Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хи хи, какъв излагейшън, позиция на С-300

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Хи хи, какъв излагейшън, позиция на С-300


    разгледайте прочетете как са правени снимките..ама и котето е много сладко

    #2
    Интересно ми е, колко точно 10 години трябва да обучават някой, за да може да работи бързо и БЕЗ ГРЕШКИ с панела за управление?!!!?
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      #3
      Тук започнахме подобна дискусия http://forum.boinaslava.net/showthre...073#post207073
      Не уцелихме тона ли...модератора ли се всуша в оня неуместен вопъл за заключване...но така или иначе технологичното ниво на Ц300 е гроги...

      Comment


        #4
        технологичното ниво на Ц300 е гроги...
        Не че нещо, ама какво ще рече "технологично ниво" и "гроги"? Или просто търсиш още един повод за изява на въпиюща некомпетентност...

        Comment


          #5
          Интересно ми е, колко точно 10 години трябва да обучават някой, за да може да работи бързо и БЕЗ ГРЕШКИ с панела за управление?!!!?

          В сравнение с по-старите образци, като С-75 например /на който комплекс имах удоволстието да служа/ С-300 си е направо детска играчка

          Comment


            #6
            Що бе? Някой пробвал ли е поне с WIN 98 да я зареди? Е, вярно, трябва да пробва малко двоичен код, но усилията си струват... :tongue5: Може и медал "За отвагу" да получи... :mhehe: :mhehe: :mhehe:
            В края на 80-те ми се наложи да поработя по лицензната документация (стендовете за снемане характеристиките на отделните възли) на "Фагот". Края на 80-те!!!. Наложи се да се върна в технологично отношение поне двайсет години назад! Когато качих цяла стая оборудване на десет реда програма на PL/m на компютъра си (това беше HP9825) с няколко елементарни сензора вързани към интерфейса, ми триха сол на главата, че не съм изпълнил точно схемата по документацията - а за да стане това трябваше да помоля за помощ едва ли не Едисон...
            Last edited by НВС; 27-02-2008, 10:59.
            "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

            Comment


              #7
              Важното тук ми се струва не панела, а свободата, с която някакъв човек се разхожда из позицията на С-300. Подобни излагации има не само в руската армия, но в този случай немърливостта е особенно очебийна, системата е доста ценна. Следващия път може би ще видим фото-есе от силоза и пулта на някоя балистична ракета
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                #8
                Ей, излагейшъна не е материалната база на комплекса, излагейшъна е че човека е отъшъл, влезнал в поделението, шматкал се, щракал, човъркал, и никой дори бе го видял, зелените човечета ги нямало никакви. даже в един друг форум се поднасяха че трябвало да си вземе нещо за спомен, при това иде реч за ПВО-то на Москва. Просто като я видях темата и си сспомних бълнуванията на разни съветолюбиви другараи по нашите форуми (да не се бърка съветолюб с русофил, първото е болестно състояние) за това колко е велика червената/руска армия, та ме напуши голям смях, т оняма лошо те да си бълнуват, ама като се разпенят стават жалки.
                Как да е коткарачето е много сладко онова на последната снимка.

                Comment


                  #9
                  Гога, прав си. И за излагацията, и за котето. А колко струва целият комплекс, така дето е на снимките?
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    #10
                    Я писали сме едновременно иначе тук в поделенията където аз съм служил беше къде по стегнато, пък и караула си обикаляше, особенно през деня, айде вече се скатаваха да спят, но през деня... отделно дето изобщо не изглеждаха така запуснати, то гати тревата дето е на тая позиция, ще рече човек че нямат солдати, тък всичко си беше лъснато, хем аз служих есента и имаше много търчане заради листата.
                    Иначе ако сте чели цялата тема във форум, там обясняват как караула дори не е с автомата, а замо с нож( хе хе сещам се за вица за стройбатовците, дето били такива зверове че дажи оръжие не им давали)....абе леле мале. Инатерсно как е устронс службата в "по-активните" армии, примерно IDF, въпросът е към динайн освен ако не е режимно инфо..или не му се споделя.

                    Comment


                      #11
                      Fil написа
                      Тук започнахме подобна дискусия http://forum.boinaslava.net/showthre...073#post207073
                      Не уцелихме тона ли...модератора ли се всуша в оня неуместен вопъл за заключване...но така или иначе технологичното ниво на Ц300 е гроги...
                      Как точно стигна до това "компетентно" прозрение?

                      Comment


                        #12
                        и, между другото, какво е това Ц300? за Ц200 знам...

                        Comment


                          #13
                          Има и С400...

                          Comment


                            #14
                            Ей, палавници (кало и ayb) разбирате ме погрешно...нееее аз сипатизирам на руснаците, а за рускините ако някой каже лоша дума ше станем на кълбо това е сигурно... :mhehe:
                            А и не съм спец в зенитно-ракетните системи, но не съм и сляп...ше е интересно да споделите (посочите) за некои реални постижения на този комплес с пулт ала 70те години...
                            Иначе знам, че Пейтриът сваляше оперативно тактическите ракети Скъд в Ирак...а това не е самолетче...

                            кало написа
                            и, между другото, какво е това Ц300? за Ц200 знам...
                            Това е стар комплекс приет на въоръжение 1979г. http://mvizru84.my1.ru/index/0-12 Преди два месеца са продали на Иран от тези " новейших :rock: систем противоракетной обороны зенитно-ракетных комплексов C-300." http://www.politican.co.il/n64-17183.html

                            Има и Ц500...има снимка баш на пулта... http://mvizru84.my1.ru/index/0-15 подобен е на аналогични западни системи от 80те год... :lol:
                            Last edited by Fil; 27-02-2008, 15:17. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                            Comment


                              #15
                              Гога, ако питаш за караулите, различно е. Където е караул, войникът е винаги с оръжието си и 8 пълнителя, почти винаги и с радиовръзка. Разни дежурства пред монитори и подобни - също, макар и да не трябва да носи пълнителите на себе си, винаги са някъде наоколо. Тиловаците не винаги имат лично оръжие и им се зачислява за времето на наряда само. Това е в поделенията, на разни предни постове е друго - картечници, гранати, уреди за нощно виждане, минохвъргачки даже, в зависимост от мястото и ситуацията. Щикове няма.
                              В базата на моя батальон (грубо 700 на 100 метра) имаше постоянно пет души на вишки по периметъра, двама на портата, един в командната зала, а през нощта се прибавяше и пеши патрул от двама. Патрулът имаше ключове от доста места и често се заключваше в някоя стая и дремваше.

                              Има от време на време репортажи на журналя, които се мъчат да хванат военните по бели гащи. Един път се бяха промъкнали на някакъв полигон, където бяха паркирани няколко БТР без надзор (поне картечниците им бяха прибрали). Даже подкараха единия БТР и направиха кръгче.

                              Друг път се бяха промъкнали в някакъв изоставен бункер на границата с Газа и разглеждаха разни карти и планове, пак оставени без надзор. Но чак ракетни установки без охрана не са намирали.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment

                              Working...
                              X