Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Барът където пилотите отмарят след полет и си приказват над чаша водка.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Благодаря ви за линковете, ще ги разгледам. Значи руснаците бая са поизостанали с тая разработка. Което е странно, като се има в предвид че НУРС е основният калибър на повечето им щурмови платформи.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment




      Comment


        Ей сега по примера на Иран и авганистанците ще почнат да бълват копирани дрони

        Comment


          Сун Дзъ написа Виж мнение
          Ей сега по примера на Иран и авганистанците ще почнат да бълват копирани дрони
          Като гледам къде е паднал, по-скоро местните обори и кокошарници да станат доста хай тек
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            И като метнат павето после бягат
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Да не вземе да гръмне Или, както се споменава в коментарите, дрона сигурно чака да се съберат повече и тогава да ги бастиса

              Comment


                Това всъщност е ценно антропологично наблюдение. Историята се повтаря - сетих се например за Кортес и ацтеките, реакциите им при първите контакти с конници или топове.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Кало, или който и да е, помощ! Ровя се за снимка на инструменталният пнел на Су-27СМ, но нещо явно не мога да се ориентирам. На едно място намерих да се твърди, че е това, но на мен повече ми прилича да е от Су-30СМ:

                  Click image for larger version

Name:	397997.jpg
Views:	1
Size:	174.7 КБ
ID:	538722

                  Тук има потвръждение от този клип:


                  Ама аз пак не вярвам.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    Благодаря ви за линковете, ще ги разгледам. Значи руснаците бая са поизостанали с тая разработка. Което е странно, като се има в предвид че НУРС е основният калибър на повечето им щурмови платформи.
                    Още миналия век имах книга в която модификация на голямолалибрен нурс с лазерна гсн се включваше в номенклатурата на въоръжението на по-големите съветски изтребители бомбардировачи. Ако успея да изровя книгата ще пиша за кои системи точно ставаше дума.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Ама аз пак не вярвам.
                      Защо така?

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Защо така?
                        Исках да съм сигурен. Бях срещал че има разлики между новопроизедените СМ и модернизираните до стандарта, съществуващи Су-27 с един мултифункционален дисплей. Не намерих това което съм чел(и снимката), а в интернет е това което съм пуснал по-горе. Но за да съм сигурен реших да попитам.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          И аз съм го виждал тоя с единичния дисплей. Може да има нещо такова. Но по принцип следва да са с три:

                          Comment


                            Благодаря. Може би онова с единичиният дисплей е някакъв тестов вариант, само с дисплей за ГЛОСНАС и интегрирани Р-77, Х-35 и противорадарните шукарии(расъждавам си, не съм го чел никъде това). Явно редовите Су-27СМ са си с три многофинкционални дисплея подобно на Су-30СМ.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Дълбоко се съмнявам, че Х-35 е интегрирана на този самолет.

                              Comment


                                Angelmr написа Виж мнение
                                Още миналия век имах книга в която модификация на голямолалибрен нурс с лазерна гсн се включваше в номенклатурата на въоръжението на по-големите съветски изтребители бомбардировачи. Ако успея да изровя книгата ще пиша за кои системи точно ставаше дума.
                                Да ще е супер. Явно нито идеята, нито изпълнението е от вчера. Не мога да си обясня обаче защо не е намерила по-широко разпространение(масовост). За едно време вече писах - била е скъпа. Сега обаче не е така. Ето клипа който е пуснал @Sea Dog в мнение #104. Решението на BAE системс е гениално. Ясно че добавяш наколко кила и получаваш универсалната Helfire ама това е било преди. Даже тя е вече със система за радарно насочване.
                                САЩ и следващите концепцията им държави от НАТО не си навират самолетите на разстояние от противника за използване на НУРС. И то от виетнамската война насам. Но за Апачи това все още е едно от основните въоръжения. Едно е да стреляш по площи, друго е да стреляш точно по площа която искаш
                                Срещнах в един руски форум обяснение, което звучеше логично. Че хеликоптерите стреляли от упор и допълнително насочване не им трябвало. Да ама това е следствие на ограниченито на НУРС, а не някаква гениална тактика. Двигателя на ракетата гори секунда-секунда и половина в зависимост от модела и я ускорява до 400-500 м/с. Това значи прицелен пуск(право мерене) от около 1500 метра. Всичко над това и вместо да обстрелваш да речем дървеното укритие на лошите, или група лоши тичащи по хълма, ти обстрелваш планината(или съседната планина). Нищо че имаш още 8 километра полет на ракетата.
                                Сигурно аз пропускам нещо.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X