Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересен материал

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Горките ние.
    А сега за Тъндъра и Соло: до колкото разбрах вие искате да си имаме самолет за фукня? и даже сочите примери. Да ама някой от вас направил ли си е труда да провери какъм им е БВП на страните дето ги сочите? Това вашето звучи като "на гол корем чифте пищови". Километрите далекобойност: за да ги реализира предвид че земята е кръгла и наличието на планини самолетът ще трябва да фърка бая високо (което изобщо не му гарантира че ще "види" нещо промъкващо се в сянката на балкана) и както си виси горе ще е мишена за всичко стрелящо, а като искате да контролираме небето на Балканите защо не се натискате за МиГ-31? С новите ракети и до апенините ще закара акосе напъне, ще стане точно като във вица за Македонският Бомбардировач.
    Относно апокалиптичната картина рисувана от Елемаг: Гърция и/илиТурция с или без Грипен не можем да ги спрем, а за останалите ни е достатъчен и Як-130, особенно за шиптърите.
    За Соло: именно защото е по-евтино се използуват по два ЪТС, витлов за начално обучение и реактивен за задълбочено.

    Comment


      Maлеее тия лоши съседи, Ваааай, вай, вай, Ойде Кушадасъ

      А сега за Гоги,
      Не не искам самолет за фукня. Но не искам евтиното дето впоследствие винаги излиза по-скъпо. Именно поради тая причина смятам че ни трябва модерен многоцелеви самолет. За начало една ескадрила впоследствие още поне 6. Що се касае до високата далекобойност, аз бих искал да допълня Хан - освен AIM-120 или Р-77 не е зле да има нещо дето да може да хлопне и наземна цел от дватриста километра - примерно SLAM-ER или някой европейски вариант
      Can't talk! Got to Shoot!

      Comment


        7 ескАдрили общо абе вие уред ли сте? или май живеете в друга държава, 'щото Българията в коятоп аз живея средната заплата е 300 кинта и такива блянове ми изглеждат малко странни.
        за Тъндъра: ще ще дириш ти и твоята ракета на 300 км (тази ракета дето ти е любима дали може да префърка толкоз), пък и ти трябва разузнаване че да знаеш къде ти е целта, сигурно ще трябва да си купим и SP-71, поне 2 ескадрили, а в бъдеще още 3 и космодрум да си пускаме спътници.
        Та айде преди да се лакомим (без да уточняваме от 'де ще дойдат парите) да уточним за какво ни трябва на нас (разбирай БГ) такова джепане.
        А после ще обсъдим и какъв точно самолетоносач да си купил. А аз лично бих искал и линкор, даже лично ще му съставя ТТ изискаванията.

        Comment


          Gaden Gogi написа
          7 ескАдрили общо абе вие уред ли сте? или май живеете в друга държава, 'щото Българията в коятоп аз живея средната заплата е 300 кинта и такива блянове ми изглеждат малко странни.
          за Тъндъра: ще ще дириш ти и твоята ракета на 300 км (тази ракета дето ти е любима дали може да префърка толкоз), пък и ти трябва разузнаване че да знаеш къде ти е целта, сигурно ще трябва да си купим и SP-71, поне 2 ескадрили, а в бъдеще още 3 и космодрум да си пускаме спътници.
          Та айде преди да се лакомим (без да уточняваме от 'де ще дойдат парите) да уточним за какво ни трябва на нас (разбирай БГ) такова джепане.
          А после ще обсъдим и какъв точно самолетоносач да си купил. А аз лично бих искал и линкор, даже лично ще му съставя ТТ изискаванията.
          Имайки предвид че седем ескадрили са 7х12 - 84 бойни самолета не виждам какво му е многото SLAM-ER може да префърка 270 км. А какво ще диря ли? За начало аз лично(не че някой ме пита) бих дирил бойци от иракската съпротива. После, после ще видим
          А що се касае до самолетоносача - има един малък испански проект за 20 F/A-18 :lol:
          Can't talk! Got to Shoot!

