 самоубийствени, но някакви сериозни мерки не са взети.
кало написа
Виж мнение
кало написа
Виж мнение
Comment