Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Барът където пилотите отмарят след полет и си приказват над чаша водка.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    Дълбоко се съмнявам, че Х-35 е интегрирана на този самолет.
    Прав си, има я на Су-30 и Су-35, но не и на Су-27СМ.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      Не мога да си обясня обаче защо не е намерила по-широко разпространение(масовост).
      Според мен обяснението се крие във факта, че е по-добре да удариш целта с нещо тежко, отколкото с нещо леко. Като ще се използва високоточно оръжие, всеки предпочита да играе на сигурно.

      Тези малки ракетки тепърва стават популятни заради БПЛА, че там положението с бойния товар не е блестящо.

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        Срещнах в един руски форум обяснение, което звучеше логично. Че хеликоптерите стреляли от упор и допълнително насочване не им трябвало. Да ама това е следствие на ограниченито на НУРС, а не някаква гениална тактика. Двигателя на ракетата гори секунда-секунда и половина в зависимост от модела и я ускорява до 400-500 м/с. Това значи прицелен пуск(право мерене) от около 1500 метра.
        Защото имат много излишни хеликоптери.
        А с днешните цени за хвърчаща техника, сигурно НУРС-овете ще изчезват или еволюират в нещо далекобойно.

        Comment


          Нещо, което ми направи страшно впечатление, докато се ровех из немските сайтове.

          През миналия ноември от 103 доставени Юрофайтъра на Луфтвафе в летателна годност са били 73. По-голямата част от останалите са престояли на земята повече от година главно заради неуредици с доставката на резервни части от страна на EADS. Същите неуредици с гаранционното обслужване и спазване на планираните по програмата технически спецификации са изстреляли ДЕР на летателен час според едни данни на ˆ75 000, според немската информационна агенция APA на ˆ80 000. За сравнение един летателен час на F-4F непосредствено преди извеждането му от въоръжение е бил ˆ20 000.

          Луфтвафе се стреми 40 часа от предписаните от НАТО 180 летателни часа на пилот-изтребител на година да са на симулатор, защото един час на симулатор излиза ˆ5 000.

          Колкото и да ми е симпатичен все повече клоня към Грипен. То тази информация ми разби всичките илюзии.

          Comment


            Сега разбирам защо германците ни предлагаха да ни дадат безплатно ескадрила Еврофайтъри. А също така и защо нашите твърдо отказаха
            (\_/)
            (°_°)
            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

            Comment


              В коментарната статия на Дер Щандарт, която цитираше тези данни австрийците с облекчение изтъкваха, че те проблеми с обслужването на техните самолети нямат и при тях ДЕР на летателен час са само ˆ33 000.

              Comment


                Чета си за Х-38 и ме обземат смесени чувства. Някой знае ли малко повече за тази ракета? При маса на ракетата от 500 кила, бойната глава е 250. Което е повече от прилично за ракета с висока свръхзвукова скорост и радиус от 40 километра. Интегрирана е на Су-35 и Су-34 които могат да мъкнат по 6 парчета. Което при масата на бойната глава е мноооого сериозно нещо. Това което ме притеснява е насочването. Ракетата е модулна, така че има инерциално плюс различно насочване в крайният участък. Първо лазерно, това хубаво ама само ако има пехотинци да насочват ракетата а и там има други, по-подходящи и евтини варианти. Насочване с ГЛОНАСС (бурен смях в залата, припадналите ги изнасят). Активен радар, който освен за морски цели, не се сещам за какво друго може да се използва. А при максимален радиус от 40 километра, такова използване осигурява почетно погребение на двамата пилоти на Су-34.

                Варианта който ми е интересен е този:
                Click image for larger version

Name:	22557431.jpg
Views:	1
Size:	45.0 КБ
ID:	538777

                Обаче за него пише, че е с ИЧ насочване. Някой знае ли дали това е бойна глава която разпознава образи и работи в инфрачервеният диапазон(като примерно Искандер, новите Томахоук и много от модерните ракети), или е просто насочване по най-силният топлинен източник в зоната по която е изстреляна ракетата. Щото ако е първото, ракетата заслужава много сериозно внимание. Ако е второто, то тогава е просто поредното оръжие от 70-те, препакетирано в лъскава опаковка за експортни клиенти от държави с рудиментна образователна система и много пари.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Amazon написа Виж мнение
                  Първо лазерно, това хубаво ама само ако има пехотинци да насочват ракетата а и там има други, по-подходящи и евтини варианти.
                  Всъщност това е най-екзотичния вариант. Нормално целеуказването става или от самия носител, или от друг самолет, а в перспектива и от безпилотник.

                  Amazon написа Виж мнение
                  Насочване с ГЛОНАСС (бурен смях в залата, припадналите ги изнасят).
                  Рано или късно ще си решат проблемите с ГЛОНАСС.

                  Amazon написа Виж мнение
                  Активен радар, който освен за морски цели, не се сещам за какво друго може да се използва.
                  Като цяло за радиоконтрастни цели, например мостове, складове/резервоари и други такива сладки обекти

                  Amazon написа Виж мнение
                  Обаче за него пише, че е с ИЧ насочване. Някой знае ли дали това е бойна глава която разпознава образи и работи в инфрачервеният диапазон(като примерно Искандер, новите Томахоук и много от модерните ракети), или е просто насочване по най-силният топлинен източник в зоната по която е изстреляна ракетата.
                  Тука трябва малко уточнение. Има, да ги наречем, три нива на инфрачервено насочване:

                  1) примитивно насочване по най-силен източник;
                  2) насочване по предварително заложена инфрачервена "снимка";
                  3) разпознаване на образи.

                  Искандер и старите томахавки работят по втория алгоритъм. Новите западни системи работят по третия. Руснаците все още не са го внедрили.