          Comment


            Goga, кой самолет е за фукня от тия дето ги цитирам? На мен любимия ми многоцелеви е F/A-18 E/F ама той е доста скъпичък, също никъде не казвам за тежки като Су-27 /Су-30 или Ф-15Е , аз просто описвам необходимия минимум, за запазване на суверинитете на България, а ти защо не дадеш твоя пример за това какво трябва на БА, ВВС "в светлината на новата геостратегическа ситуация" когато по-информирани от нас хора казват че трябва да имаме немногочислени мобилни и въоръжени със съврененни оръжия армия, авиация и флот, никой не е предлагал да ги разформироваме напълно, както направи една латиноамериканска страна , май беше Коста Рика
            may the Force be with you

            Comment


              Сола: аз вече казах какво според мен трябва на България и защо,
              Гръмотевичко: абе това твоето да гониш "борец за свобода" с ракета не ти ли намязва като да трепеш комари с хидравлична преса? За специални части не сте ли чували? По-евтини са и по-ефективни, пък и така и така ти трябват за да ти кажат къде е въпросният борец.

              Comment


                Ako си направиш сметката ще видиш че специалните части като цяло ти излизат доста по-скъпо от полет на двойка F/A-18E и осигуряващия я танкер и разузнавателна машина
                Can't talk! Got to Shoot!

                Comment


                  В сравнение с един полет може и да са по-скъпи, ама ти явно не броиш цената за покупката, обучението на персонала, инфраструктурата, а и самата ракетка е май бая скъпичка, че ти за тези пари ще платиш на някой от собственните му хора да го трепнат боеца и даже за тебе ще остане.

                  Comment


                    Хъм, а какво общо има гоненето на бойци от иракската съпротива с националната отбрана на България, че това да е критерий при решаването на въпроса за това с какво да се въоръжат българските ВВС?

                    Comment


                      gollum написа
                      Хъм, а какво общо има гоненето на бойци от иракската съпротива с националната отбрана на България, че това да е критерий при решаването на въпроса за това с какво да се въоръжат българските ВВС?
                      Всеки позволил си да убие български военнослужещ следва да бъде застигнат от максимално сурово възмездие(ликвидиран физически) според мен. А иначе партизанските войни(май в бъдеще ще са главно такива) си искат определени ВВС
                      Can't talk! Got to Shoot!

                      Comment


                        Gaden Gogi написа
                        В сравнение с един полет може и да са по-скъпи, ама ти явно не броиш цената за покупката, обучението на персонала, инфраструктурата, а и самата ракетка е май бая скъпичка, че ти за тези пари ще платиш на някой от собственните му хора да го трепнат боеца и даже за тебе ще остане.
                        То по тая аналогия излезе че спецчастите нямат нито инфраструктура, нито обучение, нито оборудване, нито нищо - сбират ги в кръчмата до поделението, дават им по един АК и ги пращат на мисия
                        Can't talk! Got to Shoot!

                        Comment


                          Че това не е БЪЛГАРСКИ военнослужещ, това си е чисто и просто наемник. После точно запартизански, наричани още "..с ниска интензивноист..", е самолетът посочен от мен, а вашияте и в авганистан и във Виетнам показват че не са подходящи за това.
                          Нали не говориш сериозно когато сравняваш цената на инфраструктурата на летице и на спецназовско подделение?

                          Comment


                            ЗАПИС НА БЕСЕДАТА НА СТАЛИН ...

                            Gaden Gogi написа
                            Че това не е БЪЛГАРСКИ военнослужещ, това си е чисто и просто наемник. После точно запартизански, наричани още "..с ниска интензивноист..", е самолетът посочен от мен, а вашияте и в авганистан и във Виетнам показват че не са подходящи за това.
                            Нали не говориш сериозно когато сравняваш цената на инфраструктурата на летице и на спецназовско подделение?
                            Ми по някои калкулации само една група Тюлени на година "гълта" бюджет като за два F-14D
                            Koe не е български военнослужещ бе? Айде не почвай с глупостите!
                            Can't talk! Got to Shoot!

                            Comment


                              Какви би трябвало да са....

                              И какво му е българското? Отишъл някъде за кинти, хубаво, ама това си е лично негова работа.
                              ЗА тщлените: една група тюление е напълно боеспособна част, докато въпросните два самолета са едно нищо, още повече че като се стигне до бойни действия само една ракета струва колкото мунициите за няколко десетки години. А инфраструктура е летице, радари, укрития, ремонтни мощности и т.н.т.

                              Comment


                                Добре де, и ако по някаква, невъобразима за мене, ситуация се окажем във война с Турция, тея цифрички дето ги споменавате F/A 18, ескадрили, ала бала, дали ще ни помогнат?
                                По моя преценка съм обективен.

                                Comment

                                Working...
                                X