Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развитие на броните на Запад и Изток

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Да, има и влияния - неизбежно. От друга страна, останал съм с впечатлението, че си има и определени стилове - продукт на периоди на местни особености в начина на водене на военни действия. Да речем, като английските брони за пеш бой от края на XIV, първата половина на XV век. Има си и определени стилистични особености (най-вече по украшенията), които са се зараждали и "движели" като моди, т.е. имат си определено място, където се появяват и после се разпространяват на други места.

    Comment


      #92
      Германския салет се отличава от този, използван в Англия, Франция и Италия. Разликите са в задната част на шлема.
      Но за объркването допринася и това, че италианците изнасят много в останалите страни. Доста английски рицари през XVв. позлват вносна броня от Италия.

      Относно ютюб, Метатрон говори общо взето общи приказки. Много добър канал за всичко свързано с викингите. Още не са говорили за защитното им снарежение, но сигурно и това ще стане.

      Comment


        #93
        gladiator написа Виж мнение
        Виждал съм броня на френски кирасир с дупка от гюле.
        Става дума за кремъчен пистолет, по времето на Наполеон няма револвери.
        Изхвърлят и ги приемат през целият 19 в. в резултат на мода и влияние-я Френско, я Австрисо.
        Да не забравяме, че кавалерията основно използва хладно оръжие.
        Кирасата на 23 годишния френски кавалерист Антоан Фаво загинал в битката при Ватерло:

        Click image for larger version

Name:	8f4c0ce39a87de5bcfb758b152b37c1b.jpg
Views:	1
Size:	56.7 КБ
ID:	553510

        Comment


          #94
          Как е загинал?
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #95
            Не знам. Чак сега намерих снимка с голяма резолюция. В архива имам малка снимка на кирасата, за нея преди близо 15 години съм записал че този човек е загинал на 15 юли без повече конкретика. Дали не става дума за масовата френска кавалерийска атака предприета срещу англичаните след обяд на същата дата? Както и да е, да не отплесваме темата към офтопик.

            П.С, не идва хем датата, хем месеца. Може и при мен да е грешката.

            Comment


              #96
              Amazon написа Виж мнение
              Как е загинал?
              От оръдейно ядро, разбира се.

              "Вам не видать таких сражений!..
              Носились знамена, как тени,
              В дыму огонь блестел,
              Звучал булат, картечь визжала,
              Рука бойцов колоть устала,
              И ядрам пролетать мешала
              Гора кровавых тел."
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                #97
                Valio написа Виж мнение
                Кирасата на 23 годишния френски кавалерист Антоан Фаво загинал в битката при Ватерло:
                Поразителното е, че кирасите се използват от французите дори през ПСВ! Специално за кирасирите се прави моделът Carabine de Cuirassier Modele 1890, който има кожен задтилък вместо стоманен, че да не се плъзга по кирасата:



                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #98
                  Amazon написа Виж мнение
                  Как е загинал?
                  Гюле право през него
                  Сънят е слаб заместител на кофеина!

                  Comment


                    #99
                    Две филмчета за подвижността в доспехи.
                    Едното е с демонстрация на база упражненията на Брусико (доспеха е от периода). Второто е сравнение в подвижността на английски доспех пак от същия период спрямо японски. Третото е пак на същия ютубър, коментира натоварванията (тежест на снаряжението) на средновековен рицар и съвременен войник.

                    Comment

                    Working...
                    X