                  Comment


                    Насочване с ГЛОНАСС (бурен смях в залата, припадналите ги изнасят).
                    Би го имало, ако в залата седят некомпетентни неграмотници, които не са били на Земята през последните 10 години. И да, редно е да бъдат изнесени.
                    ГЛОНАСС е напълно функционираща система за глобално позициониране, с точност на координатите за цивилни потребители до 5-10 метра, 15 по височина, до 10 см/сек. вектор на скоростта. За военните потребители данните са засекретени, но се предполага, че става дума за около 1 м точност, до 5 по височина. Това са параметрите, осигурявани от оборудването на сателитете ГЛОНАСС-М, които преобладават в групировката в момента. Новите ГЛОНАСС-К дават до два пъти по-висока точност и за двата вида абонати.
                    В момента в групировката има 28 активни сателита, 24 са достатъчни са пълното й действие, още 3 са резервни, 1 от варианта К се изпитва (общо 32). За разлика от предишните модификации, К-вариантът може да се изстрелва по общо 6 бр. с един пуск.
                    Нито една от действащите системи няма много сериозни преимущества, особено за военни потребители, като GPS в този случай дава малко по-висока точност. Това не важи за полярните и околополярните региони, където, заради особености на орбитата, преимуществото е на страната на ГЛОНАСС.

                    Иначе, говори се, че активната РЛ ГСН на Х-38 открива и захваща типови цели като танк, бмп, БТР и прочее...

                    Кухулин е написал останалото.

                    Comment


                      Проблема на ГЛОНАСС не е в точността и другите технически характеристики, а в надеждността на системата като цяло. Засега няма гаранции, че ще работи стабилно, включително и по организационни причини. А за военните това е най-важно - ако ще я приемат на въоръжение, трябва да разчитат на нея.



                      За стрелба по танкове с РЛГСН са нужни компактни милиметрови радари. Засега такива руски образци не са се появявали в публичното пространство.

                      Comment


                        Моля те, НВО и НГ са последното място, в което може да се намери достоверна информация за каквото и да е, свързано с руските ВС. По-зле и от единицата-мярка за зле в тази насока - Известия . Статията е от преди две години, освен това, бая вода е изтекла.

                        Колкото до РЛ ГСН на Х-38, то аз не съм я виждал, не знам в какъв диапазон работи, но съм напълно убеден, че е компактна .

                        С оглед наличието на това нещо, което е дори за износ (от 2005 г.) - http://www.missiles.ru/PSM-E.htm, мисля, че не трябва да има притеснения по възможностите за захват на единични екземпляри бт.

                        "В рамках Государственной программы вооружений, рассчитанной на период до 2015 года, «Радар-ММС» ведет разработки нескольких перспективных проектов. Среди них:
                        - малогабаритные головки самонаведения миллиметрового диапазона с фазированной антенной решеткой (ФАР);" (2006 г.)

                        Новости оборонной сферы России и СНГ, политика в области ВПК. Обсуждение публикаций и событий.
                        Last edited by кало; 06-02-2014, 13:59.

                        Comment


                          кало написа Виж мнение
                          Статията е от преди две години, освен това, бая вода е изтекла.
                          Изтекла е вода, включително още една ракета със спътници на ГЛОНАСС стана зян. Имат си проблеми, решават ги лека-полека.

                          кало написа Виж мнение
                          С оглед наличието на това нещо, което е дори за износ (от 2005 г.) - http://www.missiles.ru/PSM-E.htm, мисля, че не трябва да има притеснения по възможностите за захват на единични екземпляри бт.
                          Всичко е възможно, но от изложение до работещо желязо има доста път. Като видим руски Лонгбоу, ще сме сигурни

                          Comment


                            Всяка една система, която работи, има някакви проблеми. ГЛОНАСС е работеща система, която дава задоволителни и добри резултати на своите основни потребители. Това, че паднала ракета, няма общо с това как работи системата. Ще повторя - в момента действат 28 спътника, при небходими 24, плюс 4 резерва.


                            Айде сега - всичко е възможно. Не беше виждал мм ГСН на ракета В-З, показах ти (вярно, остаряла е). при условие, че Х-38 е приета на въоръжение, произвеждана в серия ракета, логиката сочи, че вариантът й МА също е приет и се произвежда. същата логика сочи, че няма как той да е с по-лоша ГСН от предлаганата за износ преди 10 години.
                            Руски Лонгбоу няма да видим - нито има нужда, нито има смисъл.

                            Comment


                              Аз пък наскоро бях чел, че ГЛОНАСС е в незавидно състояние, ако го приемате на доверие - ОК, ако не - не ми се търси сега, не го приемайте .
                              А коя ракета от типа на Х-38 или какво да е подобно официално е обявена, че се насочва по ГЛОНАСС и има обявени резултати от стрелби ?

                              Comment


                                кало написа Виж мнение
                                Айде сега - всичко е възможно. Не беше виждал мм ГСН на ракета В-З, показах ти (вярно, остаряла е). при условие, че Х-38 е приета на въоръжение, произвеждана в серия ракета, логиката сочи, че вариантът й МА също е приет и се произвежда. същата логика сочи, че няма как той да е с по-лоша ГСН от предлаганата за износ преди 10 години.
                                Руски Лонгбоу няма да видим - нито има нужда, нито има смисъл.
                                Ние и Жук-А сме виждали по изложенията, и други неща, но логиката в тези случаи може леко да ни подведе. Като видим някъде по Полигон, Ударная сила и т.н. войската да стреля с Х-25МА или Х-38МА по танкове, ще е по-друго. А може и от друг източник, стига да е надежден.

                                Comment

                                Working...
                                X