Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избра ли армията ни новите си бойни самолети?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ф-16 от първите блокове без някаква значителна модернизация не виждам причина да вземаме, МиГ-29 върши същата работа приблизително. Отделно те ще подарят самолетите, но в никакъв случай обслужването след това няма да е безплатно Нито въоръжението...

    Тъй че подаръците само ще ни излизат през носа (по същия начин и ако купим самолетите).
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      Относно напъните за нов изтребител.... С оглед на световтата криза, празната хазна, и предстоящи избори много се съмнявам да се намерят пари за такава играчка! Сещам се за една народна мъдрост особено актуална за дереджето на държавата и армията днес:

      "Цървули няма-гайда иска!"

      Comment


        В последния брой на Криле има една дискусионна статия относно новите изтрибители F-16 или Gripen втора ръка или да са нови и бюджета отделен от БВП за това през 2004 е 2,6% от БВП.През 2005-2,56, 2006-2,36,2007-2,21,2008-2,16,2009-1,96.Личи си, че няма да има скоро превъоражаване на ВВС с нов изтреебител.Но преди да бъдат закупени новите машини, трябва по остарелите МиГ-29 да бъдат ремонтирани т.е да им се удължи ресурсът.

        Comment


          Кой ще я направи тази модернизация на МиГ-29? Руснаците ли? Че те колко се мотаха с елементарното освежаване на същите тези самолети... Да не говорим, че не могат да ни дадат РЛС и ситема свой - чужд по натовски станадарт. За нивото на руската електроника не искам да говоря, докарали са я до там да купуват израелски БПЛ, щото техните за нищо не стават. Дори на прехвалените си Су-33,34,35, МиГ-35 поставят по тяхно признание френски и израелски компоненти на това му викат "изтребител 4++..."

          Comment


            След такова изказване май е добре да видим няколко детайла:
            1. Ние сме си виновните на 90% за некадърностите по ремонта на МиГ-29. И е добре да се отбележи, че това е ремонт, не модернизаця. Ние на руснаци пари за някаква съществена модернизация не сме дали, не се очаква от тях даром да сменят радари и да интегрират ракети.
            2. Руснаците съвсем успешно модернизираха по НАТО-вски стандарт словашките МиГ-29 до стандарта АС или от сорта, всички бяха доволни и щастливи.
            3. Су-33 трудно ще има чужда електроника, особено ако погледнеш кога е правен. Колкото за Су-34/35 - едно от изискванията им е да са само с руски компоненти и освен Thales Damocles контейнерът за насочване който евентуално ще бъде интегриран, всичко друго си е тяхно. МиГ-35 не е с изцяло руски компоненти, защото е за индийски търг правен все пак. Който плаща той си и поръчва музиката.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              Все пак става въпрос за нашите нови изтребители, а това което е задалено като средства няма да стигне за нови, дори и втора ръка.Може би само за ремонт.

              Comment


                Пост #1 в тази тема е от Септември 2005г. Дали причината за несъстоялия се избор е само финансова? Напоследък се сблъсках с
                бюрокрацията(по дела, нямащи общо с темата) и съм склонен да мисля, че тя може да е една от пречките за мудноста на избора.

                Comment


                  Аз до колкото си спомням, последните бяха белгийски F-16 ?
                  Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                  Comment


                    Имаше и втора ръка американски от някакъв резерв и щели да ги ремонтират малко (става въпрос за F-16)

                    Comment


                      Когато последно Буш беше в България, мисля че беше достигната договорка САЩ безвъзмездно да даде военна техника.Даже в Труд имаше на първа страница голямо заглавие "България даде сметката на САЩ за съюза си" или нещо подобно
                      Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                      Comment

                      Working...
                      X