Съобщение

Collapse
No announcement yet.

рапирата/шпагата/катаната

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ами рапирата не е ли меч?

    Comment


      uzi71 написа Виж мнение
      Ами рапирата не е ли меч?
      Нали се разбрахме, по-напред в темата, че рапирата е еволюирала от испанския меч- дано нещо не бъркам-но сама по себе си се ползва по по-различен начин.
      sigpic
      НИКОГА НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ

      Comment


        Ами всъщност рапирата Е меч. Ранните ръководства за работа с рапира са изключително близки до тези за едноръчен меч, а и думата кото се използва е spada ( в италианските ръководства де) и в единия и в другия случай.
        По-късната рапира (след средата на 16-ти век) вече е доста по различна, но според мен пак спада в клас мечове

        Comment


          Gil-Galadh написа Виж мнение
          Ами всъщност рапирата Е меч. Ранните ръководства за работа с рапира са изключително близки до тези за едноръчен меч, а и думата кото се използва е spada ( в италианските ръководства де) и в единия и в другия случай.
          По-късната рапира (след средата на 16-ти век) вече е доста по различна, но според мен пак спада в клас мечове
          В интерес на истината не само на италиански думата е същата, и то не само за рапирата, а и за сабята и за шпагата.На английски събирателното е sword ( което буквално си е меч), на испански е espada (пак същия превод), но на немски е като при нас - няколко думи , за всяко оръжие по една Degen, Schwert , Säbel,
          Тези чисто лингвистични прилики ме навеждат на мисълта, че си прав - явно хората от съответната епоха също са ги смятали за производни от меча, макар че моето лично мнение е, че мечът и рапирата са си две различни оръжия, а не два вида едно и също.Ама май само аз мисля така....
          sigpic
          НИКОГА НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ

          Comment

          Working...
          X