Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Има преимущество и в масата, а така също и в габаритите.

    Comment


      Ако пазара го разглеждаме като индийски или обобщително пиндостанско-арабски, наистина не са конкуренти.
      Иначе не виждам как ъпгрейтваният Т-72 (Т-90) може да е конкурент Лео-2А6 в бяла или полубяла държава по кой да е критерий.
      Най-малко между немско и руско качество има разстояние колкото от тук до Магелановият облак. Ако на някой не му се вярва - просто не виждал наживо руска военна техника и не се е сблъсквал с обслужване и проблеми.

      Comment


        Сун Дзъ написа Виж мнение
        ъпгрейтваният.

        Comment


          Сун Дзъ написа Виж мнение
          Ако пазара го разглеждаме като индийски или обобщително пиндостанско-арабски, наистина не са конкуренти.
          Иначе не виждам как ъпгрейтваният Т-72 (Т-90) може да е конкурент Лео-2А6 в бяла или полубяла държава по кой да е критерий.
          Най-малко между немско и руско качество има разстояние колкото от тук до Магелановият облак. Ако на някой не му се вярва - просто не виждал наживо руска военна техника и не се е сблъсквал с обслужване и проблеми.
          Това като с Ми-24.
          Данни никакви, обаче по убеждение, немското е по-добро!
          Сънят е слаб заместител на кофеина!

          Comment


            Чакам сега и онова за колко зле са съветските коли и подобни, имащи също толкова общо с темата, колкото и аргументацията на постинга на Суд Дзъ, базирана на наборния му опит с Т-55 в бг армията . Демек - нулева .
            Разбира се, ще се радвам, ако същия наборник сподели аналогичния си опит с германска техника и посочи конкретни отличия, случки, доказващи ги, и прочее. Щото иначе - лакърдии без смисъл - достатъчно...


            Last edited by кало; 26-05-2016, 15:29.

            Comment


              ValBo написа Виж мнение
              Това като с Ми-24.
              Данни никакви, обаче по убеждение, немското е по-добро!
              И по вяра, а така също и по партийна линия.

              Comment


                кало написа Виж мнение
                Чакам сега и онова за колко зле са съветските коли и подобни, ...

                ...Разбира се, ще се радвам, ако същия наборник сподели аналогичния си опит с германска техника и посочи конкретни отличия, случки, доказващи ги и прочее. Щото иначе - лакърдии без смисъл - достатъчно...
                За колите е изтъркано, макар да си е съвсем намясто.

                Но съм служил на руски кораб 11 месеца и после съм се качвал на няколко НАТО кораба идвали във Варна - ей тук за по-кратко ще дам сравнение между Лада и Мерцедес - иначе трябва да пиша дълго.
                После препоръчвам да минеш през музея на ВВС и да видиш бартеросаният турски изстребител. Ако и тогава не видиш разликата в качеството, дискусията е безсмислена.
                Тя по принцип си е безсмислена де

                Comment


                  ValBo написа Виж мнение
                  Данни никакви, обаче по убеждение, немското е по-добро!
                  Според теб руското качество е по-добро от немското ли ?

                  Comment


                    Сун Дзъ написа Виж мнение
                    Според теб руското качество е по-добро от немското ли ?
                    Дефиниция за качество?

                    Comment


                      Начи, качал съм се и на руски бойни, и на най-големия германски кораб-болница, и на още бая. И съм летял както на полска Casa, така и на български Ан-24 и прочее. И този ми опит не ми дава никакво основание за каквито и да е сравнения . А ти, подозирам, не си служил на руски кораб, а на български , вероятно бивш съветски пенсионер .
                      Несъмненият талант да прецениш разликата в качеството между съветска и, американска в случая, техника - според това как ти изглежда бивш турски F-104 мисля, че на напълно обезсмисля всякакъв спор с теб на тая тема

                      ПП - значи не си експлоатирал Т-55?

                      Comment


                        Сун Дзъ написа Виж мнение
                        Според теб руското качество е по-добро от немското ли ?
                        Съдейки по собствените си преживявания, с руска кола на пътя не съм оставал. С немска и японска - да. :-)
                        Иначе, ако разгледаш във военният музей Т4 ранните серии и Т-34, първият е далеч по-пипнат, но това не го прави по-добър танк.
                        И хайде следващият път нещата с данни и конкретики, а не със сляпа вяра. Ако може...
                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Comment


                              Молот, об.477А





                              Comment


                                В този й вид схемата на бронирането на челото на корпуса при Молот вероятно има нещо общо с бронирането и на Т-14. Разбира се - с куп уговорки - като се започне от бързо заменяемия "клюн" при Т-14, както и твърде различният състав и на основната броня, и на ДЗ при двата танка. Все пак, в технологичен и времеви план Т-14 е с две поколения по-напред.
                                Но, Молот си е поредното доказателство за висотата на съветската танкова школа. Вярно, основната крачка към необитаем купол и отделен от боеприпасите и горивото екипаж така и не е направена. Може би поради технологичните ограничения на времето.

                                Comment

                                Working...
                                X